Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.864
Поени од реакции
25.069
Не ќе беше полесно да напишеш, се избламирав со Дон Кихотството, се извинувам? :kezec:
Не, уште стојам зад тоа што го напишав во првиот пост. Не ги знаеме приказните од двете страни, така?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Не, уште стојам зад тоа што го напишав во првиот пост. Не ги знаеме двете страни, така?
Кој две страни? Агде бе, Агде, до кога ќе ја игнорираш реалноста?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ти демек не би настрана нешто ако би бил подолго од 3 месеца разделен од девојка ти а ?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Братулец, се е можно да се деси , имај си го тоа на ум.
Ако те сака она ептен многу можеби и нема да направи ништо со никого на некое ограничено време.
Ако и се стави некој опасен момак што знае каде да чепне, печена е.
Не сакам да ти кршам филмови или слично но ебено се е можно во светов.
Мој совет ти е да не се замараш и да не се преоптоваруваш со тие мисли зашто ништо не правиш.
Види си ја на скајп или нешто слично , види си ситуација и прашај ја што има на ум.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Trolling level: - 9999

Ви се истроши генијот или нешто?[DOUBLEPOST=1427316698][/DOUBLEPOST]
zaso skrila slikite? :D
Нејќела може геј другарчињава да видат што леп момак има назад во МК. Well, леп или "леп".
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Заеби врска каде нема искренос и каде мора да копаш по интернети и носиш заклучоци за љубов. Ако немаш доверба во неа, ако мислиш дека е неискрена - така ќе ти биди и цел живот, ќе се мислиш на работа шо праи, далли навистина е излезена со другаки, дали стварно се задржа по продавници..... то е мачење а не живот, зато најубо е отворено да ја прашаш се шо те мачи и за сликите скриени и за сликите со друг и за статусот на врската и побараш оскрен одговор. Ако стварно те матка со друг(и) тоа кога и да е ќе излезе на површина, тоа објасни и го али внимателно и речи и да не се мачиш и ти и таа отворено и искрено нека ти одговори. Никој не може да глуми љубов долго. Оргазам ќе изглуми али то е 10 секунди, љубов треба да глуми цел живот
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Девојка ти ги сокрила заедничките слики и relationship статусот а ти уште као се сомневаш? И најголем проблем ти е дали она ќе го вара шеикот со геј другарчето? А ти кај си во приказната ало? :facepalm:
Се надевам дека тролаш...:semolam:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.492
Поени од реакции
22.509
Чета и просто не мога да вјарвам на очите си :lolzz:
 
I

INFECTED

Гостин
Ова насловот ме подлажа дека не ти се дига па ние да помогнеме и да ја опслужиме девојка ти :D

Али ајде кога веќе се логирав да коментирам да дадам некаков придонес и јас. Поголем дел од мене верува дека ќе ја опнат помал дел не верува. И тоа како што некој погоре кажа најчесто тоа нема да биде некој од сликите туку некој со кој работи. Некое келнерче куварче ќе ја утеши кога ќе биде несреќна и преморена од работа.
Абе хех да не постоеја вакви шегобијци не ќе имаше ергени до пееска по земјава :)[DOUBLEPOST=1427317396][/DOUBLEPOST]
Небитно типов дали е трол, интересно е како се стрчавте да ја осудите девојкава. Да речеме дека приказнава е вистинита, девојчево пробало да се спаси од немаштијата и отишла да работи далеку од сите, оставајќи го позади себе целиот живот, фамилијата, пријателите, дечкото... И си нашла другарче, ПЕДЕР. Кои сте бре вие да донесете заклучок дека девојчево изневерува, само затоа што си нашла друштво и тоа(пак ќе повторам) другарчето и е педер? Дибеков што не ѝ верува, не ѝ верува, не знам што мајка бара со неа, али вие со вашите заклучоци и етикети... Замислете дека можеби навистина се сакаат, дибекот се сомнева, а вие со коментарите им ја расипете таа љубов.
Ебате тоа македончињата закоравени!
А не нема шанси да ми влијаат коментарите. Јас и онака знам што како се одвива, барем до некаде, а и неа многу добро ја познавам. Знам дека нема да ми рокне секира у грб, ни па јас нејзе! Само знаеш, ме копка некоја љубомора бе.... а и страв :( инаку најдобро мислење до сеа!![DOUBLEPOST=1427317574][/DOUBLEPOST]
Чекај да видам за што зборувате прво, па ќе анализираме. :D

Edit: Видов. Може се плашела дека ќе ѝ го украдат дечкото педериве. Дибек, изјасни се што вика девојка ти по ова прашање.
управосиспоменикзатебе, ете се изјаснив.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.730
Поени од реакции
4.480
Не видов за какви слики станува збор, се накурчив после неколку коментари и престанав да читам детално.

Која е ралноста? Замисли апсолутно ништо не прави.
Реалноста е дека на типацот му е досадно и си трола на велико. Кој го прочита постот и не го согледа тоа не е многу бистар.
 
I

INFECTED

Гостин
Ти демек не би настрана нешто ако би бил подолго од 3 месеца разделен од девојка ти а ?
У никој случај! Сеедно дали се 3 дена или 3 месеци па и 3 години. Туку некој да не бил во такви земји, тоа ми беше муабетот, незнам оти се законтраа нешто со мислењава.
 
I

INFECTED

Гостин
Девојка ти ги сокрила заедничките слики и relationship статусот а ти уште као се сомневаш? И најголем проблем ти е дали она ќе го вара шеикот со геј другарчето? А ти кај си во приказната ало? :facepalm:
Се надевам дека тролаш...:semolam:
и јас се надевам :([DOUBLEPOST=1427318108][/DOUBLEPOST]
Реалноста е дека на типацот му е досадно и си трола на велико. Кој го прочита постот и не го согледа тоа не е многу бистар.
Пак ќе пишам по 937549753874-ти пат, значи или мислење, или доколку некој бил во шеријатска земја, мислење од искуство да ми даде. Да знам што да очекувам утре такаречено, да знам што би ме снашло, да имам замисла како е таму упиздуматер и слични работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom