Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Како замарам? 2000 страни се скоро напишани баш ради оваа причина. Никого не натерав да ми врати.
Второ, му спомнав дека не сакам болка и дека МИ ПРЕЧИ тоа што го прави. Ми рече ќе проба да прекине. Муабетот ми беше, дали стварно постои надеж кај ваквите ликови или се е само на збор а делата друго покажуваат.

Како со којзнае каков проблем да се соочувам? Сериозно? Физичка болка заебанција е за тебе? Знаеш колку мажи и жени се заглавени во вакви врски? Јас барем со време се свестам дека ова не чини.
Чекај малку душичко, зарем не ти се извини откако му се пожали на болката и на тоа дека не ти се допаѓаат такви садистички емоции од негова страна....зарем не те бакна после тоа и да ти се извинува уште неколку пати???????
Како можел така глупаво да ти одговори дека ќе ПРОБА????:facepalm:

Мислам дека најдобро за тебе е да прекинеш со него, дефинитивно, оти не дај Боже, се може да ти се случи ако повторно му се спојат жичките.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Имам проблем со еден дечко со кој што се гледам. Дечкото од прв дејт почна да ме фаќа за врат при лапање ама не беше нешто прејако. Последниот пат кога искочивме ме стисна премногу силно што сега дури имам и модрици на вратот а и кога ќе се притиснам ме боли. Исто така ме гризе за уста, врат а брадавиците ми ги штипе до болка. Дали има начин да се разговара за да се избегнат ситуацииве бидејќи јас не сакам да се плашам дека наредното лапање ќе ми биде последно, дека може да ме задави при тоа итн. Или едноставно ова му е фетишот и не може да контролира нагони и ситуацијава е take it or leave it? Ве молам за најдобронамерни совети.
Сакам да го кубам дечко ми и да го лижам по врат и уво.
... прашање? дали на прв дејт ТИ му ја кубеше косата, додека тој те „те фаќал за врат при лапање“ ?
последниот пат кога сте излегле, сигурна сум дека си го применила и ти својот фетиш, така да тука доаѓа чичко Њутн и ни кажува за својот трет закон !
знаеш кој е? ако знаеш ...ете ти одговор, на „твојот проблем“! :)
 
Член од
27 август 2019
Мислења
13
Поени од реакции
24
... прашање? дали на прв дејт ТИ му ја кубеше косата, додека тој те „те фаќал за врат при лапање“ ?
последниот пат кога сте излегле, сигурна сум дека си го применила и ти својот фетиш, така да тука доаѓа чичко Њутн и ни кажува за својот трет закон !
знаеш кој е? ако знаеш ...ете ти одговор, на „твојот проблем“! :)
Секако дека не, јас општо зборев за моите фетиши затоа што сум имала дечковци пред него, не ми е прв :)

*сеуште го немам применето фетишот и не значи дека ќе го применам во скоро време, не морам да го правам тоа како што очигледно он "мора" да дави.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
... доообро, тој додека те стегаше за врат и града, ти како се „фаќаше“ со него? мислам ти што правеше можеш да кажеш?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
... доообро, тој додека те стегаше за врат и града, ти како се „фаќаше“ со него? мислам ти што правеше можеш да кажеш?
Абе девојчето траже љубавен савет. :facepalm: Не њунтнови закони по физика. Ц ц ц...Ако не си кад'р за љубав, немораш меродија без потреба да ставаш. И после модераторите били криви.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Абе девојчето траже љубавен савет. :facepalm: Не њунтнови закони по физика. Ц ц ц...Ако не си кад'р за љубав, немораш меродија без потреба да ставаш. И после модераторите били криви.
Девојчето игнорира совети.....убаво и кажа Бијонсе.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
13
Поени од реакции
24
Девојчето игнорира совети.....убаво и кажа Бијонсе.
Не знам каде гледаш совет? Акција-реакција е советот? Како и да е, сега последен пат детално ќе ви ја појаснам ситуацијата затоа што гледам битен детал е и тоа каде јас сум го фаќала него. Првиот пат кога ме фати за врат бевме во кафич, пред луѓе. Се залапавме на кратко а он ме фати за врат ме тргна од него и потоа пак ме залапа. Мене рацете ми беа спуштени бидејќи не го очекував тоа. Потоа кога осетив болка бевме во кола. Јас на совозачко он на возачко седиште. Практично беше "над мене" и едната рака ми беше доле а со другата го држев за грб или рака, наизмечно. Во ниеден момент не му нанесов јас болка за да му дадам знак дека истото сакам да ми е возвратено.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Не знам каде гледаш совет? Акција-реакција е советот? Како и да е, сега последен пат детално ќе ви ја појаснам ситуацијата затоа што гледам битен детал е и тоа каде јас сум го фаќала него. Првиот пат кога ме фати за врат бевме во кафич, пред луѓе. Се залапавме на кратко а он ме фати за врат ме тргна од него и потоа пак ме залапа. Мене рацете ми беа спуштени бидејќи не го очекував тоа. Потоа кога осетив болка бевме во кола. Јас на совозачко он на возачко седиште. Практично беше "над мене" и едната рака ми беше доле а со другата го држев за грб или рака, наизмечно. Во ниеден момент не му нанесов јас болка за да му дадам знак дека истото сакам да ми е возвратено.
neka ti ja udri glavata dva tri pati od zid. takvi sme nie zenskite sakame koga se zdivuva nekoj nasilnicki sprema nas. inace ke mu kazesh poleka ne se zdivuvaj. i posho nema da se popravi ako ti smeta otkaci go manjak.
ps: naredniot decko bez kosa pa da nemozesh da go kubish
mala sala :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Не знам каде гледаш совет? Акција-реакција е советот? Како и да е, сега последен пат детално ќе ви ја појаснам ситуацијата затоа што гледам битен детал е и тоа каде јас сум го фаќала него. Првиот пат кога ме фати за врат бевме во кафич, пред луѓе. Се залапавме на кратко а он ме фати за врат ме тргна од него и потоа пак ме залапа. Мене рацете ми беа спуштени бидејќи не го очекував тоа. Потоа кога осетив болка бевме во кола. Јас на совозачко он на возачко седиште. Практично беше "над мене" и едната рака ми беше доле а со другата го држев за грб или рака, наизмечно. Во ниеден момент не му нанесов јас болка за да му дадам знак дека истото сакам да ми е возвратено.
Јас те прашав нешто, но ти не ми одговори, а можеби не ти се допадна што ти реков да го оставиш.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
13
Поени од реакции
24
Јас те прашав нешто, но ти не ми одговори, а можеби не ти се допадна што ти реков да го оставиш.
Извини. Во однос на твоите прашања, ми се извини дека "претерал" и ми кажа дека нема да се повтори а мене ризик ми е секако да пробувам пак. Кога повторно му го спомнав муабетот за модриците го добив тоа, дека ќе проба да не ми прави модрици. А и плус, смета дека модрици се океј ако се појавиле додека сум правела нешто што ми е убаво. Ден и ноќ размислував што да превземам, сакав да разговарам да видам што ќе каже ама сигурно нема отворено да ми признае дека е садист. Така што деновиве ќе најдам начин да прекинам со него.

Ви благодарам на сите за одговорите :).
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Извини. Во однос на твоите прашања, ми се извини дека "претерал" и ми кажа дека нема да се повтори а мене ризик ми е секако да пробувам пак. Кога повторно му го спомнав муабетот за модриците го добив тоа, дека ќе проба да не ми прави модрици. А и плус, смета дека модрици се океј ако се појавиле додека сум правела нешто што ми е убаво. Ден и ноќ размислував што да превземам, сакав да разговарам да видам што ќе каже ама сигурно нема отворено да ми признае дека е садист. Така што деновиве ќе најдам начин да прекинам со него.

Ви благодарам на сите за одговорите :).
i jas na vremeto mnogu sakav da mu ja grizam ustata na deckoto i da mu pravam sljivki ali imav 15 god. :)
Автоматски споено мислење:

i jas na vremeto mnogu sakav da mu ja grizam ustata na deckoto i da mu pravam sljivki ali imav 15 god. :)
ps: vrati mu i ti isto.
 
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
Имам проблем со еден дечко со кој што се гледам. Дечкото од прв дејт почна да ме фаќа за врат при лапање ама не беше нешто прејако. Последниот пат кога искочивме ме стисна премногу силно што сега дури имам и модрици на вратот а и кога ќе се притиснам ме боли. Исто така ме гризе за уста, врат а брадавиците ми ги штипе до болка. Дали има начин да се разговара за да се избегнат ситуацииве бидејќи јас не сакам да се плашам дека наредното лапање ќе ми биде последно, дека може да ме задави при тоа итн. Или едноставно ова му е фетишот и не може да контролира нагони и ситуацијава е take it or leave it?

Ве молам за најдобронамерни совети.
Eve ti sovet: On tebe za vrat i ti nego za vrat pa neka vidi kako e. Ke bidete "Davitelj protiv davitelja". Ako nisto ne mu e probaj i vtor pa i tret pat samo pazi da ne preterate pa da treba pop da vikame da te otpee!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom