Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Може да ми дадете совет за некој на тинејџерска возраст (почетна фаза), затоа што овие совети ми излгедаат за некој којшто би бил 2-3 години постар од мене.. :confused:
Duri se spremis sto da i kazes pomina denot na drvoto:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Иначе може си у право за ова дека 99.9% од времето ваков муабет е одјебување, ама само кога станува збор за првиот дејт. Во мојот случај е после две-три недели гледање, па затоа сум у мисла дали е од култура или стварно ќе ме бара.
Види, педер у душа си е педер у душа, дали прв дејт, дали петти, дали десетти. Не дај Боже да зацапиш во врска со таков, нема да знае душичето дали сака да биде со тебе или не, ќе чека ти да раскиниш, пошто ко што реков, педер у душа. Такво лигле не ти треба секако. Оцени го овој со кој што се гледаш дали е вакво лигле или знае што сака и побитно, дали тоа сакањето му се поклапа со постапките.
Не викам дека ти не си правиш непотребни филмови, зашто женско си нели па малце драма не е на одмет некогаш :D, али машкиве се станати понесигурни од жена во ПМС кога не знае дали попрво на пица или на благо да се фрли. :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Види, педер у душа си е педер у душа, дали прв дејт, дали петти, дали десетти. Не дај Боже да зацапиш во врска со таков, нема да знае душичето дали сака да биде со тебе или не, ќе чека ти да раскиниш, пошто ко што реков, педер у душа. Такво лигле не ти треба секако. Оцени го овој со кој што се гледаш дали е вакво лигле или знае што сака и побитно, дали тоа сакањето му се поклапа со постапките.
Не викам дека ти не си правиш непотребни филмови, зашто женско си нели па малце драма не е на одмет некогаш :D, али машкиве се станати понесигурни од жена во ПМС кога не знае дали попрво на пица или на благо да се фрли. :D
Да си ми жива и здрава за муабетов. :backa:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Види, педер у душа си е педер у душа, дали прв дејт, дали петти, дали десетти. Не дај Боже да зацапиш во врска со таков, нема да знае душичето дали сака да биде со тебе или не, ќе чека ти да раскиниш, пошто ко што реков, педер у душа. Такво лигле не ти треба секако. Оцени го овој со кој што се гледаш дали е вакво лигле или знае што сака и побитно, дали тоа сакањето му се поклапа со постапките.
Не викам дека ти не си правиш непотребни филмови, зашто женско си нели па малце драма не е на одмет некогаш :D, али машкиве се станати понесигурни од жена во ПМС кога не знае дали попрво на пица или на благо да се фрли. :D

Ај дефинирајте педер у душа ☺
@ЏинЏер
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Шо не и се скаруе на женската, туку се понаша ко гомно за она да му се скара и он да си биде чист пред себе, демек она ми се скара :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ај дефинирајте педер у душа ☺
@ЏинЏер
Има многу различни дефиниции и многу различни педери во душа. :D
Во случајов се мисли на некој што е со тебе, ама не е сигурен дали сака да е со тебе, па чека ти да прекинеш пошто нема храброст за тоа. Па обично кога ќе прекинеш станува малку посигурен дека сака да е со тебе, ама ако му се вратиш работите пак се враќаат на старо. И во принцип, никогаш не е он тој кој презема иницијатива за било што.
Жени, бегајте од несигурни мажи како од самиот ѓавол!

Ме погодивте во болна точка со муабетов, да го ебам :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Има многу различни дефиниции и многу различни педери во душа. :D
Во случајов се мисли на некој што е со тебе, ама не е сигурен дали сака да е со тебе, па чека ти да прекинеш пошто нема храброст за тоа. Па обично кога ќе прекинеш станува малку посигурен дека сака да е со тебе, ама ако му се вратиш работите пак се враќаат на старо. И во принцип, никогаш не е он тој кој презема иницијатива за било што.
Жени, бегајте од несигурни мажи како од самиот ѓавол!

Ме погодивте во болна точка со муабетов, да го ебам :D
Ахахаха какво прашање безобразно ме тераш да ти поставам ццц.

Него мене бар ме тера да помислам дека типот е напнат или повреден од нешто што чул видел дознал...

Sent from my Samsung Galaxy S6
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Ај дефинирајте педер у душа ☺
@ЏинЏер
Објаснија и пред мене ете, и тие се добри дефиниции. :D
Јас да додадам дека и такви на пример со кои се гледаш, па почнува да ги снемува, па не враќаат на повици, едноставно те игнорира за да ти сама да си сфатиш дека те откачил, а он да нема потреба да се замара да ти објаснува што уствари не му чини кај тебе.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тоа се решава со муабет, а не со игнорирање. Детско му е понашањето и точка.
Па да ама мислам дека никој никому не е должен да се објаснува во случај кога не се во врска плус си се муваат и со други

Sent from my Samsung Galaxy S6
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Објаснија и пред мене ете, и тие се добри дефиниции. :D
Јас да додадам дека и такви на пример со кои се гледаш, па почнува да ги снемува, па не враќаат на повици, едноставно те игнорира за да ти сама да си сфатиш дека те откачил, а он да нема потреба да се замара да ти објаснува што уствари не му чини кај тебе.
Све педери у душа мме...

Sent from my Samsung Galaxy S6
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Па да ама мислам дека никој никому не е должен да се објаснува во случај кога не се во врска плус си се муваат и со други

Sent from my Samsung Galaxy S6
Ај гони се и ти. :mad:
Сакаш да кажеш дека ќе ти е скроз океј со некоја да се гледаш некое време, не е битно колку, и одеднаш едноставно да ја снема? Не е должен никој да се објаснува, да, ама секој заслужува бар да му се каже „Готово, толку беше“.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај гони се и ти. :mad:
Сакаш да кажеш дека ќе ти е скроз океј со некоја да се гледаш некое време, не е битно колку, и одеднаш едноставно да ја снема? Не е должен никој да се објаснува, да, ама секој заслужува бар да му се каже „Готово, толку беше“.
Не е океј де ама со друга глава коа миСлат мужи заебано е:

Прво не се озбилни шо ме тера да помислам дека типот си нашол боље прилика па глеа шо ќе биде со неа а на мун не и кажуе нишо пошо му е план Б. Јбг се дешаа ја и план Ц сум бил... најбоље преку другарка и да проба да дознае шо како

Sent from my Samsung Galaxy S6
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Не е океј де ама со друга глава коа миСлат мужи заебано е:

Прво не се озбилни шо ме тера да помислам дека типот си нашол боље прилика па глеа шо ќе биде со неа а на мун не и кажуе нишо пошо му е план Б. Јбг се дешаа ја и план Ц сум бил... најбоље преку другарка и да проба да дознае шо како

Sent from my Samsung Galaxy S6
Јас да сум не би ни пробала да дознаам. Единствено го бришеш од животот и продолжуваш понатаму. Зашто да си го губи времето да се распрашува по другарки кога очигледно типот е кукавица? Не вреди...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom