Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 септември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
3
Во ред знам ви дојде смешно со прогнозата ама верувајте ми тоа се негови фори. Правел и полошо. Надвор од Македонија сум иначе не знам дали таму има снег. Тука како што реков падна ама не многу и потоа немаше изговор зошто не може да вози, не напиша петокот цел ден и цела ноќ значи нигде го немаше и сабајле ми прати порака дека му се скршил вчера телефонот денес купил нов. И слика ми прати.Ви се колнам дека ја зборувам вистината. Првиот пат колата расипана, сега телефонот скршен и јас му реков добро, подобро да не договараме следна средба оти сега тебе нешто да не ти се деси да се осакатиш и слично па пак да не можиш да дојдиш. Само да објаснам зошто да ме земал со кола? Па јас ја имам изгубено возачката до јули оваа година а оддалечени сме бајги.
И да, ќе ставам крај на ова со него така размислувам а гледам и вие се сложувате, мене ми беше страв да не грешам нешто јас и да брзам ама сега ми е појасно се.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.605
Поени од реакции
70.021
И да, ќе ставам крај на ова со него така размислувам а гледам и вие се сложувате, мене ми беше страв да не грешам нешто јас и да брзам ама сега ми е појасно се.
Време е да ставиш крај и верувај тоа е единствената правилна одлукла во моментов.
И тоа без објаснување (ако воопшто го побара).
Рецептот за после е лесен, времето лечи се, за два месеца нема ни да се сеќаваш кој е :D
Само тотално отпишување треба, а не да речеш ставам крај и утре да шпиунираш кај искочил, дали е онлајн на ФБ, дали има друга итн.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Значи пред една недела се запознав со една женска, се запознав на начин на тоа што таа дојде кај мене на гости(значи нејзината мајка била пријателка со мајка ми)
Се беше нормално тогаш малку презборевме и на крајот ја прашам за број од мобилен да ми даде и да ја аднам на фб. Значи после тоа ја аднав на фајбук и единствена шанса ни беше така да зборвме, од првин се течеше нормално но подоцна јас ја прашав дали сака да излеземе заедно на кафе или било дека и ми рече ќе видеме. Добро ајде ќе видеме и поминаа неколку дена па ја прашав дали има дечко но несакаше да ми каже и ми кажа зошто сакаш да знаеш. Подоцна поминаа неколку денови со муабет одностно јас ја прашував а таа постојано ми одговараше и таа ништо не ме праша. Подоцна ја прашав уште 2-3 пати дали сакаме да излеземе заедно и ми рече ќе видеме подоцна јас ја прашав што ти значи тоа ќе видеме и таа ми одговори има време. Инаку досега позитивни сигнали имам приметено дека ме свиѓа по тоа кога и го запишував бројот на мобилен ми се залепи до главата и тоа кога на фб си стави нова слика и јас и кажав дека ми се свиѓа и да ја стави на профилна и таа одма ја стави. Е сега некој искусен да ми каже зошто несака да излезе со мене зошто ми вика дека ќе видеме и дека има време. За време има да но јас не очекувам се со неа да се допишувам пошто секако разговорот ни оде како интервју. Знам последен пат почнав да се преправам во стил "Ејј знаеш што ми се гледа филм веќе 1 недела не сум гледал па ако сакаш нешто да ми препорачаш" и ми одговори кој сакаш филм тај гледај го. Подоцна пак пробав да ја прашам што музика слуша и ништо не ми одговори па еве веќе еден ден ја оставив да помине некое време и можеби тука ќе добијам добри совети.

Поздрав,
Фала.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи пред една недела се запознав со една женска, се запознав на начин на тоа што таа дојде кај мене на гости(значи нејзината мајка била пријателка со мајка ми)
Се беше нормално тогаш малку презборевме и на крајот ја прашам за број од мобилен да ми даде и да ја аднам на фб. Значи после тоа ја аднав на фајбук и единствена шанса ни беше така да зборвме, од првин се течеше нормално но подоцна јас ја прашав дали сака да излеземе заедно на кафе или било дека и ми рече ќе видеме. Добро ајде ќе видеме и поминаа неколку дена па ја прашав дали има дечко но несакаше да ми каже и ми кажа зошто сакаш да знаеш. Подоцна поминаа неколку денови со муабет одностно јас ја прашував а таа постојано ми одговараше и таа ништо не ме праша. Подоцна ја прашав уште 2-3 пати дали сакаме да излеземе заедно и ми рече ќе видеме подоцна јас ја прашав што ти значи тоа ќе видеме и таа ми одговори има време. Инаку досега позитивни сигнали имам приметено дека ме свиѓа по тоа кога и го запишував бројот на мобилен ми се залепи до главата и тоа кога на фб си стави нова слика и јас и кажав дека ми се свиѓа и да ја стави на профилна и таа одма ја стави. Е сега некој искусен да ми каже зошто несака да излезе со мене зошто ми вика дека ќе видеме и дека има време. За време има да но јас не очекувам се со неа да се допишувам пошто секако разговорот ни оде како интервју. Знам последен пат почнав да се преправам во стил "Ејј знаеш што ми се гледа филм веќе 1 недела не сум гледал па ако сакаш нешто да ми препорачаш" и ми одговори кој сакаш филм тај гледај го. Подоцна пак пробав да ја прашам што музика слуша и ништо не ми одговори па еве веќе еден ден ја оставив да помине некое време и можеби тука ќе добијам добри совети.

Поздрав,
Фала.


Ја замараш - и не и се свиѓаш.

Trust me.

Такви се жените денес .... бегај од вакви под итно!
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
97
Значи пред една недела се запознав со една женска, се запознав на начин на тоа што таа дојде кај мене на гости(значи нејзината мајка била пријателка со мајка ми)
Се беше нормално тогаш малку презборевме и на крајот ја прашам за број од мобилен да ми даде и да ја аднам на фб. Значи после тоа ја аднав на фајбук и единствена шанса ни беше така да зборвме, од првин се течеше нормално но подоцна јас ја прашав дали сака да излеземе заедно на кафе или било дека и ми рече ќе видеме. Добро ајде ќе видеме и поминаа неколку дена па ја прашав дали има дечко но несакаше да ми каже и ми кажа зошто сакаш да знаеш. Подоцна поминаа неколку денови со муабет одностно јас ја прашував а таа постојано ми одговараше и таа ништо не ме праша. Подоцна ја прашав уште 2-3 пати дали сакаме да излеземе заедно и ми рече ќе видеме подоцна јас ја прашав што ти значи тоа ќе видеме и таа ми одговори има време. Инаку досега позитивни сигнали имам приметено дека ме свиѓа по тоа кога и го запишував бројот на мобилен ми се залепи до главата и тоа кога на фб си стави нова слика и јас и кажав дека ми се свиѓа и да ја стави на профилна и таа одма ја стави. Е сега некој искусен да ми каже зошто несака да излезе со мене зошто ми вика дека ќе видеме и дека има време. За време има да но јас не очекувам се со неа да се допишувам пошто секако разговорот ни оде како интервју. Знам последен пат почнав да се преправам во стил "Ејј знаеш што ми се гледа филм веќе 1 недела не сум гледал па ако сакаш нешто да ми препорачаш" и ми одговори кој сакаш филм тај гледај го. Подоцна пак пробав да ја прашам што музика слуша и ништо не ми одговори па еве веќе еден ден ја оставив да помине некое време и можеби тука ќе добијам добри совети.

Поздрав,
Фала.
многу си оптимист...
али за добри вести како што кажуваш... тешко
мразам вака ко ќе залетам и јас во некоја, со глава туркам ѕид
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Како тоа мислите?

Де некој да ми објасни дали да очекувам нешто од неа? Дали вреде после одредена пауза пак да и напишам? И што е финтата зошто несака да ми каже дали има дечко или не цццц...

Ма вие пишите што да правам офф.

И зошто кога ја прашав повеќе пати да излеземе зошто ми кажа ќе видеме а не ми кажа НЕ. Барем да ми кажеше НЕ ќе ми ги скратеше маките.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Како тоа мислите?

Де некој да ми објасни дали да очекувам нешто од неа? Дали вреде после одредена пауза пак да и напишам? И што е финтата зошто несака да ми каже дали има дечко или не цццц...

Ма вие пишите што да правам офф.

И зошто кога ја прашав повеќе пати да излеземе зошто ми кажа ќе видеме а не ми кажа НЕ. Барем да ми кажеше НЕ ќе ми ги скратеше маките.


Зашо те работи у здрав памет.

Зашо нејќе да ти каже не, за да не те повреди или што ти ја знам ....

Сума сумарум - БЕГАЈ од такви!
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Зашо те работи у здрав памет.

Зашо нејќе да ти каже не, за да не те повреди или што ти ја знам ....

Сума сумарум - БЕГАЈ од такви!
Е ама повредување. Подобро да каже НЕ барем маките ќе ми ги скрате ем нема да се замарам со неа а вака ЌЕ ВИДЕМЕ ТА ЌЕ ВИДЕМЕ повеќе ме копка што сака да каже...

Глупи Жени ебаго... Него дајте сакам да слушнам и мислење од женско...
 
M

Muranyi

Гостин
Е ама повредување. Подобро да каже НЕ барем маките ќе ми ги скрате ем нема да се замарам со неа а вака ЌЕ ВИДЕМЕ ТА ЌЕ ВИДЕМЕ повеќе ме копка што сака да каже...

Глупи Жени ебаго... Него дајте сакам да слушнам и мислење од женско...
Па не сака да те повреди со тоа што ќе те одбие директно и на прва и затоа ти дава простор за да можеш ти сам да сфатиш, т.е. да читаш меѓу редови. Истото мислење и од женско ќе го добиеш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Најблаго кажано ..... план R си ;) Ако не успее со Х У W или Z ....МОЖДА ќе ти даде шанса ...

Бегај од такви бе !
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ми треба совет итно , значи веќе 13 месеци се гледам со еден тип и тоа тајно се гледаме. Кога мене ми пречеше тоа го прашав едноставно до кај ќе одиме со таквиот начин , тој ми рече млади сме биле лошо било да се обврзуваме и подобро е така да продолжиме. Јас не се согласив и ставив крај, но тоа траеше кратко време , пак продолжиме налик пријател со бенифиции , го нема по цели недели да ми зазвони и ете го за да се видиме, се приврзав , дури и добив некои навреди и на тоа замижав . Ќе се видиме , ќе си заврши работа ќе се облече и го нема со денови да ми се јави. И знам дека имам милион причини да ставам крај на сето ова , ама зошто секогаш попуштам . Знам дека има и други со кои се гледа на истиот начин како и јас, како одминува времето мене ми е полошо плачам, депримирана сум , почнав со диазепами да се лечам, се одалечив од околината и немам желба за ништо. Почна понекогаш ни на пораки да не ми враќа , ниту пак да ми крева слушалка и ќе помине одредено време и пак се е по исто ...Како да ставам крај на сето ова веќе еднаш..
--- надополнето: 18 јануари 2014 во 17:09 ---
Ми треба совет итно , значи веќе 13 месеци се гледам со еден тип и тоа тајно се гледаме. Кога мене ми пречеше тоа го прашав едноставно до кај ќе одиме со таквиот начин , тој ми рече млади сме биле лошо било да се обврзуваме и подобро е така да продолжиме. Јас не се согласив и ставив крај, но тоа траеше кратко време , пак продолжиме налик пријател со бенифиции , го нема по цели недели да ми зазвони и ете го за да се видиме, се приврзав , дури и добив некои навреди и на тоа замижав . Ќе се видиме , ќе си заврши работа ќе се облече и го нема со денови да ми се јави. И знам дека имам милион причини да ставам крај на сето ова , ама зошто секогаш попуштам . Знам дека има и други со кои се гледа на истиот начин како и јас, како одминува времето мене ми е полошо плачам, депримирана сум , почнав со диазепами да се лечам, се одалечив од околината и немам желба за ништо. Почна понекогаш ни на пораки да не ми враќа , ниту пак да ми крева слушалка и ќе помине одредено време и пак се е по исто ...Како да ставам крај на сето ова веќе еднаш..

Жени, ти ебам..
Шо убаво сте си се ебкале, неее, ти мора да имаш ексклузивитет! Внимание!! Мора да ми се јавува, да ми пишува!
Пеер, шубао ти го дефинриал односнот уше од старт - Ја и ти ќе се ебеме, и тоа тајно, затоа што нема да се вржуваме.
Ако е таков односот, НЕ ЗАМАРАЈ.
Ако ти си се заљубила и сакаш нешто повеќе, ТВОЈ ПРОБЛЕМ.
Типот бил искрен и коректен и у фаца ти кажал шо планира со тебе.
За него не си GF material, само си еблибилна. Што е супер. Не мора све да се комлицира.
Да ти дадеме совет како да прекинеш? Можам совет да ти дадам како да почнеш нешто, како да прекинеш? Така убаво, прекини. Многу е просто, кажи Крај и стој на тоа.
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Е ама повредување. Подобро да каже НЕ барем маките ќе ми ги скрате ем нема да се замарам со неа а вака ЌЕ ВИДЕМЕ ТА ЌЕ ВИДЕМЕ повеќе ме копка што сака да каже...

Глупи Жени ебаго... Него дајте сакам да слушнам и мислење од женско...

Да беше и ти малку паметен, досеа ќе сфатеше дека си се фатил за погрешно девојче да се замараш. Ко прво очигледно девојчето не те свиѓа, да те свиѓаше досеа ќе бевте излезени неколку пати, второ, глупо и е ваљда да ти каже не, демек да не те повреди, незнам зашо иако сметам дека е многу поглупо да те држи у неизвесност и да ти билда надеж, и трето најверојатно и се свиѓа тоа што и обрнуваш премногу внимание, односно мало више пажња одколку шо треба, па затоа те мота као сака.
Така да, батали ја, не те свиѓа, не вреди да си трошиш време на неа. :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Е ама повредување. Подобро да каже НЕ барем маките ќе ми ги скрате ем нема да се замарам со неа а вака ЌЕ ВИДЕМЕ ТА ЌЕ ВИДЕМЕ повеќе ме копка што сака да каже...

.

Cim nejke da iskocite izbrisi go kurviceto od FB!!!!
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Значи пред една недела се запознав со една женска, се запознав на начин на тоа што таа дојде кај мене на гости(значи нејзината мајка била пријателка со мајка ми)
Се беше нормално тогаш малку презборевме и на крајот ја прашам за број од мобилен да ми даде и да ја аднам на фб. Значи после тоа ја аднав на фајбук и единствена шанса ни беше така да зборвме, од првин се течеше нормално но подоцна јас ја прашав дали сака да излеземе заедно на кафе или било дека и ми рече ќе видеме. Добро ајде ќе видеме и поминаа неколку дена па ја прашав дали има дечко но несакаше да ми каже и ми кажа зошто сакаш да знаеш. Подоцна поминаа неколку денови со муабет одностно јас ја прашував а таа постојано ми одговараше и таа ништо не ме праша. Подоцна ја прашав уште 2-3 пати дали сакаме да излеземе заедно и ми рече ќе видеме подоцна јас ја прашав што ти значи тоа ќе видеме и таа ми одговори има време. Инаку досега позитивни сигнали имам приметено дека ме свиѓа по тоа кога и го запишував бројот на мобилен ми се залепи до главата и тоа кога на фб си стави нова слика и јас и кажав дека ми се свиѓа и да ја стави на профилна и таа одма ја стави. Е сега некој искусен да ми каже зошто несака да излезе со мене зошто ми вика дека ќе видеме и дека има време. За време има да но јас не очекувам се со неа да се допишувам пошто секако разговорот ни оде како интервју. Знам последен пат почнав да се преправам во стил "Ејј знаеш што ми се гледа филм веќе 1 недела не сум гледал па ако сакаш нешто да ми препорачаш" и ми одговори кој сакаш филм тај гледај го. Подоцна пак пробав да ја прашам што музика слуша и ништо не ми одговори па еве веќе еден ден ја оставив да помине некое време и можеби тука ќе добијам добри совети.

Поздрав,
Фала.
Ноу, ноу, ноу... Батали. Воопшто немој да се замараш. Запази на болдираното. Можеби те свиѓа, не викам не. Можеби си и R план како шо ти кажаа погоре. За тоа дека не сака да те повреди, ваљда не е до толку да те залажува само. Додека не си се затрескал, батали ја. Едноставно е. Издржи неколку дена не и пишувај, занимавај се со нешто. Задри некоја друга, ќе сфатиш дека не вреди да ја молиш оваа да излезе со тебе, или нешто ко тоа имаш ли дечко и слично. Штом не сака да каже, магла.
Па не е една и единствена.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom