Јога

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.655
Поени од реакции
10.881
Не биди хипохондрик. Олабави се и истегни се да му ебам матер. Лабаво без тензии ;)
Ми одговори во одличен момент, иако на стар пост :) отварам очи сабајле и толку бев способна да направам. Еве уште вртам телефони да најдам слободно место некој да ми напраи некаква магија било што да можам да одам пак :( ми се блокира кичмата доле над колковите кога одам сами ми се шантраат нозете лево десно ко патка одам...кога успевам да идам :( :( :(
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.935
Ми одговори во одличен момент, иако на стар пост :) отварам очи сабајле и толку бев способна да направам. Еве уште вртам телефони да најдам слободно место некој да ми напраи некаква магија било што да можам да одам пак :( ми се блокира кичмата доле над колковите кога одам сами ми се шантраат нозете лево десно ко патка одам...кога успевам да идам :( :( :(
Мораш јога дефинитивно после овој муабет. Имав сличен проблем плус задна ложа оштетена. На јога сум се смеел и сум глеал како "абе бегај глупости", ама ме опраи ко никој. И тоа само со 5-10мин вежби од сабајле. После тоа се префрлив на вратило и еве сега скоро месец дена се будам исправен и без никаква болка позади.
Ју кен ду ит, кам он :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.655
Поени од реакции
10.881
Мораш јога дефинитивно после овој муабет. Имав сличен проблем плус задна ложа оштетена. На јога сум се смеел и сум глеал како "абе бегај глупости", ама ме опраи ко никој. И тоа само со 5-10мин вежби од сабајле. После тоа се префрлив на вратило и еве сега скоро месец дена се будам исправен и без никаква болка позади.
Ју кен ду ит, кам он :)
Закажав на постуролог (вака се вика на македонски?) зашто сега дур сум блокирана нема никој на јога да ме прими, тука мора да си добар (горе доле) кога идеш на часови ако не, ти бараат потврда од доктор...а мене еден ми рече дека ни јога не сум смеела :(
Бев на викенд во скопје сеа си ги кркам последиците :( авион, автобус, друг автобус, воз...оп...кревет :(
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.499
Поени од реакции
18.519
Ми одговори во одличен момент, иако на стар пост :) отварам очи сабајле и толку бев способна да направам. Еве уште вртам телефони да најдам слободно место некој да ми напраи некаква магија било што да можам да одам пак :( ми се блокира кичмата доле над колковите кога одам сами ми се шантраат нозете лево десно ко патка одам...кога успевам да идам :( :( :(
Киропрактор?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.655
Поени од реакции
10.881
Киропрактор?
Тоа немам пробано, а и никој ми нема спомнато. Немам проблеми со нервите, фала богу, а може и сум грешка...тоа беше киропрактичар? За нервниот систем? Зет ми на тоа оди и кога бев таму пред две год ми рекоа дека јас немам потреба од тоа :(

Искрено кажано, најголем приблем ми е што кога ќе ми се случи вака нешто одма трчам на третмани, трае тоа одреден период и после секогаш викам готово ништо не ми е. Треба да си ставам во глава дека ми е и секогаш ќе ми е, и дека не треба да се пазам само кога ме боли туку секој ден :(
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.499
Поени од реакции
18.519
Тоа немам пробано, а и никој ми нема спомнато. Немам проблеми со нервите, фала богу, а може и сум грешка...тоа беше киропрактичар? За нервниот систем? Зет ми на тоа оди и кога бев таму пред две год ми рекоа дека јас немам потреба од тоа :(

Искрено кажано, најголем приблем ми е што кога ќе ми се случи вака нешто одма трчам на третмани, трае тоа одреден период и после секогаш викам готово ништо не ми е. Треба да си ставам во глава дека ми е и секогаш ќе ми е, и дека не треба да се пазам само кога ме боли туку секој ден :(
Киропракторот ти ја средува и лошата положба на телото. Ѕирни на јутуб што прават. :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.655
Поени од реакции
10.881
Киропракторот ти ја средува и лошата положба на телото. Ѕирни на јутуб што прават. :)
Постуролог!!! Утре одам кај нов зашто стариот ми рече ништо не ми било :(

Не знам дали се вика постуролог, така си го преведувам од италијански :P
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.499
Поени од реакции
18.519
Постуролог!!! Утре одам кај нов зашто стариот ми рече ништо не ми било :(

Не знам дали се вика постуролог, така си го преведувам од италијански :P
Каков бре постуролог! :D
Chiropracto.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.655
Поени од реакции
10.881
Каков бре постуролог! :D
Chiropracto.
Абе па ми рекоа неам проблеми со нервите и немам потреба од таков доктор...ме праќаат на постуролог :( лошо држење на телото
И нормално ни грам мускулче да ме држи

И ја врска неам више се ми е каша попара во главава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom