Љубовен триаголник

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
mi se slucilo da me privlekuvaat dvajca vo isto vreme a ne da sakam a cesto zapajgam vo nevojli koga me sakaat dvajca ili povejke bidejki mislam deka sekoj moment ke se ubijat eden so drug
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
HAhahahaha interesna tema.

Sum se nashol ne ednash vo ljuboven triagolnik ... i sekogash bilo totalno spontano .. OK ne sekogash ... imalo ednash dva pati shto to mi bilo "strategija" da dojdam do posakuvanoto :)

Najcesto sum idel do kraj ... poisho sum osoba koja dosta cesto rpevzema rizici :) I ne retko bilo negativno iskuistvo :)
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
icy girl напиша:
Sum bila vo triagolnik i toa izgledase vaka:Mene mi se svigase edno fraerce,a ja pa sum mu se svigala na negoviot najdobar drugar.I taka malce bev zbrkana neznaev so da pravam,i na kraj resiv so nieden :icon_lol:

Ccc sramota i so ocekuvas ti da pravis u zivotot,da se zaebavas so maskite,ccc tazno tazno,srcencata si im gi povredila:tapp:,samo ako najdam koi se ke se opijam so niv na svadba kaj so ke bideme gosti od ebenata strana :pos2: tolku tocka tazno (TTT) :poss:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
se najdov vo takva situacija i da vi kazam pravo mnogu raboti mi se razjasnia vo toj moment. nekade okolu nedela dena bev kako muva bez glava ama se se resi so arno:back:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sizik na rizik :) ali se treba da se iskusi vo zivotot
makar ponekogas nashata strategija ne doveduva '' da zapocneme ljuboven triagolnik'' so cel da stigneme do ona posakuvanoto koe go nemame pokraj nas.No site dobro znaeme deka ne sekogas mozeme da izlezeme od triagolnikot kako pobednici....nekogas i loshoto iskustvo e poucno..ponekogas ke bideme zaneseni od momentite na zadovolstvo..samata pomisla deka se vo prasanje 2-3 osobi.koj se na strek i meguseno se peckaat so razlicni postapki i situacii
sum bil i sum se naogal vo takvi ljubovni triagolnici svesno ili nesvesno.Nekogas so namera ili bez namera..ali radoznalosta i ljubopitnosta najcesto ja imala glavnata uloga :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Триаголник, квадрат или многуаголник... се случува. Ама не на сите им оди добро геометрија нели :) И на крај секогаш доаѓа дежурниот и ја брише таблата... и почнуваме пак. Ама тој што добил кец тешко дека пак ќе црта триаголник

Не е лошо да избегнуваме триаголници... кога е тоа можно :wink:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ми се има случено, и стварно не е пријатно кога треба да се криеш да не те види некој...ама сепак тоа го прави интересното...
 
O

Out Boy

Гостин
Триаголник?
Не ми се случил и сигурен сум дека немада да ми се случи.

Ако некој “сака“ двајца во исто време, тогаш не сака ниеден.
Кога срцето треба да ги дели чувствата на две страни, ниеден од тие “среќниците“ не добива се’. Или еден, или ниеден.

Ја ситуацијава би ја нарекол Секс триаголник. “Љубовен“ -во никој случај.

А сексот во тројка го разбирам, иако ми е одвратен (најверојатно, заради мојот став дека за секс потребна ми е љубов). Значи, поради недостиг на страст кон партнерот, вклучуваме трето лице, со кое во исто време ја задоволуваме желбата за воајерство. Кога меѓу партнерите би постоела вистинска љубов, двајцата би си биле доволни еден на друг.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Мене не ама на друг да, најлошо беше што кога ќе си заминеа тројцата луѓево коментираа: Кој ти е овај? Дечко и е на женска ми :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мммм да да. Малку повеќе како дете сведочам за моите Це - улоги, подоцна веројатно сум бил и во А, а последното не се смета за тријаголник, повеќе како дел од алгебра е. :icon_lol:
Убавините во тријаголникот се гледаат само кога си Це, или Бе. Едноставно има некој адреналин кој ти се допаѓа. Ете, да има во Македонија Банџи или нешто повозбудливо од панорамата во Луна парк, нема да има толку изневерувања, ама каде човек да го истроши тој набој?! :)
 
S

smart ass

Гостин
сум бил со две другарки,абе се договориле даме силуваат мамата:vozbud:

и грч добив плус тоа:toe:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
znajte vie sto e toa ljuboven trijagolnik ili samo lupate?
toe e to jas so go imam napraveno,btw na nikoj ne mu go preporacuvam
toa e da si zenet ili vo vrska a osobata so koja se gledash tajno, da se poznava so zenati
sovet od postar-nemoj da probvate
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
vo neverovatna kasa sum kako zapocna i kako ke zavrsi neznam
vo vrska sum 6.5 godini a sum 24 godini. vo pocetokot bese neverovatna idila ama posle rozevoto bese pomateno so problemi koi edni na drugi se nizea i nizea nekogas bese problem decko mi nekoj pat bea problem nekoi nasi bliski .........
se oprostuvav ama ne zaboravav. veke 3 godini e sofer na kamion. skoro sekogas sme razdeleni jas bev neveroatno osamena i ludeev poradi toa. pocnavme da se odalecuvame eden od drug. no splet na okolnosti pred 2 meseci zapoznav eden covek koj ke go narecam E koj 100% mi go smeni zivotot. toj e 30 godini i razveden. negovata sopruga posle 1 mesec brak pocnala da go izneveruva i se razdelile. toj bese razocaran od zivotot koga go zapoznav. sosema nesvesno i nenamerno pocnavme da se vljubuva me eden vo drug toj e tolku nezen i vnimatelen so mene. prosto da ne poveruvas od pocetokot. sega znam deka stvarno iskreno me saka i e lud po mene. mojot decko dozna nekoi raboti deka jas se gledam so drug i pocnaa problemite nemozev i nesakav da stavam kraj na nikoj od niv. mislam deka decko mi uste go sakam, a istoto go mislam i za drugiot. veke 3 nedeli se obiduvam da stavam kraj na vrskata od 6 god ne biva. drugiot veruva deka ke bideme zaedno zasekogas. sekogas koga ke posakam da stavam kraj na edniot se izdesava nesto so me predomisluva vo odlukata. prvo razbarvme soE deka e hepatit B pozitiv( vid na zoltica koja se prenesuva preku krv i seksualni odnosi) se testirav i jas sum pozitivna, se plasam za okolinata okole mene da ne ja zarazam, posle toa deckomi dozna za E se karavme i prpat vo ovie godini da slusnam deka me saka prvpat kaza deka me saka. kakov paradoks. potoa pocna da me kontrolira i da me opsednuva ama bukvalno so pravam kaj odam......... ludeam poradi toa, pa mu kazav za hepatitot i go prifana i mi kaza deka se ke bide vo red. pred 5 dena osatnav na spienje kaj E i nekako dozna decko mi i se napravivme lom so nego . mu raskinav a toj pocna da place togas se skrsi nesto vo mene. svativ deka seuste go cuvstvuvam nesto za nego, denes na kavga preku mob me pobara za zena. vo dilema sum neverovatna. E mi podaruva neznost i ljubov i ne bara nisto za vozvrat samo da bidam srekna site moi hirovi i zelbi gi ispolnuva. mi veli ti si mi prioritet vo se sakam da bides srekna prvo a posle drugoto. vcera mi kaza deka sakal da se prijavi za na emisijata sve za ljubov za da otideme nekade i da me pobara za zena. na fb mi praka razni ljuovni linkovi i mi dokazuva kolku me saka i na sto e spremen za mene.toa nikogas ne bev go dozveala so mojot decko takva romasa i romantika sekogas posakuvav a sega neznam so da pravam. so koj da ostanam. ova mi e sudbonosna odluka i se plasam da ne pogresam. so E sum srekna i vesela i isppolneta so neznost i ljubov, so decko mi sum mnogu vreme i nesakam da mi bide izgubeno vremeto za dzabe mislam deka uste go sakam. koga sum so E tie 4-5 dena sakam da ostanam so nego, koga sum so decko mi sakam da ostanam so nego
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
vo neverovatna kasa sum kako zapocna i kako ke zavrsi neznam
vo vrska sum 6.5 godini a sum 24 godini. vo pocetokot bese neverovatna idila ama posle rozevoto bese pomateno so problemi koi edni na drugi se nizea i nizea nekogas bese problem decko mi nekoj pat bea problem nekoi nasi bliski .........
se oprostuvav ama ne zaboravav. veke 3 godini e sofer na kamion. skoro sekogas sme razdeleni jas bev neveroatno osamena i ludeev poradi toa. pocnavme da se odalecuvame eden od drug. no splet na okolnosti pred 2 meseci zapoznav eden covek koj ke go narecam E koj 100% mi go smeni zivotot. toj e 30 godini i razveden. negovata sopruga posle 1 mesec brak pocnala da go izneveruva i se razdelile. toj bese razocaran od zivotot koga go zapoznav. sosema nesvesno i nenamerno pocnavme da se vljubuva me eden vo drug toj e tolku nezen i vnimatelen so mene. prosto da ne poveruvas od pocetokot. sega znam deka stvarno iskreno me saka i e lud po mene. mojot decko dozna nekoi raboti deka jas se gledam so drug i pocnaa problemite nemozev i nesakav da stavam kraj na nikoj od niv. mislam deka decko mi uste go sakam, a istoto go mislam i za drugiot. veke 3 nedeli se obiduvam da stavam kraj na vrskata od 6 god ne biva. drugiot veruva deka ke bideme zaedno zasekogas. sekogas koga ke posakam da stavam kraj na edniot se izdesava nesto so me predomisluva vo odlukata. prvo razbarvme soE deka e hepatit B pozitiv( vid na zoltica koja se prenesuva preku krv i seksualni odnosi) se testirav i jas sum pozitivna, se plasam za okolinata okole mene da ne ja zarazam, posle toa deckomi dozna za E se karavme i prpat vo ovie godini da slusnam deka me saka prvpat kaza deka me saka. kakov paradoks. potoa pocna da me kontrolira i da me opsednuva ama bukvalno so pravam kaj odam......... ludeam poradi toa, pa mu kazav za hepatitot i go prifana i mi kaza deka se ke bide vo red. pred 5 dena osatnav na spienje kaj E i nekako dozna decko mi i se napravivme lom so nego . mu raskinav a toj pocna da place togas se skrsi nesto vo mene. svativ deka seuste go cuvstvuvam nesto za nego, denes na kavga preku mob me pobara za zena. vo dilema sum neverovatna. E mi podaruva neznost i ljubov i ne bara nisto za vozvrat samo da bidam srekna site moi hirovi i zelbi gi ispolnuva. mi veli ti si mi prioritet vo se sakam da bides srekna prvo a posle drugoto. vcera mi kaza deka sakal da se prijavi za na emisijata sve za ljubov za da otideme nekade i da me pobara za zena. na fb mi praka razni ljuovni linkovi i mi dokazuva kolku me saka i na sto e spremen za mene.toa nikogas ne bev go dozveala so mojot decko takva romasa i romantika sekogas posakuvav a sega neznam so da pravam. so koj da ostanam. ova mi e sudbonosna odluka i se plasam da ne pogresam. so E sum srekna i vesela i isppolneta so neznost i ljubov, so decko mi sum mnogu vreme i nesakam da mi bide izgubeno vremeto za dzabe mislam deka uste go sakam. koga sum so E tie 4-5 dena sakam da ostanam so nego, koga sum so decko mi sakam da ostanam so nego
Ако сакаш двајца = не сакаш ниеден од нив!

Секој триаголник бара посебна формула за определување на должината на страните. Љубовта не дозволува пресметки!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
vo neverovatna kasa sum kako zapocna i kako ke zavrsi neznam
vo vrska sum 6.5 godini a sum 24 godini. vo pocetokot bese neverovatna idila ama posle rozevoto bese pomateno so problemi koi edni na drugi se nizea i nizea nekogas bese problem decko mi nekoj pat bea problem nekoi nasi bliski .........
se oprostuvav ama ne zaboravav. veke 3 godini e sofer na kamion. skoro sekogas sme razdeleni jas bev neveroatno osamena i ludeev poradi toa. pocnavme da se odalecuvame eden od drug.
Јас овде ќе застанам. Што мислиш, ако му станеш жена, дека ова ќе се промени? Тој повторно нема да се врти дома (таква му е работата), ти повторно ќе бидеш осамена и ќе лудееш. Јас најверојатно би ја избрала особа Е, и покрај сите маани. Памти ги убавите работи од времето поминато со дечко ти, годините поминати со него гледај ги како инвестиција во себе и не се плаши да им раскинеш и на двајцата ако не можеш да се одлучиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom