Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Денес нема никакви морални вредности, и кој сака може да се мажи/жени, зашто нели, демократија. А греота тие деца кој ќе ги чува, татковците килави Радовани кои за куров не се способни освен да чмаат по апарати и кладилници, а не да заработуваат и да гарантираат за тие жена и деца, или пак мајки камењарки, кои се качиле на 10+ кура и утре што ќе му каже и како ќе го воспитува детето? Иди ќерко забавувај се, у превод иди ќерко некој буздован нека го тресе на твојот венерин брег. И така као глумиме некое општество и бракови, а реално живееме во ера каде браковите се општествен товар, а луѓето поглупи и понеморални од било кога. Мене ми се свиѓа идејата на Ошо за браковите и децата.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Според мене, многу краток период се познаваат. Тоа е основниот проблем. Другите проблеми всушност не се проблеми...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Мене ми е сумљиво што она има за толку краток период да ги форсира работите. И требало маж, епа требало да размисли со кого се ебе и кои се последиците. Ај сеа ќе бидеме као либерте и да го сјебеме младичот ако не, пошто тоа е модерно. Дечко, како на свој син те советувам, ма да не сум нешто постар од тебе, за таа особа ти си дете и се сомневам во нејзините намери. Набрзина читав, ама како што сфатив она нешто форсира да дојде кај тебе или грешам? Вакви работи се дешаваат зашто нели, демократија, она имала право среќна да биде, требало да се ебе со кој стигне, којзнае како паднала на таков мамлаз кој не го признава сопственото дете, веројатно бил убав или имал пари зашто карактер веќе никој не гледа, и така се дешава кога после недела дена се стапува во односи. Мене искрено ми е преку глава од цела оваа демократија, демек све е тоа љубов и живот, а впрочем све е толку погрешно. Имам многу да зборувам, ама ме мрзи, а и не мислам со ветерњачи да се борам.

Дете, полека, не брзај, животот не е заебанција, ова комуњарава лазар31 што те форсира одма да одлучиш тури му кур - што паметно можеш од комуњар да слушнеш. Полека, проценувај, размислувај, одлучи, ама според мене оваа девојка не е за тебе, ти си дете, она е веќе жена, а жена е на самиот Ѓавол бељата. Ум во глава. Еби ја и уживај у сексот, жена за тебе ќе си најдеш, ама мислам друга.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Со некои размислувања, се гледа дека уште живееме во 19 век. :facepalm:
Па сеа, земаш жена со дете, детето бара некој да го нарани, да го облече, да го школува, не секој сака да рани туѓи деца.

Што ми е мене проблем некој што ја заебал да речеме? Ќе раниш туѓи деца и на крај нема да има никаков почит за тебе и цело време очув ќе те вика место татко.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Требало да мисли со кој демек на таквите мажи на чело им пишува дека нема да ја земат и да го признаат детето.

Не постојат мажи кои на жената и ветуваат се и сешто додека да ја легнат и кога ќе се случи нешто непланирано тогаш не превземаат одговорност и исчезнуваат.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.631
Поени од реакции
34.822
Па ти пиша дека таа не е за него, а ни тој за неа.Па ако претходните и биле кратки и неуспешни може оваа ќе биде. Не може однапред да се предвиди.Другар на братучед зема 5 години постара од него и тоа разведена со две деца околу 10 години се. Тој е 30 год а таа 35 год и сега имаат нивно дете.
....доброооо и колку време сега се во брак?
таа се понуди да дојде на гости во градот од кај што потекнувам И самата ми има речено - доста ми е од детски игри и лажење. Јасно дава до знаење дека не и е до зафрканција.Таа и пред мене се гледала со неколку луѓе и тоа ме става во мисла - да ја земам за жена (во иднина), а да ме изневерува?. Хм....
... спомнато е дека врските ги имала кога го имала детето пред да се „фати“ со членот кој е од друго место, па највероватно ништо не знае за неа и од „детски игри и лажење“... ако детето е бебе, еве лично јас да се ставам на нејзино место, не би се гледала со „неколку луѓе“ напротив ќе се посветам на детето, па можеби таму накај 30 години ќе се стабилизирам и јас и детето па ќе станам „позрела“ и нема да „си играм и лажам“ !
таа се понуди да дојде на гости во градот од кај што потекнувам тоа ме става во мисла - да ја земам за жена (во иднина), а да ме изневерува?. Хм....
сама се понуди да му иде на гости по две недели познавање? тоа со бебето заедно или сама? и која зрелост има членот да со две недели познавање на личност од друго место што воопшто не ја познава ни неа ни нејзино минато спомнува „земање за жена“ ?
па повели....самиот кажува уште сега „ а да ме изневерува? “ од каде таква помисла а? што стана со изразот „ептен погодено“ ? не важи веќе?
затоа велам може ТАА е добра, но не за НЕГО туку за друг !
мое мислење и мој совет за ситуација,
а инат не се тера оти секогаш ќе патат некои други, а не овие двајцата, во овој СЛУЧАЈ ќе патат детето и родителите на членот!
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
И двајцата по 25 години, а реално она во зрелост далеку повеќе од овој. По пишаното гледам, не по возраст.

Две недели бе. Многу мал, никаков период за уопште да размислуваш за било каква иднина со некој.
Настрана тоа, ако веќе ви смета дете, не треба да почнувате ништо со особа што го има. Не може после некој месец да ви засмета детето и да ви биде причина за раскин.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Па сеа, земаш жена со дете, детето бара некој да го нарани, да го облече, да го школува, не секој сака да рани туѓи деца.

Што ми е мене проблем некој што ја заебал да речеме? Ќе раниш туѓи деца и на крај нема да има никаков почит за тебе и цело време очув ќе те вика место татко.
Имам пример каде што еден човек прифати туѓо дете како свое.
И погоди што? Супер им е.

Детето овде не е виновно за ништо, посебно не за тоа што биолошкиот татко не го прифатил.

За тоа дали ќе има почит е друга приказна ама секој би можел да биде на тоа место, си можел и ти и јас или некој трет, ноу офенс.
Татковска фигура во животот многу значи.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Требало да мисли со кој демек на таквите мажи на чело им пишува дека нема да ја земат и да го признаат детето.

Не постојат мажи кои на жената и ветуваат се и сешто додека да ја легнат и кога ќе се случи нешто непланирано тогаш не превземаат одговорност и исчезнуваат.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Па да брате, коа се ебат ко штуки на прва вечер, зашто е убав, зашто има лепо ауто, зашто има убаво бело. Нормална, воспитана девојка ќе го проценува и проценува, пред воопшто да се одлучи да има нешто со него. Карактерот е небитен, секако.

И не ми кажувај, има цаки како да процениш човек. И девојка, и дечко. Али да утнеш дека тој ќе те остави и нема да признае дете, тука многу работи смрдат, тука немало искрена љубов и вредности, таа девојка иако ми е жал за неа, заслужува све за што и се дешава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
....доброооо и колку време сега се во брак?


... спомнато е дека врските ги имала кога го имала детето пред да се „фати“ со членот кој е од друго место, па највероватно ништо не знае за неа и од „детски игри и лажење“... ако детето е бебе, еве лично јас да се ставам на нејзино место, не би се гледала со „неколку луѓе“ напротив ќе се посветам на детето, па можеби таму накај 30 години ќе се стабилизирам и јас и детето па ќе станам „позрела“ и нема да „си играм и лажам“ !

сама се понуди да му иде на гости по две недели познавање? тоа со бебето заедно или сама? и која зрелост има членот да со две недели познавање на личност од друго место што воопшто не ја познава ни неа ни нејзино минато спомнува „земање за жена“ ?
па повели....самиот кажува уште сега „ а да ме изневерува? “ од каде таква помисла а?
затоа велам може ТАА е добра, но не за НЕГО туку за друг !
мое мислење и мој совет за ситуација, а инат не се тера оти секогаш ќе патат некои други, а не овие двајцата т.е. детето и родителите на членот!
И со прашањето колку се сакаш да кажеш дека кај и да е ќе се разведат. 3-4 години и најважно е што тој се грижи за децата како да им е татко. Тој им купува, ги носи на школо, ги шета, а и децата го прифатија.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па да брате, коа се ебат ко штуки на прва вечер, зашто е убав, зашто има лепо ауто, зашто има убаво бело. Нормална, воспитана девојка ќе го проценува и проценува, пред воопшто да се одлучи да има нешто со него. Карактерот е небитен, секако.

И не ми кажувај, има цаки како да процениш човек. И девојка, и дечко. Али да утнеш дека тој ќе те остави и нема да признае дете, тука многу работи смрдат, тука немало искрена љубов и вредности, таа девојка иако ми е жал за неа, заслужува све за што и се дешава.
Од каде знаеш дека детето е и од некој на прва вечер? Не може некој после неколку години заедно да ти направи така?
Може и има ветено дека ќе се земат, па отпосле кога не може абортус такви работи се предомислува и не го признава.

Нормални, воспитани жени нема така оставени сами со дете?

Може само да погодуваме што и како било, ама не е само виновна жената па да се пишува требало да мисли со кој.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Јас вака гледам на работите - ќерко, оди еби се со првиот што ќе налеташ и што ќе ти се свиѓа, не користи заштита што ќе ти е тоа нема потреба, ако те земе ок ако те остави ќе најдеш некој не е фрка ти имаш право среќна да бидеш, не мораш многу да се замараш и размислуваш за последиците зашто на крајот пак некој ќе те земе за жена, сега е модерно време. Е отприлика јас вака осеќам дека таа девојка е воспитувана.
И кој бе ебе, само правдате, те Ратко те Петко бил крив, никогаш сами не преземате одговорност. А во случајов девојката е најодговорна односно неодговорно се однесувала, и што имам јас сеа да ја правдам? Крај краева нека ја земе, јас не би ја зел, не зашто има дете, туку зашто целата приказна и е смрдлива и лаже ко Ѓавол. Е извинете ако сум од минатиот век.[DOUBLEPOST=1559937745][/DOUBLEPOST]
Од каде знаеш дека детето е и од некој на прва вечер? Не може некој после неколку години заедно да ти направи така?
Може и има ветено дека ќе се земат, па отпосле кога не може абортус такви работи се предомислува и не го признава.

Нормални, воспитани жени нема така оставени сами со дете?

Може само да погодуваме што и како било, ама не е само виновна жената па да се пишува требало да мисли со кој.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не може, рака глава и живот ставам. Тоа било ебавање од забава. И да е, погрешно го проценила, пак е самата крива. Можела да чека брак, па да има односи без кондом.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Готово заклучивме дека само жената е виновна и уште првата вечер му седнала и од забава и е детето.
Нека седи сама цел живот, а не да прибира ергени.

Гледам сите чекате брак па дете и не сте без. Затоа сите запросувања се во 5 месец, свадбата во 7миот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Не бе брале, женава е светица, равна на Богородица, безгрешна у секој поглед, кур не видела, светиот дух ја затрудне. Она за две недели се заљуби и реши дека сака да живее со детето, таква љубов нема осетено.

Инаку да, јас у брак влегов без трудна невеста, кога сите македонски сељаци ми збореа дека требало да се провери првин дали нивата е плодна. Вие либералите сте другата крајност на тие македонски сељаци. Секогаш викам, тргнете од своето дете и така советувајте го детево, а не се праите космополити и после другите биле криви.
Дете експлицитно бегај таа бара само материјална сигурност нема шанси да те сака за две недели. Обично така се понашаат најголемите кучки, кога ќе ти изјават љубов за 10 дена знаеш дека душата и е смрдлива.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога не знаеме што е и како е не може да се обвини само една личност во овој случај жената, а мажот е светец, а оваа кучка го измамила и му ги дупнала кондомите.

Имате еден куп случаеви во секојдневниот живот и се фаќате за една и готово. Може да те измами некоја не викам не, ама може и маж да те заебе, да не ти признае дете и да те фрли како партал.

Не можеш да се заљубиш за кратко време? Што ако кажам дека јас сум исто за кратко време и некоја личност може да те привлече уште на прво видување.





Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom