Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

I

INFECTED

Гостин
Он не знае дека во такви земји, жена може да биде убиена на сред улица и никому ништо. До душа по посочувањето на ваквите детали, можно е профилот да е на женско а не машко
Профилот е на машко кое ги загубило јајцата во ситуацијава и кое бара чаре на форум.....
 
I

INFECTED

Гостин
Ќе видиме за скоро кој јунак се крие зад ликов.
ок.[DOUBLEPOST=1427309932][/DOUBLEPOST]
Го средила статусот на фб, значи спремна е чмарчето да и го лигуши некој келнер од дупка држава како нашава. Ако не успее да го наседели газот кај шо има кеш, ќе се врати кај тебе со приказната како ви било убаво порано. Класика од женско понашање.
Очекувам и таква дешавка. Ќе и спремам и јас план “б“.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Сигурна сум.
Блиску бев... за моја среќа навреме ви го декодирав генот. Уште од 15-16години почнувате со калкулирање и шарање со газот.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Porano mazi na pecalba idele,sea zeni. Za nekoe vreme i deca ke prakaat na pecalba :eek:
On topic Fuck her right in da pussy. Ostaj ja ke bide nesto megu niv ;)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
ок.[DOUBLEPOST=1427309932][/DOUBLEPOST]
Очекувам и таква дешавка. Ќе и спремам и јас план “б“.
Спреми и Б и Ц и Д. Лукави се цицлестиве, никогаш не знаеш што ти спрема :icon_lol:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.260
Поени од реакции
21.171
Здраво на сите.
Не сакав да направам тема од другиот профил па затоа креирав нов. Значи вака...

Девојката ми е на работа во една шеријатска земја, замина преку агенција-посредник за вработување. Од приватни причини нема да наведам каде е, само ќе кажам дека скоро три месеци има кај што е на работа.
Сеа вака... пред да отиде често се каравме без причини. Дешавки еден куп, без причини некои така поголеми, значи класика, као повеќево врски. Замина со статус „во врска“ на фејсбук, но не навела со кого. Ги сокрила нашите неколку слики од фб истотака, но, чашата прелеа откако видов дека има една слика во авионот со дечко за кој покасно дознав дека он сака дечки а не девојки (геј момак), уште една слика со него седнати на кревет и потоа слика со нов момак, странец, истотака геј. Во ред, бидна што бидна. Прашањето ми е, дали е возможно девојками и геј типот да направат нешто?
Потоа, со оглед на тоа што земјата е шеријатска, дали е можно девојками да направи дубара со некого? Дали е можно да остане таму или во краен случај да се омажи за некој од тие со бели чаршави на телото? Доколку се омажи кои би и биле правата?
Милион прашања, милијарда забуни во главава... има уште многу но, за повеќе можам да ви одговорам во порака. Се надевам на пријателски пристап од сите членови на форумов и ќе ве замолам темава да ја пратите до што повеќе луѓе тука, знам дека нема да најдеме решение но барем ќе најдам некоја утеха или нечие искуство со ваков или сличен проблем :/

БЛАГОДАРАМ!!
Не само Relationship статус, очекувај во секој момент и името да го смени - Marija Hamad bin Khalifa Al Thani.

Издржи, биди јак.
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Ова насловот ме подлажа дека не ти се дига па ние да помогнеме и да ја опслужиме девојка ти :D

Али ајде кога веќе се логирав да коментирам да дадам некаков придонес и јас. Поголем дел од мене верува дека ќе ја опнат помал дел не верува. И тоа како што некој погоре кажа најчесто тоа нема да биде некој од сликите туку некој со кој работи. Некое келнерче куварче ќе ја утеши кога ќе биде несреќна и преморена од работа.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Ова насловот ме подлажа дека не ти се дига па ние да помогнеме и да ја опслужиме девојка ти :D

Али ајде кога веќе се логирав да коментирам да дадам некаков придонес и јас. Поголем дел од мене верува дека ќе ја опнат помал дел не верува. И тоа како што некој погоре кажа најчесто тоа нема да биде некој од сликите туку некој со кој работи. Некое келнерче куварче ќе ја утеши кога ќе биде несреќна и преморена од работа.
100% веројатност. Море какви сто, 200% :icon_mrgr:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.864
Поени од реакции
25.069
Небитно типов дали е трол, интересно е како се стрчавте да ја осудите девојкава. Да речеме дека приказнава е вистинита, девојчево пробало да се спаси од немаштијата и отишла да работи далеку од сите, оставајќи го позади себе целиот живот, фамилијата, пријателите, дечкото... И си нашла другарче, ПЕДЕР. Кои сте бре вие да донесете заклучок дека девојчево изневерува, само затоа што си нашла друштво и тоа(пак ќе повторам) другарчето и е педер? Дибеков што не ѝ верува, не ѝ верува, не знам што мајка бара со неа, али вие со вашите заклучоци и етикети... Замислете дека можеби навистина се сакаат, дибекот се сомнева, а вие со коментарите им ја расипете таа љубов.
Ебате тоа македончињата закоравени!
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.610
Поени од реакции
33.968
Небитно типов дали е трол, интересно е како се стрчавте да ја осудите девојкава. Да речеме дека приказнава е вистинита, девојчево пробало да се спаси од немаштијата и отишла да работи далеку од сите, оставајќи го позади себе целиот живот, фамилијата, пријателите, дечкото... И си нашла другарче, ПЕДЕР. Кои сте бре вие да донесете заклучок дека девојчево изневерува, само затоа што си нашла друштво и тоа(пак ќе повторам) другарчето и е педер? Дибеков што не ѝ верува, не ѝ верува, не знам што мајка бара со неа, али вие со вашите заклучоци и етикети... Замислете дека можеби навистина се сакаат, дибекот се сомнева, а вие со коментарите им ја расипете таа љубов.
Ебате тоа македончињата закоравени!
zaso skrila slikite? :D
auu ama me nerviras nekad znaci..
komentarite se na mesto oti taa e realnosta.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.864
Поени од реакции
25.069
zaso skrila slikite? :D
auu ama me nerviras nekad znaci..
komentarite se na mesto oti taa e realnosta.
Не видов за какви слики станува збор, се накурчив после неколку коментари и престанав да читам детално.

Која е ралноста? Замисли апсолутно ништо не прави.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Небитно типов дали е трол, интересно е како се стрчавте да ја осудите девојкава. Да речеме дека приказнава е вистинита, девојчево пробало да се спаси од немаштијата и отишла да работи далеку од сите, оставајќи го позади себе целиот живот, фамилијата, пријателите, дечкото... И си нашла другарче, ПЕДЕР. Кои сте бре вие да донесете заклучок дека девојчево изневерува, само затоа што си нашла друштво и тоа(пак ќе повторам) другарчето и е педер? Дибеков што не ѝ верува, не ѝ верува, не знам што мајка бара со неа, али вие со вашите заклучоци и етикети... Замислете дека можеби навистина се сакаат, дибекот се сомнева, а вие со коментарите им ја расипете таа љубов.
Ебате тоа македончињата закоравени!
Кутрата таа, затоа и ги скрила сликите и статусот. Да не ја потсетуваат на љубовта што ја оставила.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.864
Поени од реакции
25.069
Чекај да видам за што зборувате прво, па ќе анализираме. :D

Edit: Видов. Може се плашела дека ќе ѝ го украдат дечкото педериве. Дибек, изјасни се што вика девојка ти по ова прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom