Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ивана, вака.
За почеток, почни да размислуваш во еднина.
Млада си, можеш да работиш, макар и да почнеш од нула.
Тоа е една работа.
Друга работа. Дали навистина сакаш маж што поседува вакви карактеристики? Дали навистина сакаш да живееш со некој таков цел живот? Дали навистина сакаш, ти, како жена, да бидеш таа што ќе го тинтра него, пошто он бил разочаран во животот? Не праиме муабет за година-две тинтрање, праиме муабет за цел живот. Затоа што, верувај ми, цел живот нешто ќе му фали. Замисли еден ден да почне да ти префрла дека останал тука ради тебе, а можел да биде некаде во странство и да "ужива"?
Не ме заебавај. Заљубена си, те разбирам, и се е тоа океј.
Ама, дај, вразуми се малку.
Навистина ли си толку очајна? Навистина ли неможеш да најдеш подобро? Немаш квалитети? Не си убава? Немаш факс? Не си паметна? Реално гледај на стварта.
Израчунај си какви квалитети ти поседуваш, и размисли со тие квалитети какво парче можеш да фатиш.
Денес момакот несака бакнувања, гушкања, пораки.
Утре нема да сака да ти отвори врата од дома, и на крај ти ќе испаѓаш крива зошто си го заборавила кључот.
Најсеризно. Заеби такви "мужи" што све нешто не им чини у државава. Да. Срање е. Знаеме сите дека е срање. Знам дека е срање уште од прво одделение. И помирен сум со тоа, и има најдоброто срање да го извлечам од ситуацијава.
Он кога сфати дека е срање? На дваесет и кусур? Сеа не му чини? Сеа сака он да си иде во бели свет каде што тече мед и млеко по улици?
Дај, жити се. Од такви муфларчиња, преку глава.
Имај малце достоинство, почни да се цениш како жена, објасни му многу убаво од кои причини го оставаш, и продолжи си со животот без грижи. И сама си кажа дека си млада, пред себе имаш многу отворени врати, само, дај жити се, затварај вратите позади себе, пошо ко шо глеам ја, те јебе промаја.
Да си ебеш пиперот, цела Опра си се сторил...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Па се обидов колку можам да опишам, да ги опишам 2 години и една сериозна врска :confused:.
Како и да е значи луѓе во право сте сите, но многу е тешко. Ви кажав дека летото се случи истата оваа ситуација и не се слушавме 2-3 месеца. и ме побара пак ( фала богу, ме спаси од многу лошо) не дека не ни е добро во врската, сеа фали нешто али мислам дека нигде не е совршено. Плус како што ми мине времето мене му мине многу повеке и него ако не ме сака што к*р е уште со мене. Не ми е лесно да прекинам туку така дека јас сум со тој човек повеке од 2 години спијам, јадам, дишам со него.. :confused: а тоа што вика дека на добра прилика ке замине неможам да се противам, јас знам како е дома кај него греота е да се противам, но гледано од друга страна па ме повредува. но и не значи дека ке замине можеби е тоа само некоја негова фора :mad: Се надевам дека наскоро ке се реши ова :(
Колку сте биле во врска е безначајно ако љубовта веќе ја нема, дали 20 или 2 години раскинот слично ќе боли ако веќе нема на што да се држи таа врска.

Не знам што комплицираш кога дечко ти (у наводници) е премногу фер со тебе и не знам што толку другиве го нападнаа не бил машко, фер чоек, ти кажал НЕМА да останам со тебе, поискрен човек тешко да најдеш зашто повеќето ќе те мафтаат и користат додека си најдат пофина прилика и тогаш ќе ти раскинат од никаде и ќе те остават без и најмала трошка грижа или совест.

Дечко што те сака нема да ти збори дека чека прилика за странство туку ќе остане со тебе макар и земјотрес да стане. Фер од него што е искрен и не те лаже, ти си му припремна фаза и е со тебе колку да не е сам ама ако утре му прејде некоја бомба пред фаца има те остави додека изброиш до три, толку време ќе му треба да се реши.

Ако не си знаела дека се седи со некого од навика (да не си сам и да имаш редовен секс) сега знаеш, речи му фала за искреноста дека не те мафтал и кажи му чао пријатно на време за да не ти каже он тебе кога ќе си начека пофина прилика.

Ако не ја најде може и ќе остане со тебе но ако тебе не ти е битно што си му резервна опција и сакаш да ризикуваш чекај си ама тогаш и ти самата ќе си ги сносиш сите последици од твојата одлука било позитивни или негативни (поверојатна опција) ;).
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Како да импресионирам една девојка? :)

(ве молам без глупи совети само ако можете да ми помогнете добро ако не немојте да реплицирате)
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Имам едно глупо прашанје можеби не е за темата али не најдов друго место.
Штетно ли е да ејакулирате(дркате) секој ден.Немора да е секој ден на пример денес имаш секс,утре сам и тн.

Секој ден
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Како да импресионирам една девојка? :)

(ве молам без глупи совети само ако можете да ми помогнете добро ако не немојте да реплицирате)
Биди среќен во својата кожа и со својот живот. А потоа кажи ѝ дека ти се допаѓа. И мисли го тоа.
--- надополнето: 11 март 2012 во 08:06 ---
Имам едно глупо прашанје можеби не е за темата али не најдов друго место.
Штетно ли е да ејакулирате(дркате) секој ден.Немора да е секој ден на пример денес имаш секс,утре сам и тн.

Секој ден
Не е штетно, баш напротив - штити од рак на простатата а и плус опушта (нели).

Само те молам во иднина да не ставаш големи слики како дел од пораките.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Имам едно глупо прашанје можеби не е за темата али не најдов друго место.
Штетно ли е да ејакулирате(дркате) секој ден.Немора да е секој ден на пример денес имаш секс,утре сам и тн.

Секој ден
Тестисите произведуваат по 1000 (илјада) сперматозоиди секоја секунда, или од 250 до 300 милиони дневно.
Мислам дека ова е доволен одговор на твоето прашање. :)
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Тестисите произведуваат по 1000 (илјада) сперматозоиди секоја секунда, или од 250 до 300 милиони дневно.
Мислам дека ова е доволен одговор на твоето прашање. :)
Znaci pukaj druze :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Како да импресионирам една девојка? :)

(ве молам без глупи совети само ако можете да ми помогнете добро ако не немојте да реплицирате)
Без многу романтика и глупости.Многу креативност и уникатност.Да направиш од глупост реалност.Најдобро оружје ти е танцувањето,без разлика дали танцуваш добро или не,важно е да правиш нешто што другите мажи во државава не го прават.Од кога сум септември без девојка,пробав се и можам да кажам дека најпростиот муабет и тоа што го правиш во твојот живот е најпривлечен,но зборувај со страст и пасија кон тоа.Не му се замарај што мислење има типката за тебе.Биди искрен,ако сакаш да ти е девојка,кажи и што мислиш за неа,каква личност е,што впечаток ти оставила и дека те привлекува како ниедна друга девојка на планетава.Забави ја атмосферата и бакни ја.Биди свој не слушај други и се надевам ќе успееш.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Како да импресионирам една девојка? :)

(ве молам без глупи совети само ако можете да ми помогнете добро ако не немојте да реплицирате)
Може тешка е поракава,ама супер за за твојот случај,се надевам ќе ја сфатиш..
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
И јас бев во долга врска 3 години веке.......но пред 4 месеци, дечко ми некако не беше баш заинтересиран за тоа што ке го направам за нашиот ден- месец...беше во стил фала не си требала, а доколку некого сакаш јас искрено би се израдувала и да ми напише на ливче едно те сакам и да го обои, би се израдувала пошо е од човекот што го сакам, и дојде време сеа, после 4 месеци, јас иста ко него фала не си требал, што и да ми даде, и без повод или со повод, се ми е равно...некако се чувствувам ептен празно....секој ден ми вика те сакам, ама не можам да му кажам тоа зашто не го чувствувам истото што и претходно....прво место му беше факултетот, и јас му бев сигура, знаеше дека нема да го напуштам, дека можда ке се налутам малце, и ке ми помине, а он да тера со факултетот............не можам да идам со некој и да глумам дека сум срекна, се чувствувам уште попразна.......сепак коа ке ти дојдат мисли дека си поделил и добри и лоши моменти, дека си го сакал тој човек повеке од сопствениот живот, а сеа веке не чувствуваш да не речам ништо, освен грижа за него.......не знам...:(:place::place::place::place::place::place::place:
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
И јас бев во долга врска 3 години веке.......но пред 4 месеци, дечко ми некако не беше баш заинтересиран за тоа што ке го направам за нашиот ден- месец...беше во стил фала не си требала, а доколку некого сакаш јас искрено би се израдувала и да ми напише на ливче едно те сакам и да го обои, би се израдувала пошо е од човекот што го сакам, и дојде време сеа, после 4 месеци, јас иста ко него фала не си требал, што и да ми даде, и без повод или со повод, се ми е равно...некако се чувствувам ептен празно....секој ден ми вика те сакам, ама не можам да му кажам тоа зашто не го чувствувам истото што и претходно....прво место му беше факултетот, и јас му бев сигура, знаеше дека нема да го напуштам, дека можда ке се налутам малце, и ке ми помине, а он да тера со факултетот............не можам да идам со некој и да глумам дека сум срекна, се чувствувам уште попразна.......сепак коа ке ти дојдат мисли дека си поделил и добри и лоши моменти, дека си го сакал тој човек повеке од сопствениот живот, а сеа веке не чувствуваш да не речам ништо, освен грижа за него.......не знам...:(:place::place::place::place::place::place::place:
ako vrskata veke ne te p[ravi srekna-prekini... megutoa cuvstvuvam posesivnost od tvoja strana, nemozesh da barash od nekogo da go zanemari fakultetot za da se posveti na tebe tolku kolku shto ti sakash... ako tebe ti treba poveke vnimanie najdi si partner koj ke moze da ti go pruzi, megutoa ne znaci deka i na segashniot ne mu znacish najmnogu na svetot ako ne ti posvetuva vnimanie kolku shto sakash ti... sepak ne treb da te navreduva toa shto toj se stremi kon posigurna idnina i kon ispolnuvanje na svoite ambicii
a shto se odnesuva do "fala, ne trebalo"... mozebi mu e nezgodno, mozebi ne e naviknat na takov vid vnimanie, toa ne e nikakov pokazatel deka mu e seedno....
... sepak razmisli dali e vo red da prodolzish so vrskava... griza??? kakva griza ti se molam, toa ne e dovolno
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
И јас бев во долга врска 3 години веке.......но пред 4 месеци, дечко ми некако не беше баш заинтересиран за тоа што ке го направам за нашиот ден- месец...беше во стил фала не си требала, а доколку некого сакаш јас искрено би се израдувала и да ми напише на ливче едно те сакам и да го обои, би се израдувала пошо е од човекот што го сакам, и дојде време сеа, после 4 месеци, јас иста ко него фала не си требал, што и да ми даде, и без повод или со повод, се ми е равно...некако се чувствувам ептен празно....секој ден ми вика те сакам, ама не можам да му кажам тоа зашто не го чувствувам истото што и претходно....прво место му беше факултетот, и јас му бев сигура, знаеше дека нема да го напуштам, дека можда ке се налутам малце, и ке ми помине, а он да тера со факултетот............не можам да идам со некој и да глумам дека сум срекна, се чувствувам уште попразна.......сепак коа ке ти дојдат мисли дека си поделил и добри и лоши моменти, дека си го сакал тој човек повеке од сопствениот живот, а сеа веке не чувствуваш да не речам ништо, освен грижа за него.......не знам...:(:place::place::place::place::place::place::place:
Секс? Има ли?

Ако нема, нека има. Многу. Особено во испитна/колоквиумска недела - ем ќе се ослободите (и двајцата) од стрес, ем ќе се зближите уште повеќе.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
ako vrskata veke ne te p[ravi srekna-prekini... megutoa cuvstvuvam posesivnost od tvoja strana, nemozesh da barash od nekogo da go zanemari fakultetot za da se posveti na tebe tolku kolku shto ti sakash... ako tebe ti treba poveke vnimanie najdi si partner koj ke moze da ti go pruzi, megutoa ne znaci deka i na segashniot ne mu znacish najmnogu na svetot ako ne ti posvetuva vnimanie kolku shto sakash ti... sepak ne treb da te navreduva toa shto toj se stremi kon posigurna idnina i kon ispolnuvanje na svoite ambicii
a shto se odnesuva do "fala, ne trebalo"... mozebi mu e nezgodno, mozebi ne e naviknat na takov vid vnimanie, toa ne e nikakov pokazatel deka mu e seedno....
... sepak razmisli dali e vo red da prodolzish so vrskava... griza??? kakva griza ti se molam, toa ne e dovolno
нејкам да занемари факсот, но он е 24часа посветен на учење, ке излеземе некој ден да прошетаме и најчесто сме или кај мене или кај него, а тоа подразбира да се видиме со неговите или со моите, и не сме на само.....знам дека ме сака и превише да речам, ама мислам дека е малце скаран со искажување на љубов и чувства....патем не знам дали не чувствувам ништо, бидејки на некој начин ми фали, а на некој и не е така лошо па ке си помисла...
--- надополнето: 14 март 2012 во 14:30 ---
Секс? Има ли?

Ако нема, нека има. Многу. Особено во испитна/колоквиумска недела - ем ќе се ослободите (и двајцата) од стрес, ем ќе се зближите уште повеќе.
нема секс да речам подолго време, зашто иаме проблем малце и со него, предиграта тип топ, ама сексот е болен, и разговараме секој пат на таа тема наместо да има секс, патем и немаме некако слободен простор за нас двајца, и тоа не кочи истоo_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom