Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 јули 2013
Мислења
16
Поени од реакции
10
Го гледам само ко пријател, а тој не ми го остава истиот впечаток со некои суптилни гестови.
Интелектуално е многу поизграден од мене, кога дискутираме на најопшти теми, ќе отвори уста и прави да се осеќам ко да сум живеела цел живот под земја. Ама сепак убо ми е кога ќе си муабетиме, сакам да разменуваме мислења, сакам да го слушам..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
16.056
Го гледам само ко пријател, а тој не ми го остава истиот впечаток со некои суптилни гестови.
Интелектуално е многу поизграден од мене, кога дискутираме на најопшти теми, ќе отвори уста и прави да се осеќам ко да сум живеела цел живот под земја. Ама сепак убо ми е кога ќе си муабетиме, сакам да разменуваме мислења, сакам да го слушам..
Те прави нервозна ради тоа што ти покажува типот некои знаци дека му се допаѓаш?
Ако е тоа, а тој не ти се допаѓа, биди искрена и кажи му дека ти е фино друштво, али само тоа. Втора опција, кукавичката, намали контакт и не викај ништо.

И за да не те прави нервозна ако и тој ти се допаѓа, не го гледај ко нешто посебно, ко многу паметен, убав или згоден. Не му ставај многу епитети во глобала. После некое време можда ќе се увериш дека ги нема. ;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.355
Го гледам само ко пријател, а тој не ми го остава истиот впечаток со некои суптилни гестови.
Интелектуално е многу поизграден од мене, кога дискутираме на најопшти теми, ќе отвори уста и прави да се осеќам ко да сум живеела цел живот под земја. Ама сепак убо ми е кога ќе си муабетиме, сакам да разменуваме мислења, сакам да го слушам..
Твојата грешка е дека го ставаш во некој пиедестал и што е најважно, му даваш до знаење дека тој егзистира во твојот пиедестал на паметни ликови.
Ти сакаш него да го задржиш како пријател, но не да стапите во врска. Ќе мора да избереш помеѓу едното или другото. А тоа е или ќе му кажеш а со тоа постои ризикот да го загубиш како пријател (иако тешко пошто човекот ќе направи се` за да остане крај тебе, па така ќе останеш во опцијата да го трпиш) или па ќе одиш кукавичкото но па со 100% сигурност дека ќе го загубиш како пријател, а тоа е дистанцирање. И тоа ќе мора да пресечеш, за доброто на двајцата.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Го гледам само ко пријател, а тој не ми го остава истиот впечаток со некои суптилни гестови.
Интелектуално е многу поизграден од мене, кога дискутираме на најопшти теми, ќе отвори уста и прави да се осеќам ко да сум живеела цел живот под земја. Ама сепак убо ми е кога ќе си муабетиме, сакам да разменуваме мислења, сакам да го слушам..
Моме, ти си уловена у мрежата, само уште не знаеш. Типот е веројатно постар и имаш чувство дека знае што мислиш уште пред да отвориш уста. :)
 

Gorgiiii

Escobar
Член од
19 јули 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Како да освоиш најлесно девојка??[DOUBLEPOST=1395280199][/DOUBLEPOST]Како да освоиш најлесно девојка ?
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Како да освоиш најлесно девојка??[DOUBLEPOST=1395280199][/DOUBLEPOST]Како да освоиш најлесно девојка ?
Најлесно е оние зад мтв што продаваат љубов за 500 денари... полесно од тоа амин...

Сериозно... kоја како... некоја сака едно некоја сака друго, запознај ја подобро ако не ја знаеш, прашувај ја нешто таму ова она... Па води се според тоа... воглавно гледај да бидиш интересен ама не глуп, не биди напорен
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Не ми велете само да прекинам контакти.
Работава е следна: многу сум нервозна додека разговарам со еден дечко, кој ми се вртка во секојдневие.
Мислам дека почнува очигледно да биде, а не сакам да разбере дека ми се допаѓа зашто не би рекла дека имам некои симпатии према него.
Како да ја потиснам таа нервоза?
Пробувам да бидам опуштена ама со тоа уште повеќе се плеткам во зборување и станувам несмасна во движења.
Ако не прекинуваш контакти, тоа значи дека не бегаш. Ако не бегаш, значи се соочуваш со предизвикот.

Затоа, залапај го. И потоа посексајте се.

И не мора да имаш симпатии кон него додека тоа го правиш. Симпатиите ќе ти дојдат *отпосле*, откако хормоните ќе ти удрат во глава. Јасно, секогаш постои можноста да не е премногу добар во кревет, па да не ти предизвика лачење на хормони, но тоа е муабет за откако ќе бидне сексот.

А ќе бидне. Сè додека:
1. Сакаш да го слушаш;
2. Не сакаш да престанеш да го слушаш (т.е. да прекинеш контакти);
3. Се чувствуваш раздразнето додека си со него и мислиш дека си живеела под земја со години кога го слушаш како зборува.

Ти се допаѓа типот. Ако не прекинуваш контакти со него, соочи се со самата себе и со твоите чувства кон него.

И верувај ми од лично искуство: неспоредливо повеќе боли ако го одбиеш од себе, го оттурнеш или дури и својата „нервоза“ околу него ако ја потиснеш, за потоа да го гледаш истото тоа што го правел со тебе да го прави со други, отколку да влезеш во врска со него, како и да заврши таа.


Со лесно. И со кондом, освен ако не си спремна веднаш да раѓаш деца.[DOUBLEPOST=1395306224][/DOUBLEPOST]
Како да освоиш најлесно девојка??[DOUBLEPOST=1395280199][/DOUBLEPOST]Како да освоиш најлесно девојка ?
Сакај ја и покажи ѝ го тоа.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Што ако имаш сериозна врска и си 99% убеден дека не сакаш да ја прекинеш, а веќе два месеци мислиш на друг?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Што ако имаш сериозна врска и си 99% убеден дека не сакаш да ја прекинеш, а веќе два месеци мислиш на друг?
На твое место би продолжила со сериозната врска ако ми е убаво и ако го сакам, а тоа што мислам на некој друг мислам дека тоа е периодично. И ако раскинеш и ако се смуваш со другиот, мислам дека нема да трае толку многу..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Што ако имаш сериозна врска и си 99% убеден дека не сакаш да ја прекинеш, а веќе два месеци мислиш на друг?
Секс со првиот. Турбо.

Ако и после тоа мислиш на вториот, муабет со првиот за тоа.

Прекин на врската треба да има само ако ти е *лошо* во неа, не ако *мислиш* дека во втората врска ќе ти биде подобро. Ако ти е во ред во првата врска, а мислиш дека ќе ти биде уште подобро во втората, имај на ум дека можеби вториот не сака да почне врска со тебе, па бадијала би ја прекинала првата врска. Тука ќе треба уште повеќе да истражуваш. Проблематично е што вториот веројатно исто така ќе посака да се посеса со тебе и ти со него, заради истражувачки побуди, па види како тоа ќе влијае на твојата прва врска. Во 99% од случаите, тоа значи прекин на твојата прва врска.

А ако си ти 99% сигурна дека не сакаш да ја прекинеш, тогаш *не мисли на другиот* и најди начин да не мислиш на него. Интензивираниот секс со првиот е прилично добар метод за тоа. Некакво хоби е вториот. Третиот и понатамошните начини се оставени на тебе да ги пронајдеш (кај секого се индивидуални).

Со лесно.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
16.056
Што ако имаш сериозна врска и си 99% убеден дека не сакаш да ја прекинеш, а веќе два месеци мислиш на друг?
Тој едниот процент те јаде, а?
Веројатно полесно би ти било да си останеш со тој што си во врска.
Полесно, зашто нема да треба да размислуваш дали стварно сакаш да си во врска или остануваш од навика и од тоа да не си сама.

Финтата не е другиот, расчисти си за првиов прво, а после мисли дали ќе направиш нешто за другиов.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Што ако имаш сериозна врска и си 99% убеден дека не сакаш да ја прекинеш, а веќе два месеци мислиш на друг?

Е арно де,шо ако мислиш,едина да не си. Јас да сум 99% сигурен у нешто дојди па предомисли ме. Се шо иам ќе уплатам колку сака нека е коефициент.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Секс со првиот. Турбо.

Ако и после тоа мислиш на вториот, муабет со првиот за тоа.

Прекин на врската треба да има само ако ти е *лошо* во неа, не ако *мислиш* дека во втората врска ќе ти биде подобро. Ако ти е во ред во првата врска, а мислиш дека ќе ти биде уште подобро во втората, имај на ум дека можеби вториот не сака да почне врска со тебе, па бадијала би ја прекинала првата врска. Тука ќе треба уште повеќе да истражуваш. Проблематично е што вториот веројатно исто така ќе посака да се посеса со тебе и ти со него, заради истражувачки побуди, па види како тоа ќе влијае на твојата прва врска. Во 99% од случаите, тоа значи прекин на твојата прва врска.

А ако си ти 99% сигурна дека не сакаш да ја прекинеш, тогаш *не мисли на другиот* и најди начин да не мислиш на него. Интензивираниот секс со првиот е прилично добар метод за тоа. Некакво хоби е вториот. Третиот и понатамошните начини се оставени на тебе да ги пронајдеш (кај секого се индивидуални).

Со лесно.
Држи вода ова за турбо сексот. Периодов ни е таков, обврски, работа и затоа поретко имаме. Ќе се обидам да го сменам тоа, на најреално решение ми изгледа.(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom