Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
DenaM, не знам како ме сфати - јас не сум во контакт никаков со бившиот. На почетокот имав само ‘здраво’ и тоа го прекинав од почит кон дечко ми за да не се нервира. Сега веќе години се поминати од тој момент. Него сега му смета каде и да се сретниме со бившиот, дечко ми мисли дека јас уште со него се замарам. На анонимен форум сигурно нема да лажам дали го. Едноставно тој е минато за мене. Сакам со дечко ми е да ни е се како што треба, тој не ме интересира воопшто мене.
Јас му напишав денеска, пробав да го смирам, а тој ми напиша ‘не ме замарај веќе, очигледно не размислуваме исто’. Не разбирам после толку време како може да се однесува вака кон мене...

@Govinda Јас имам 23, а тој 27 години. Јас можеби сум уште мала и не размислувам правилно за се, ама тој е веќе зрел и треба да е попаметен од мене и да сфати дека јас сум со него, а не со други. Ти штом си повозрасен, кажи некој подобар совет отколку да напаѓаш без причина.
Тури му кур.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.546
DenaM, не знам како ме сфати - јас не сум во контакт никаков со бившиот. На почетокот имав само ‘здраво’ и тоа го прекинав од почит кон дечко ми за да не се нервира. Сега веќе години се поминати од тој момент. Него сега му смета каде и да се сретниме со бившиот, дечко ми мисли дека јас уште со него се замарам. На анонимен форум сигурно нема да лажам дали го гледав или не. Едноставно тој е минато за мене. Сакам со дечко ми е да ни е се како што треба, тој не ме интересира воопшто мене.
Јас му напишав денеска, пробав да го смирам, а тој ми напиша ‘не ме замарај веќе, очигледно не размислуваме исто’. Не разбирам после толку време како може да се однесува вака кон мене...

@Govinda Јас имам 23, а тој 27 години. Јас можеби сум уште мала и не размислувам правилно за се, ама тој е веќе зрел и треба да е попаметен од мене и да сфати дека јас сум со него, а не со други. Ти штом си повозрасен, кажи некој подобар совет отколку да напаѓаш без причина.
Ti ili neznaesh da se izrazish ili nesakash drugo nema.
Автоматски споено мислење:

Скоро 5 години издржа со некој кој те замара за минато и личности во него? :pos:

Ни 5 дена со вакви љубоморни кои од мравка прават слон. Па нека си оди кај друга може таа ќе нема никакво минато и ќе биде совршена, ама и на таа ќе и најде нешто. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
I dvajcata praat od mravka slon ne samo deckoto. Na niv neso ne im e ko so treba. I toa e toa, neka sednat ko lugje neka si ja kazat pravara pricina i ako mozat da popravat neka popravat ako ne sekoj svojot pat , a ne go tupat za gluposti.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.785
Поени од реакции
17.531
Батали што ти збори овој. Немаш ништо згрешено ако си ја кажуваш реално ситуацијата. Очигледно си бара причина за да те откачи и мој совет да си бегаш дур не се премислил. 5 години врска и не ме замарај за ваква глупост, не е љубомора у прашање.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
@DenaM Еве подобро да се изразам и да ти објаснам пошо само ти не ме разбра.
Имам дечко кој е опседнат со мојот бивш и кај и да се сретниме со бившиов, дечко ми мисли дека јас го гледам и му обрнувам внимание нему (на бившиов). И се расправаме од почеток на врскава за истово.
Тоа е мојов проблем. После 5 години ми е неприфатливо да се однесува дечко ми со мене како со некоја непозната (како што опишав во првото мислење).
Ок е сега?

@Dimitar171 Јас се сомневам дека сака да прекине со мене и сега наоѓа ваква глупава, нереална причина. Како што напишав и погоре, на анонимен форум сигурно нема да лажам за реалната ситуација. Како што беше, така кажувам за да прочитам реални мислења.
Јас му реков ‘ако сакаш да ми раскиниш, застани и собери храброст како маж и речи ми, а не вака да се мачиме и двајцава’. Ама џабе, немав одговор. Крајно беше да не сум го замарала и оттогаш ништо не му напишав.
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.546
@DenaM Еве подобро да се изразам и да ти објаснам пошо само ти не ме разбра.
Имам дечко кој е опседнат со мојот бивш и кај и да се сретниме со бившиов, дечко ми мисли дека јас го гледам и му обрнувам внимание нему (на бившиов). И се расправаме од почеток на врскава за истово.
Тоа е мојов проблем. После 5 години ми е неприфатливо да се однесува дечко ми со мене како со некоја непозната (како што опишав во првото мислење).
Ок е сега?

@Dimitar171 Јас се сомневам дека сака да прекине со мене и сега наоѓа ваква глупава, нереална причина. Како што напишав и погоре, на анонимен форум сигурно нема да лажам за реалната ситуација. Како што беше, така кажувам за да прочитам реални мислења.
Јас му реков ‘ако сакаш да ми раскиниш, застани и собери храброст како маж и речи ми, а не вака да се мачиме и двајцава’. Ама џабе, немав одговор. Крајно беше да не сум го замарала и оттогаш ништо не му напишав.
Sramota e vakov muabet da praime, zoso vaka?
Tvojot problem e so si bezobrazna. E toa e tvojot problem. Ok e sega me razbra? Ili samo ti nemozesh da razberesh so ti zborat site? Zashto bezobrazna ke prasash? Pa misli malce ako nekoj ti znaci pred da povredish a ne posle da se izvinivash za gjabe. Zasho zborish za bivshi? Ne se zbori za bivshi. Toa treba nekoj da ti go kaze? Aman be devojko nemate li tolku kuktura i vospituvanje ponasanje gjabe od grad ste ko zatucani nekoj i dvajcata. Sramota ziva
ajde pozdrav
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
Sramota e vakov muabet da praime, zoso vaka?
Tvojot problem e so si bezobrazna. E toa e tvojot problem. Ok e sega me razbra? Ili samo ti nemozesh da razberesh so ti zborat site? Zashto bezobrazna ke prasash? Pa misli malce ako nekoj ti znaci pred da povredish a ne posle da se izvinivash za gjabe. Zasho zborish za bivshi? Ne se zbori za bivshi. Toa treba nekoj da ti go kaze? Aman be devojko nemate li tolku kuktura i vospituvanje ponasanje gjabe od grad ste ko zatucani nekoj i dvajcata. Sramota ziva
ajde pozdrav
Леле, ДенаМ... Не разбирам зошто ме нападнуваш, најозбилно. Јас не зборувам за бивши, дечко ми ме напнува со нив. Јас никогаш него му немам спомнато мој бивш, зошто не ме разбираш? Јас не го повредив, него се му е замислено... Ништо немам направено јас. Затоа не знам кој пат да го фатам, да бев крива ќе си ќутев и немаше совети да барам овде.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Леле, ДенаМ... Не разбирам зошто ме нападнуваш, најозбилно. Јас не зборувам за бивши, дечко ми ме напнува со нив. Јас никогаш него му немам спомнато мој бивш, зошто не ме разбираш? Јас не го повредив, него се му е замислено... Ништо немам направено јас. Затоа не знам кој пат да го фатам, да бев крива ќе си ќутев и немаше совети да барам овде.
Не му се правдај на никого никогаш, по цена и на умирачка. Не еби жива сила кога си во право.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
[/QUOTE]
@Govinda Јас имам 23, а тој 27 години. Јас можеби сум уште мала и не размислувам правилно за се, ама тој е веќе зрел и треба да е попаметен од мене и да сфати дека јас сум со него, а не со други. Ти штом си повозрасен, кажи некој подобар совет отколку да напаѓаш без причина.
[/QUOTE]
Скурчено ми е од давање савети коа гледам дека е залудно. Очлигледно сеуште неси доволно зрела. Не е ова вреѓање, не ми е поентата тоа, туку само сум реален и суров. Како може цеееели 5 години да си заедно со него чим е таков каков што е? Како? Цело време очекуваш дека ке се смени, нели? Нормално, 99 % од жените тоа го очекуваат. Нема тука простор за совет. Едноставно треба сама да се освестеш и да се прашаш шо сакаш! Не е дечкото крив без разлика каков и да е. Сама си крива шо не го прифаќаш таков каков што е, туку очекуваш да се промени. Никој на свет не се променил. Ногу луѓе само глумат за после некое време да им падне маската и после тоа поголеми компликации.....Тоа е.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
На 27 години уште да гњавиш некој за бивши ... мора да му е прва, плус да е искомплексиран до немајкаде. Јас друго објаснување не гледам. Али јасно е дека мора да се отарасаш од такво мажуле, со детенце од пет годинки можеш повеќе да се разбереш.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
@Govinda Со него сум толку време, бидејќи се друго ми е совршено во врската. Јас не сакам да го променам, јас го сакам каков што е. Само сакам да го остави бившиот кај што му е местото- во минатото, а не на секое излегување јас да не можам да се помрднам од место и да не сме двајцата на раат.
Штом толку бурно реагираше на се ова, очигледно само јас си мислев дека ни е се совршено...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@Govinda
Штом толку бурно реагираше на се ова, очигледно само јас си мислев дека ни е се совршено...
Е воа е веќе напредок. Продужи да анализираш у себе и прав совет и одлука сами ќе дојдат. (y)
@Govinda Со него сум толку време, бидејќи се друго ми е совршено во врската. Јас не сакам да го променам, јас го сакам каков што е.
Е ај размисли малце. Таков каков што е ја вклучува и неговата болна љубомора. Љубомората е најотровна ствар и извор на еден куп проблеми. Прав совет од мене е да седнеш и да анализираш у себе, да си го размоташ филмо за цела врска од почеток. Ќе откриеш дека е далеку од совршена врската. И не е тука битно кој е крив. Битно е давајца дали сте компатибилни или не. За да ти биде полесна анализата земи тетратка и размислувај пишувајки. Не дека ке се просветлеш за 15 мин, ама анализирај се некое време. Дај си време.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ти мислиш дека се е совршено, а тој копа по минатото, има љубоморни испади, нема изградено доверба и се сомнева дека со тебе може да има некаква иднина.

На 23 години не вреди ич да се замараш со вакви лепотани со ниска самодоверба кои се однесуваат како да имаат 17 години, а не 27 кога треба да се соочат со некој проблем и да постават граници.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.091
Поени од реакции
1.546
Леле, ДенаМ... Не разбирам зошто ме нападнуваш, најозбилно. Јас не зборувам за бивши, дечко ми ме напнува со нив. Јас никогаш него му немам спомнато мој бивш, зошто не ме разбираш? Јас не го повредив, него се му е замислено... Ништо немам направено јас. Затоа не знам кој пат да го фатам, да бев крива ќе си ќутев и немаше совети да барам овде.
Neki rece deka koga ste se fatile prvo sto si napravila bilo da kazesh za bivshiot demek da go znae tvoeto minato? Znaci si zborela kako inace go znae koe e so e? Kako izgleda kakov e i sl? Znaci sama se lazesh. A inace ljubomorata e bolest. Ali nepocituvanje boli a lazenje pa ic. Ne go znaesh od vcera so godini ste zaedno ako mozesh da go trpish trpi go ako ne raskini mu i toa e toa. Ne kukaj.
Автоматски споено мислење:

Neki rece deka koga ste se fatile prvo sto si napravila bilo da kazesh za bivshiot demek da go znae tvoeto minato? Znaci si zborela kako inace go znae koe e so e? Kako izgleda kakov e i sl? Znaci sama se lazesh. A inace ljubomorata e bolest. Ali nepocituvanje boli a lazenje pa ic. Ne go znaesh od vcera so godini ste zaedno ako mozesh da go trpish trpi go ako ne raskini mu i toa e toa. Ne kukaj.
I uste nesto od kaj sega bivshi mnozina neli samo eden si imala i za toj si kazala?
Автоматски споено мислење:

Neki rece deka koga ste se fatile prvo sto si napravila bilo da kazesh za bivshiot demek da go znae tvoeto minato? Znaci si zborela kako inace go znae koe e so e? Kako izgleda kakov e i sl? Znaci sama se lazesh. A inace ljubomorata e bolest. Ali nepocituvanje boli a lazenje pa ic. Ne go znaesh od vcera so godini ste zaedno ako mozesh da go trpish trpi go ako ne raskini mu i toa e toa. Ne kukaj.
Автоматски споено мислење:


I uste nesto od kaj sega bivshi mnozina neli samo eden si imala i za toj si kazala?
Sovet od mene preboli go.
 
Последно уредено:

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.194
Mozno e da kazala za site, sto, kako, kade i sto pravele. Taka mu doagja.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom