Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Реално, ако јас се решам за нешто сериозно, не може никој да ме спречи во намерата. Родители ко родители, ќе треба да прифатат одлуката. Но како што реков, тазе сме многу, а некои работи многу брзо одат помеѓу мене и девојчето. Па ќе видам како ќе оди, а никако не сакам да ја повредам. А и јас чувствувам дека има сериозни намери. Што се однесува до детето, тоа не е признаено од неговиот вистински татко..[DOUBLEPOST=1559910183][/DOUBLEPOST]


Инаку, како што ми кажала, имала врски кои траеле една година и по неколку месеци
Тоа што ти кажала околу претходни, не го турај ни на крај памет, исто како да не ти го кажала. Никоја нема да ти каже ништо точно околу тоа со кој била и како што, туку секогаш ке ти го каже тоа што мисли дека ке помине кај тебе. Битно е тоа што ти ке го осознаеш сам.
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Тоа што ти кажала околу претходни, не го турај ни на крај памет, исто како да не ти го кажала. Никоја нема да ти каже ништо точно околу тоа со кој била и како што, туку секогаш ке ти го каже тоа што мисли дека ке помине кај тебе. Битно е тоа што ти ке го осознаеш сам.
Јасно, разбирам. Фала за советот
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Друже, абе шо се замараш. Остави да си се дешаваат стварите природно, спонтано. И нормално самопочит пред се. Биди отворен и директен уште на старт за да те прифане или не те прифане таков каков шо си.
Ем тек си 25 години, уште растеш, цицаш млекце, а она е веќе мајка и има млекце. Значи уживај у сегашноста и не се замарај за иднината. Шо треба да биде ќе биде замарале се ние или не нишо нема да промене, само може да ја пропуштеме сегашноста. И запамти едно: Не е битно една врска колку време ќе трае. Битно е шо ќе искусеш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
Имам еден чуден проблем. Се гледам со девојка, која не е мажена, но има свое дете (таткото не го признал детето). Искрено, ептен ми е погодено со неа, и малце ми е хаос во умот.... Совет?
и проблем ќе ти биде, според горе прочитаното мислам дека ќе згрешиш што се мешаш во такви КОМПЛИЦИРАНИ ситуации, НЕМА ПОТРЕБА !!!
- во „паника“ си за животот кој е пред тебе?!
... и ДА! не си во право што двонеделно тукушто запознаена жена (не е девојка) ја ставаш пред твоите родители со кревко здравје укажувајќи дека МОРА да ја прифатат твојата одлука, која сигурно ќе ти биде погрешна ма колку сакал тука да се правдаш вака, така !
СОВЕТ -----> ТАА не е за тебе или поточно ТИ не си за неа !
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
и проблем ќе ти биде, според горе прочитаното мислам дека ќе згрешиш што се мешаш во такви КОМПЛИЦИРАНИ ситуации, НЕМА ПОТРЕБА !!!
- во „паника“ си за животот кој е пред тебе?!
... и ДА! не си во право што двонеделно тукушто запознаена жена (не е девојка) ја ставаш пред твоите родители со кревко здравје укажувајќи дека МОРА да ја прифатат твојата одлука, која сигурно ќе ти биде погрешна ма колку сакал тука да се правдаш вака, така !
СОВЕТ -----> ТАА не е за тебе или поточно ТИ не си за неа !
Не се согласувам со тебе воопшто.
Зошто девојката да не е за него, па ако има дете не е кугава, ниту па шугава!?
Не смееме да ја осудуваме, не смееме да ја отфрлиме како партал само затоа што е жена, мајка?!
Зарем нема право и она на среќа, на нова прилика!?

Родителите негови со кревко здравје воошто не треба да ги размислуваме, па зарем во денешно време!?

Затоа реков да не брзаат, нека видат самите како им оди, рано е за две недели било што да се предвиди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А мислев коментарине кај Царовска на ФБ се врвот...


Има дете и не е за никого, треба да остане сама цел живот само поради тоа што некој "маж" не го признал детето.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не смее да абортира и не смее ни да се премажи, Северна Македонија, 2019 година
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, но никако не смеам да брзам, затоа што само две недели се знаеме. Треба добра анализа, а детето воопшто не ми пречи мене. Затоа што веќе почнав нешто со девојчето, а не сакам наеднаш да прекине.
Не се замарај кој што кажал, глеј како ќе ви оди. Ти најдобро ќе си знаеш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
Има дете и не е за никого, треба да остане сама цел живот само поради тоа што некој "маж" не го признал детето.Sent from my Mi A1 using Tapatalk
...е добро де, после две недели што ја познава само со 25 години нека ја зема за жена, нема проблем! впрочем колкаво е детето? да за тој период таа сменила двајца со по година и пол идење?
...тука не даваме совет на жената која има вонбрачно дете ниту сум рекла дека ТАА не заслужува да биде во брак, да има маж, нејзината положба е доста тешка и нормално дека заслужува како самохрана мајка најдобро како за неа така и за детето
И и малце ми е хаос во умот.... Совет? ]
...НО ТУКА СОВЕТ бара другата страна и јас давам совет на машката страна која „има малку хаос во умот“ од ситуацијата, па на форумов бара СОВЕТ!
...така да, моментално како сите вие што коментирате, јас давам мое лично мислење на дотичниот форумски член
И јас и таа имаме по 25 години.]
кој има само 25 години (прашање дали воопшто е независен од родителите) и кој е нејзин врсник со само две недели познаство коментира дека врската „ептен му е погодена“
Искрено, ептен ми е погодено со неа,
се прашувам што може да му биде за две недели „ептен погодено“, да погодам ли? тоа ли ќе ја сочува и развива врската и веќе планираниот брак? со две недели имаме вистинска љубов ли?
Се уште сме тазе, тек пред некое време почнавме да се гледаме.
...и пази ваму, веќе две недели ја познава и се заедно ама све си решаваат со компромис?
Но, за се наоѓаме компромис, што не било случај во минатото
знаеш што значи тоа? дека не се сложуваат во многу работи ама сепак ги решаваат со компромис....и тоа за две недели познавање....што ќе биде после шест месеци комромис ли? а за кого не било тоа така „случај во минатото“ од нејзина или од негова врска? кој бега и мижи пред идни проблеми од ваква комплицирана врска?
. И да, раѓањето на дете ја има направено позрела многу
... и пази друго, вели од кога родила „станала МНОГУ позрела“??? од каде знае дека станала позрела со што ја познава само две недели? ја знаел порано како понезрела, па сега станала позрела од кога родила, тоа самата го кажува ли? некој друг го кажува?
и ќе прашам колкаво е детето? 3 месеци, 3 години, 6 години?
ако јас се решам за нешто сериозно, не може никој да ме спречи во намерата, а некои работи многу брзо одат помеѓу мене и девојчето.
..така да и ТАА заслужува најдобро ....и ТИ заслужуваш најдобро, но не сте на иста бранова должина, изнесувај причини колку сакаш, ова врска не ветува иднина и воопшто ТАА не е „девојче“!
Затоа што веќе почнав нешто со девојчето, а не сакам наеднаш да прекине.
...а што тоа си почнал???
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Значи најзатуцано место на планетава, ако е од друга религија, боја на кожа, ако има дете, ако е "скината" и ред други работи ако не се допаѓаат на нашите родители тогаш не чини...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А мислев коментарине кај Царовска на ФБ се врвот...


Не смее да абортира и не смее ни да се премажи, Северна Македонија, 2019 година
Не смее и туѓо дете да шета по дворот од куќата што му ја имаат направено неговите. :D






Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
...е добро де, после две недели што ја познава само со 25 години нека ја зема за жена, нема проблем! впрочем колкаво е детето? да за тој период таа сменила двајца со по година и пол идење?
...тука не даваме совет на жената која има вонбрачно дете ниту сум рекла дека ТАА не заслужува да биде во брак, да има маж, нејзината положба е доста тешка и нормално дека заслужува како самохрана мајка најдобро како за неа така и за детето

...НО ТУКА СОВЕТ бара другата страна и јас давам совет на машката страна која „има малку хаос во умот“ од ситуацијата, па на форумов бара СОВЕТ!
...така да, моментално како сите вие што коментирате, јас давам мое лично мислење на дотичниот форумски член

кој има само 25 години (прашање дали воопшто е независен од родителите) и кој е нејзин врсник со само две недели познаство коментира дека врската „ептен му е погодена“

се прашувам што може да му биде за две недели „ептен погодено“, да погодам ли? тоа ли ќе ја сочува и развива врската и веќе планираниот брак? со две недели имаме вистинска љубов ли?

...и пази ваму, веќе две недели ја познава и се заедно ама све си решаваат со компромис?

знаеш што значи тоа? дека не се сложуваат во многу работи ама сепак ги решаваат со компромис....и тоа за две недели познавање....што ќе биде после шест месеци комромис ли? а за кого не било тоа така „случај во минатото“ од нејзина или од негова врска? кој бега и мижи пред идни проблеми од ваква комплицирана врска?

... и пази друго, вели од кога родила „станала МНОГУ позрела“??? од каде знае дека станала позрела со што ја познава само две недели? ја знаел порано како понезрела, па сега станала позрела од кога родила, тоа самата го кажува ли? некој друг го кажува?
и ќе прашам колкаво е детето? 3 месеци, 3 години, 6 години?

..така да и ТАА заслужува најдобро ....и ТИ заслужуваш најдобро, но не сте на иста бранова должина, изнесувај причини колку сакаш, ова врска не ветува иднина и воопшто ТАА не е „девојче“!

...а што тоа си почнал???
Па ти пиша дека таа не е за него, а ни тој за неа.
Па ако претходните и биле кратки и неуспешни може оваа ќе биде. Не може однапред да се предвиди.
Другар на братучед зема 5 години постара од него и тоа разведена со две деца околу 10 години се. Тој е 30 год а таа 35 год и сега имаат нивно дете.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Со некои размислувања се гледа дека уште живееме во 19 век. :facepalm:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom