Јапонија

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
следниот пат кажи им аригато гозаимас тоа е исто фала само пољубезно ќе се изненадат XD[DOUBLEPOST=1394480234][/DOUBLEPOST]
јапонците многу малку ставаат зачини во било која храна зато и се хранат по здраво од нас и живејат повеќе а за лековите и нзнам зато што ретко идам на лекар а и кога имам болки не користам лекови[DOUBLEPOST=1394480368][/DOUBLEPOST]
Cool ја учам Јапонски сега ако испаднат работите како што треба за некоја година две се гледам во Токио :vozbud:
јас кога бев во скопје почнав да одам на приватни часови со тие од јапанорама, ама беа толку фини што ме избркаа од група....кокошки :P
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
јас кога бев во скопје почнав да одам на приватни часови со тие од јапанорама, ама беа толку фини што ме избркаа од група....кокошки :P
ќе има од Октомври нов професор можеш да се обидеш таму пак ако си заинтересирана
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
не живеам во мк веќе :( кога ќе имам пак време ќе се запишам на курс
само што уште сум им нафурана дека туку така без да ми кажат они одлучија јас да не бидам со нив во групата :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
не живеам во мк веќе :( кога ќе имам пак време ќе се запишам на курс
само што уште сум им нафурана дека туку така без да ми кажат они одлучија јас да не бидам со нив во групата :)
па има стварно многу кварни луѓе во македонија I KNOW (n)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
претерани се некои факти али воглавном се точни
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
летот од Токио до Сан Франциско трае 9 и пол часа. доживејте го тоа искуство за помалку од 2 минути

 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
летот од Токио до Сан Франциско трае 9 и пол часа. доживејте го тоа искуство за помалку од 2 минути

има еден прекрасен момент кога леташ од америка накај јапонија. кога ѕирнав надвор, лево беше дење сончево, десно беше ноќе, со ѕвезди! со саати бев залепена со носот за стакло :)
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
а дали имате некоја идеја како се стигнува до работа во Јапан ?
Мерси
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
а дали имате некоја идеја како се стигнува до работа во Јапан ?
Мерси
можеш да најдеш било каква работа но проблемот е што бараат да знаеш јапонски и тоа солидно а да и ќе мора да извадиш работна виза освен ако си студент јапонците нема да те примат ако документацијата не ти е во ред не сакаат да си ризикуваат со странци[DOUBLEPOST=1408990305][/DOUBLEPOST]
me gusta :X3:
 
C

cige

Гостин
а дали имате некоја идеја како се стигнува до работа во Јапан ?
Мерси
За клошари немаат работа. :)

Овие организираниве тури носат по природните богатства, по историските или по модерните градови?
 
Член од
20 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ај пишете што проверуваат при влез? Знам дека моземе без виза до 3 месеци. Дали е ова автоматски при влез или одредуваат при влез колку ке ти дадат 1-3 месеци...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Ај пишете што проверуваат при влез? Знам дека моземе без виза до 3 месеци. Дали е ова автоматски при влез или одредуваат при влез колку ке ти дадат 1-3 месеци...
проверуваат сдандардно што носиш како и на секоја царина и лап топ прашуваат да имаш да пријавиш не ти го проверуваат само да знаат што неосиш во себе
за визата ти ја даваат венаш кога ќе пристигнес во Јапонија и ти давваат 3 месеца автоматски
инаку на одмор идеш или работно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom