Љубовен триаголник

Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Dali nekogas vo zivotot vi se slucilo da se najdete vo ljuboven triagolnik,kako vi se slucilo dali namerno,spontano i sto se slucilo na kraj so osoba A;B i C?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да - дури бев натеран од мојот партнер (додека бев во Скопје пред четири години) да најдам трето лице “за да се издувам малце од рутината“. 8)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Macedalien напиша:
Да - дури бев натеран од мојот партнер (додека бев во Скопје пред четири години) да најдам трето лице “за да се издувам малце од рутината“. 8)
Nateran vo smisol on da bide prisuten i da gleda ili???
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
И да прави :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аман - што ви е на сите :форумов не се вика Секс и секс туку љубов и секс : понекогаш не можеш да се спречиш да сакаш две различни личности!!!
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Da sakas dve licnosti vo isto vreme, so potpolno ista mera na ist nacin, hmm ne veruvam vo toa, da ja sakas ednata lisnost a druga da te privlekuva da, ama da sakas neznam, barem kaj mene e taka :lol:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
I jas mislam deka dokolku sakas vistinski,mozes da sakas samo edna licnost.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ова ми звучи нешто као Jerry Springer
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
на мене ова ми се случуваше до вчера љубовниот триаголник бевме јас девојката и нејзиниот дечко. девојката беше од внатрешноста и ова го правевме ни помалку ни повеќе туку цела година и вчера ми прекурчи и и реков или тој или јас. таа се одлучи за него иако цело време викаше дека ме сака и мене и него (во што лични никогаш не поверував) и така неславно се заврши таа романса ако може така да ја наречам бидејќи тоа повеќе беше врска отколку романса. не би сакал искрено да се најдам повторно во таква ситуација оти не е ни малку пријатна.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Anonymus1 напиша:
на мене ова ми се случуваше до вчера љубовниот триаголник бевме јас девојката и нејзиниот дечко. девојката беше од внатрешноста и ова го правевме ни помалку ни повеќе туку цела година и вчера ми прекурчи и и реков или тој или јас. таа се одлучи за него иако цело време викаше дека ме сака и мене и него (во што лични никогаш не поверував) и така неславно се заврши таа романса ако може така да ја наречам бидејќи тоа повеќе беше врска отколку романса. не би сакал искрено да се најдам повторно во таква ситуација оти не е ни малку пријатна.
Со тоа што си побарал да направи избор меѓу тебе и него, си и помогнал да сфати дека го сака дечкото и одлучила да остане со него...
Според мене, не може да се сакаат две личности во исто време и со ист интензитет... Кога-тогаш личноста ќе сфати дека била во заблуда и ќе ги открие во себе вистинските чувства само (и само) за еден од двајцата/двете... Мене муабетот од типот: "Те сакам тебе, но го сакам и него" ми звучи детски, затоа што децата сите ги сакаат :)
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Dvajca so ist intenzitet normalno e deka nemoze da se sakaat ama liscnosta uste ne go uvidela toa. Mene mi se ima sluceno istoto i dolgo vreme bev vo zabluda dodeka na kraj ne svatif deka edniot go sakam poveke.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Сум бил во триаголник само на кратко.
btw би рекол дека триаголников од година дена на Anonymus е реткост :icon_lol: :wink:
 
Член од
27 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
2
Sum bila vo triagolnik i toa izgledase vaka:Mene mi se svigase edno fraerce,a ja pa sum mu se svigala na negoviot najdobar drugar.I taka malce bev zbrkana neznaev so da pravam,i na kraj resiv so nieden :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
icy girl напиша:
Sum bila vo triagolnik i toa izgledase vaka:Mene mi se svigase edno fraerce,a ja pa sum mu se svigala na negoviot najdobar drugar.I taka malce bev zbrkana neznaev so da pravam,i na kraj resiv so nieden :icon_lol:
SI gi zaebala i dvajcata. :pos:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ми се случило да сакам двајца одеднаш, ама не бев во врска со ниеден.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
сум бил во триаголник ама петоаголник е поинтересно :):):) абе имам јас големо срце:zlo:е повеќе :ne_zboram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom