Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Вака имам проблем со пенисот имам 16 е сега вака кога ми е спуштен главичката слободно искача а кога ми е дигнат не може е сега умам едно од позади како врвка врзана за мочното дупче и кога ми е голем се влече надоле и ме боли и можам до одредено место е сега сакам да ми кажете треба:
1.Да го скинам ?
2.Кај сите е исто друг проблем ?
3.Кај сите е исто само првиот пат поголема болка ?
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Вака имам проблем со пенисот имам 16 е сега вака кога ми е спуштен главичката слободно искача а кога ми е дигнат не може е сега умам едно од позади како врвка врзана за мочното дупче и кога ми е голем се влече надоле и ме боли и можам до одредено место е сега сакам да ми кажете треба:
1.Да го скинам ?
2.Кај сите е исто друг проблем ?
3.Кај сите е исто само првиот пат поголема болка ?
Оди на доктор, неможи никој да ти кажи што да правиш тука, највероватно не е ништо страшно.Никогаш да немаш страв или срам од одење на доктор посебно кога станува збор за половите органи.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Вака имам проблем со пенисот имам 16 е сега вака кога ми е спуштен главичката слободно искача а кога ми е дигнат не може е сега умам едно од позади како врвка врзана за мочното дупче и кога ми е голем се влече надоле и ме боли и можам до одредено место е сега сакам да ми кажете треба:
1.Да го скинам ?
2.Кај сите е исто друг проблем ?
3.Кај сите е исто само првиот пат поголема болка ?
Doktorot samo ke ti kaze ke ti se opusti ili skine so seks. Umeguvreme vezbaj, poleka i redovno, da nemas problemi koga ke doe sudniot den.
Pozdrav i so lesno.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Вака имам проблем со пенисот имам 16 е сега вака кога ми е спуштен главичката слободно искача а кога ми е дигнат не може е сега умам едно од позади како врвка врзана за мочното дупче и кога ми е голем се влече надоле и ме боли и можам до одредено место е сега сакам да ми кажете треба:
1.Да го скинам ?
2.Кај сите е исто друг проблем ?
3.Кај сите е исто само првиот пат поголема болка ?
не е нешто страшно, ама сепак за на лекар е тоа ОБАВЕЗНО. ако го поткинеш само, ќе крвари, ќе ти биде срам од мајка ти со крвтта на гаќите, а нема само да заздрави. треба мал хирушки зафат, да се одвои таа “врвка“. незгоден е само моментот на ставањето на анестезија, боли сепак, но за 7-10 дена си ко нов.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
не е нешто страшно, ама сепак за на лекар е тоа ОБАВЕЗНО. ако го поткинеш само, ќе крвари, ќе ти биде срам од мајка ти со крвтта на гаќите, а нема само да заздрави. треба мал хирушки зафат, да се одвои таа “врвка“. незгоден е само моментот на ставањето на анестезија, боли сепак, но за 7-10 дена си ко нов.
Добро неможам сам да го скинам или со масти нешто за растегливост да пробам?? ке мора ли хирушки зафат ?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Вака имам проблем со пенисот имам 16 е сега вака кога ми е спуштен главичката слободно искача а кога ми е дигнат не може е сега умам едно од позади како врвка врзана за мочното дупче и кога ми е голем се влече надоле и ме боли и можам до одредено место е сега сакам да ми кажете треба:
1.Да го скинам ?
2.Кај сите е исто друг проблем ?
3.Кај сите е исто само првиот пат поголема болка ?
Трк на лекар. Тој проблем ти од лани го имаш. И што чекаш? Лекарот ќе ти каже што и како, па на мира ќе бркаш жесни после.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Добро неможам сам да го скинам или со масти нешто за растегливост да пробам?? ке мора ли хирушки зафат ?
НА ЛЕКАР!!! нема тука дали ова/она. еве ко што гледам проблемот го имаш подолго време. така да НЕ си играј, од здрав прав, со мала интервенција, да се направиш инвалид. да не објаснувам како, доволно е и ова
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.257
Поени од реакции
37.912
Фимоза се вика , сепак не сум сигурен мислам дека беше така. Го имав и јас , го сецнав пред 5-6 години и сеа нема проблем. Ништо страшно , кај многу машки го има тај проблем , али со интервенција од 15-20 минути се решава , потоа само одмараш 2 недели и како нов ти е. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
И јас го иам истиот курац излеа, ама ептен ми е срам да одам на доктор. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Значи ни докторите гледаат прво да не сечат затоа што логично нели, има многу нервни завршетоци таму и поради губење од осет и задоволство може да се претвориш во љуљзим, дечкото не му е комплетно затворен, му се отвара, само не го мавал на време и на суво или штагод. Ако во не еректирана состојба му се отвара ќе му препорача да го вежба по малку, дали под туш дали со некој лубрикант или ќе му рече дека девојка ќе му ја рашири кожичката.

Ја недела две да неам секс, исто не би лизгало у фул еректирана састојба!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
абе, кој се срами гладен и жеден си останува. ама изгледа и со болен курац.............
ебаве срамот, тоа е ко да каже девојка дека не иде на гинеколог, пошто и е срам.
предрасуди, предрасуди, ........мојата прекрасна земја
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
16
Поени од реакции
10
Не ми велете само да прекинам контакти.
Работава е следна: многу сум нервозна додека разговарам со еден дечко, кој ми се вртка во секојдневие.
Мислам дека почнува очигледно да биде, а не сакам да разбере дека ми се допаѓа зашто не би рекла дека имам некои симпатии према него.
Како да ја потиснам таа нервоза?
Пробувам да бидам опуштена ама со тоа уште повеќе се плеткам во зборување и станувам несмасна во движења.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Не ми велете само да прекинам контакти.
Работава е следна: многу сум нервозна додека разговарам со еден дечко, кој ми се вртка во секојдневие.
Мислам дека почнува очигледно да биде, а не сакам да разбере дека ми се допаѓа зашто не би рекла дека имам некои симпатии према него.
Како да ја потиснам таа нервоза?
Пробувам да бидам опуштена ама со тоа уште повеќе се плеткам во зборување и станувам несмасна во движења.
Oва со извињење - и к. до крај и душа у рај, така?
Колку години имаш?
И второ, зошто не се впуштиш, што те спречува?
И немој да кажеш само дека е страв од неуспех.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom