Љубовен триаголник

Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
da be ova panagur e...go sakam E , pa ovoj go sakam, pa nemozam da raskinam a se gleam so drugiov u isto vreme, pa mnogu vreme sme idele,rabotata mu bila takva , ludeela...ja bi go izbrala E.... a znaete li vie sto sakate ustvari ili i sami pojma nemate...a i toj deckoto si e sam kriv...em znae sto e rabotata, em prai budala od sebe...ja razbiram deka sekoja vrska si e razlicna sama po sebe i deka necini da zboram koga ne sum u takva situacija, ama pa stvarno se preteruva so vrskive u denesno vreme...da ti e strav da zaodis so nekogo za seriozno, treba uvek da se pazis i da ne se opustas skroz posto zreli licnosti(po godini) se odnesuvaat epten nedozreano....znaci imate dve opcii...
-sooci so toa deka sakas nekoj i deka ti znaci..i znaj deka treba da se napravi zrtva ponekogas za da opstoite vie dvajca kako celina...obostrana zrtva...koga ke dojdat problemite se gleda kolkava e ljubovta, ili dali voopsto toa bilo ljubov...site sme srcinja koga nemame problemi
- resi se deka sakas da bides so nekoj drug i ako resis deka toa e praviot izbor za tebe, togas soberi sila i kazi mu na toj sto go ostavas iskreno kako stojata rabotite...stavi kraj pa brkaj rabota...a ne vaka
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
vo neverovatna kasa sum kako zapocna i kako ke zavrsi neznam
vo vrska sum 6.5 godini a sum 24 godini. vo pocetokot bese neverovatna idila ama posle rozevoto bese pomateno so problemi koi edni na drugi se nizea i nizea nekogas bese problem decko mi nekoj pat bea problem nekoi nasi bliski .........
se oprostuvav ama ne zaboravav. veke 3 godini e sofer na kamion. skoro sekogas sme razdeleni jas bev neveroatno osamena i ludeev poradi toa. pocnavme da se odalecuvame eden od drug. no splet na okolnosti pred 2 meseci zapoznav eden covek koj ke go narecam E koj 100% mi go smeni zivotot. toj e 30 godini i razveden. negovata sopruga posle 1 mesec brak pocnala da go izneveruva i se razdelile. toj bese razocaran od zivotot koga go zapoznav. sosema nesvesno i nenamerno pocnavme da se vljubuva me eden vo drug toj e tolku nezen i vnimatelen so mene. prosto da ne poveruvas od pocetokot. sega znam deka stvarno iskreno me saka i e lud po mene. mojot decko dozna nekoi raboti deka jas se gledam so drug i pocnaa problemite nemozev i nesakav da stavam kraj na nikoj od niv. mislam deka decko mi uste go sakam, a istoto go mislam i za drugiot. veke 3 nedeli se obiduvam da stavam kraj na vrskata od 6 god ne biva. drugiot veruva deka ke bideme zaedno zasekogas. sekogas koga ke posakam da stavam kraj na edniot se izdesava nesto so me predomisluva vo odlukata. prvo razbarvme soE deka e hepatit B pozitiv( vid na zoltica koja se prenesuva preku krv i seksualni odnosi) se testirav i jas sum pozitivna, se plasam za okolinata okole mene da ne ja zarazam, posle toa deckomi dozna za E se karavme i prpat vo ovie godini da slusnam deka me saka prvpat kaza deka me saka. kakov paradoks. potoa pocna da me kontrolira i da me opsednuva ama bukvalno so pravam kaj odam......... ludeam poradi toa, pa mu kazav za hepatitot i go prifana i mi kaza deka se ke bide vo red. pred 5 dena osatnav na spienje kaj E i nekako dozna decko mi i se napravivme lom so nego . mu raskinav a toj pocna da place togas se skrsi nesto vo mene. svativ deka seuste go cuvstvuvam nesto za nego, denes na kavga preku mob me pobara za zena. vo dilema sum neverovatna. E mi podaruva neznost i ljubov i ne bara nisto za vozvrat samo da bidam srekna site moi hirovi i zelbi gi ispolnuva. mi veli ti si mi prioritet vo se sakam da bides srekna prvo a posle drugoto. vcera mi kaza deka sakal da se prijavi za na emisijata sve za ljubov za da otideme nekade i da me pobara za zena. na fb mi praka razni ljuovni linkovi i mi dokazuva kolku me saka i na sto e spremen za mene.toa nikogas ne bev go dozveala so mojot decko takva romasa i romantika sekogas posakuvav a sega neznam so da pravam. so koj da ostanam. ova mi e sudbonosna odluka i se plasam da ne pogresam. so E sum srekna i vesela i isppolneta so neznost i ljubov, so decko mi sum mnogu vreme i nesakam da mi bide izgubeno vremeto za dzabe mislam deka uste go sakam. koga sum so E tie 4-5 dena sakam da ostanam so nego, koga sum so decko mi sakam da ostanam so nego
со особа Е или со никој.
Дечко ти нема дати прости за неверството,а сега така реагира оти се плаши да не те изгуби.
Уште во моментот кога си се заљубила во Е,престанала вашата врска со дечко ти.
Ако не се одлучиш за Е,тогаш немој за никој.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не, барем колку што знам јас. И скраја да е, тоа ми се многу комплицирани, сложени ситуации во кои секогаш некој е повреден и со скршено срце. Мразам триаголници и остали геометриски фигури кога е во прашање љубовта и врските. Во врска двајца се таман, тројца прават гужва. И си се држам до тоа. :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
da be ova panagur e...ja razbiram deka sekoja vrska si e razlicna sama po sebe i deka necini da zboram koga ne sum u takva situacija, ama pa stvarno se preteruva so vrskive u denesno vreme...da ti e strav da zaodis so nekogo za seriozno, treba uvek da se pazis i da ne se opustas skroz posto zreli licnosti(po godini) se odnesuvaat epten nedozreano....znaci imate dve opcii...
Crazy in Love напиша:
Не, барем колку што знам јас. И скраја да е, тоа ми се многу комплицирани, сложени ситуации во кои секогаш некој е повреден и со скршено срце. Мразам триаголници и остали геометриски фигури кога е во прашање љубовта и врските. Во врска двајца се таман, тројца прават гужва. И си се држам до тоа.
Да беше засакувањето на луѓето до разумот никој всушност и немаше да биде во врска, сите ќе бевме некои свингери а тријаголниците и многуаголните геометриски тела ќе беа нормална појава во сексуалниот живот на сите нас.

Проблемот доаѓа кога некој ќе ни прирасне, без разлика во која позиција сме, сите три агли знаат да бидат идентично комплицирани, и наеднаш сите грди слики за нас од страна, за учесниците изгледаат логични и исправни.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Сум бил без да знам и кога дознав излегов. Жива компликација е и бара многу љубов и разбирање од сите инволвирани страни нешто што најчесто не е можно да се постигне.
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Не сум била во љубовен триаголник и не ни сакам да бидам. Некако ми е премногу комплицирано- секако некој треба да се крие, па да се лаже, па да не се дознае, па глумење, преправање...аууу, шпанска серија.
Може секому да му се случи, не осудувам никако, ама секој си е одговорен за себе и за последиците. Љубов во тој триаголник никако не може да има. Може се да започне од чиста досада и заебанција, ама ако се навлезе подлабоко у некаква врска, значи нешто не штима. И да трае тоа извесно време, на крајот секако се дознава и некој или сите остануваат со скршено срце. И за што била целата работа- толку нерви, време, труд...за ништо! Никакви триаголници и многуаголници! Чиста совест, чисто срце и мирна глава!!!!
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Сум бил особа Ц помеѓу А и Б :) Беше триаголник. Јас си заминав со мирна глава а особа А и Б се разделија со маки. Али јебем ли га....самата особа А (женското) не ми кажа дека има особа Б у нејзин живот (ниту ја прашав)...го прифати мојот шмек и пољубац и ондак особа Б дознава за се тоа и како што чув ја шамарал особа А поради киксот. Се најдов у љубовен триаголник...но еј...ја сум невин у целава приказна :) Ми беше криво за изневерениот момак!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Лошо? Мејби... :) Полошо од ова е љубовна права...каде не можеш да најдеш ниедна точка :toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
мене жена ми да ме превари клоцата у гз и џом мрш да не те глеам више ја може да варам али она не смее пошо на жена не и личит!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ja не сум бил никоаш во љубовен триаголник, али сум бил у љубовен пентаграм
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Сум била во љубовен триаголник, не ни бев свесна кога започна а заврши лошо по сите три страни, никој со никого не збори,:toe:
Значи совет- подалеку од триаголници имаат истри агли.:wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Поучена од негативното самоизмачувачко искуство, не типувам на геометриски слики и фигури. Постоеше период во кој мислев дека не сум створена да бидам верна, ама се` се може. Потребно е само убаво да те треснат од земја, да те повредат, за да ти дојде памет.
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
vo neverovatna kasa sum kako zapocna i kako ke zavrsi neznam
vo vrska sum 6.5 godini a sum 24 godini. vo pocetokot bese neverovatna idila ama posle rozevoto bese pomateno so problemi koi edni na drugi se nizea i nizea nekogas bese problem decko mi nekoj pat bea problem nekoi nasi bliski .........
se oprostuvav ama ne zaboravav. veke 3 godini e sofer na kamion. skoro sekogas sme razdeleni jas bev neveroatno osamena i ludeev poradi toa. pocnavme da se odalecuvame eden od drug. no splet na okolnosti pred 2 meseci zapoznav eden covek koj ke go narecam E koj 100% mi go smeni zivotot. toj e 30 godini i razveden. negovata sopruga posle 1 mesec brak pocnala da go izneveruva i se razdelile. toj bese razocaran od zivotot koga go zapoznav. sosema nesvesno i nenamerno pocnavme da se vljubuva me eden vo drug toj e tolku nezen i vnimatelen so mene. prosto da ne poveruvas od pocetokot. sega znam deka stvarno iskreno me saka i e lud po mene. mojot decko dozna nekoi raboti deka jas se gledam so drug i pocnaa problemite nemozev i nesakav da stavam kraj na nikoj od niv. mislam deka decko mi uste go sakam, a istoto go mislam i za drugiot. veke 3 nedeli se obiduvam da stavam kraj na vrskata od 6 god ne biva. drugiot veruva deka ke bideme zaedno zasekogas. sekogas koga ke posakam da stavam kraj na edniot se izdesava nesto so me predomisluva vo odlukata. prvo razbarvme soE deka e hepatit B pozitiv( vid na zoltica koja se prenesuva preku krv i seksualni odnosi) se testirav i jas sum pozitivna, se plasam za okolinata okole mene da ne ja zarazam, posle toa deckomi dozna za E se karavme i prpat vo ovie godini da slusnam deka me saka prvpat kaza deka me saka. kakov paradoks. potoa pocna da me kontrolira i da me opsednuva ama bukvalno so pravam kaj odam......... ludeam poradi toa, pa mu kazav za hepatitot i go prifana i mi kaza deka se ke bide vo red. pred 5 dena osatnav na spienje kaj E i nekako dozna decko mi i se napravivme lom so nego . mu raskinav a toj pocna da place togas se skrsi nesto vo mene. svativ deka seuste go cuvstvuvam nesto za nego, denes na kavga preku mob me pobara za zena. vo dilema sum neverovatna. E mi podaruva neznost i ljubov i ne bara nisto za vozvrat samo da bidam srekna site moi hirovi i zelbi gi ispolnuva. mi veli ti si mi prioritet vo se sakam da bides srekna prvo a posle drugoto. vcera mi kaza deka sakal da se prijavi za na emisijata sve za ljubov za da otideme nekade i da me pobara za zena. na fb mi praka razni ljuovni linkovi i mi dokazuva kolku me saka i na sto e spremen za mene.toa nikogas ne bev go dozveala so mojot decko takva romasa i romantika sekogas posakuvav a sega neznam so da pravam. so koj da ostanam. ova mi e sudbonosna odluka i se plasam da ne pogresam. so E sum srekna i vesela i isppolneta so neznost i ljubov, so decko mi sum mnogu vreme i nesakam da mi bide izgubeno vremeto za dzabe mislam deka uste go sakam. koga sum so E tie 4-5 dena sakam da ostanam so nego, koga sum so decko mi sakam da ostanam so nego
1. koga veke si mu raskinala, zasto si se vrakala pak kaj nego?
2. ne se predlaga brak preku mob.
3. ne bidi 100% sigurna nitu vo E, neznaes sto se se krie " pod mirnata voda"

Za brak trebeba da si 100% siguren seka go sakas toa i deka si so vistinsaka osoba.
triagonicite nikogas ne bile interesni, barem ne na dolgi stazi
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Да и’ направам „воскресе“ на темава и да ја издигнам од пепелта. :icon_lol:
Заебана работа е многу ова со триаголнициве и геометрииве.
Поготово ако е некој како во мојов случај, не триаголник туку љубовен квадрат. :unsure:
Колку што може од ваква работа мозокот да ти прочури, од ништо друго не може. Да е прашањево на избор помеѓу неколку работни места, места на живеење, останати животни одлуки, се’ е полесно и помалце стресно. Ама штом треба да бираш помеѓу две, или уште полошо, три жени... е тогаш сјебан си начисто.
Ми се чини дека со се’ во животот лесно би се справил, ама односи помеѓу луѓе е најзаебаното нешто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom