Јас сум рокерче

Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Многу ми е жал кога ќе видам некој шо се ограничени.Но не е се до нив,туку и од околината или ДРУГАРИТЕ!
јас мислам дека најголем грев во светов е да ја одбираш музиката.Ретко кој се разбира од музика и затоа гледам некои безвеза коментари.
Јас лично сакам секаква музика бидејќи во секоја има некој настан или чуства на еден композитор,и замислете сето тоа тој сака да ви го раскажи во една песна.Имам другари што сакаат класична музика и секако дека ќе одам на филхармонија и ќе ја сватам таа музика,потоа имам рокери,ќе ја прифатам песната што ќе ја пофалат,па и неа ќе ја излушам,па и дури ќе ја научам да ја свирам...Како и да е ќе осетам што порака се крие во таа песна.. потоа со другарите би отишол да слушам и Џез,Кафана-турбофолк,па ќе одиме во барој на дабстеп,и ќе пробам да се фклопам и во тој живот,во тоа скокање пиење итн.
Нема лоша музика,секоја песна си има своја тежина која за жал 80% неможат да ја сватат,кој било жарн.
Затоа не ги слушајте другите,дружетесе со сите деца што се "Ограничени" и користете дека од музиката нема нешто поубаво на светот,бидејќи со музика сум израснат.
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Стереотипите се спасувачи на време.
Шансата да ми се допадне новото Це Де од Шако Полумента е иста како ти да појдеш во Сауди Арабија, да викнеш на плоштад Арам Алах и да се вратиш жив.
Оди кажи му на некој странец што мисли дека си варварин од источна европа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
beneamata види што зборат за тебе по форум...

Форест брат, како успеа да го усереш постот на крајот... :)
Не сфаќа дека кога женско ќе му лајкне песна од таков никаков бенд како Рејдиохед значи дека го свиѓа, а не дека песната и се свиѓа... Денеска се треба да им се црта :D

п.с. Ми фалиш на фејсбук, само ти ми ги лајкуваше песните :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
На кратко - не слушам неквалитетна музика, да знаете добро што значи тоа, (ви даде добар хинт Windfucker) и да знаете добро дека неможете да игратe на карта вкус кога се говори за истата.

Ако тоа ме прави ограничен, да таков сум.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
На кратко - не слушам неквалитетна музика, да знаете добро што значи тоа, (ви даде добар хинт Windfucker) и да знаете добро дека неможете да игратe на карта вкус кога се говори за истата.

Ако тоа ме прави ограничен, да таков сум.
Дали си пробал да ја разбереш песната, или кога ќе слушниш за таа песна си велиш ова не е рок или рап(Незнам што слушаш)... па не ја ни слушам?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дали си пробал да ја разбереш песната, или кога ќе слушниш за таа песна си велиш ова не е рок или рап(Незнам што слушаш)... па не ја ни слушам?
Јок, глуп сум ја, тешко ми иде разбирањето :(

Еве ви поздрав иначе..

Гледај, слушај, и мисли двапати пред да прашаш нешто.

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
На двајцата ќе ви одговорам. :)
Доколку сметаш дека си потполно вкусовно изолиран (постои ли ваква фраза :pos: ) од одреден жанр тогаш веројатно стереотипите ќе ти го сочуваат времето. Но, хипотетичка ситуација.
Дали би ти го повредило егото доколку на другарска собиранка ти се допадне песна од жанр во врска со кој си стереотипен?(Ова, се разбира важи доколку активно го "хејташ дадениот жанр")
Не воопшто, од причина што не се сметам посебен ако слушам одреден правец на музика.
Лично не ми смета што брчи во позадина ако сум излезен со друштво, море и триста ќеифој ќе истерам ако сум појден во некоја меана со кафанска пејачка која ја пее Умри од Стоја.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Оди кажи му на некој странец што мисли дека си варварин од источна европа.
Не му се лутам, на словенска граница лани ме малтретираа преку еден час и ме испитуваа каде ќе одам, па пари, па резервација на хостели покажував, па ми го истурија цел ранец, од причина што не ми веруваа дека некој од Македонија може туристички да патува низ Словенија.
Ги разбирам потполно луѓето.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Јок, глуп сум ја, тешко ми иде разбирањето :(

Еве ви поздрав иначе..

Гледај, слушај, и мисли двапати пред да прашаш нешто.

Во ред ќе мислам пред да прашам ;)
Не се преценувајте и мислите дека го имате господ за мадина фатено,и дека само вие сте во право!
Јас сакам една женска ти сакаш друга.. затоа никогаш нема да се разбериме
Поздрав :)
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Не му се лутам, на словенска граница лани ме малтретираа преку еден час и ме испитуваа каде ќе одам, па пари, па резервација на хостели покажував, па ми го истурија цел ранец, од причина што не ми веруваа дека некој од Македонија може туристички да патува низ Словенија.
Ги разбирам потполно луѓето.
Не ми беше тоа поентата ама ок.Ти си знаеш.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Во ред ќе мислам пред да прашам ;)
Не се преценувајте и мислите дека го имате господ за мадина фатено,и дека само вие сте во право!
Јас сакам една женска ти сакаш друга.. затоа никогаш нема да се разбериме
Поздрав :)
Кој рече било што од тоа? не се преценувам, ме иритира фактот што не го виде делот дека напишав дека слушам разни видови на музика, а ме прашуваш дали ако не е рап или рок не чини?

Затоа ти реков да мислиш двапати, т.е. да читаш би било по соодветно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom