Јапонија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
Да ја активирам темава после 6 години :D

Некој да бил скоро? Букирав од 3ти до 19ти Октомври, па моментално разгледувам што е must see. Токио, Осака, Кјото ги планирам и 1 ден Фуџи да се види.
ke fatis na kraj i tokyo mega illumination... posto sakas fotografija ova ke ti se dopadne...

teraj go prvo na trezno, slikaj sto slikas pa tipsy... malku podnapien za celosen dozivljaj lol

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
ke fatis na kraj i tokyo mega illumination... posto sakas fotografija ova ke ti se dopadne...

teraj go prvo na trezno, slikaj sto slikas pa tipsy... malku podnapien za celosen dozivljaj lol

Ќе го ѕирнам ова обавезно, инаку направив резервации за wagyu во Kikko - Аsakusa, делува баш традиционално и океј. И уште една во Towers на Ritz. На зајдисонце букирав и лет над Токио.
Никаде не можам да најдам инфо за паферфиш, нема смисла да не се проба :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
Ќе го ѕирнам ова обавезно, инаку направив резервации за wagyu во Kikko - Аsakusa, делува баш традиционално и океј. И уште една во Towers на Ritz. На зајдисонце букирав и лет над Токио.
Никаде не можам да најдам инфо за паферфиш, нема смисла да не се проба :D
lol siguren si?

Fugu Fukuji u ginza... 200e + idi rano, gledaj megu 5.30 i 6 da si tamu. reserviraj ako mozes preku hotelot.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
lol siguren si?

Fugu Fukuji u ginza... 200e +
Сигурен сум, не знам кога следен пат би одел, сакам се да видам/пробам сега. Знаев колку ќе ме кошта Токио уште пред да го букирам, не е тоа проблем.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
Сигурен сум, не знам кога следен пат би одел, сакам се да видам/пробам сега. Знаев колку ќе ме кошта Токио уште пред да го букирам, не е тоа проблем.
ete ti go mestoto, neka ti rezerviraat od hotel. ako sam se pojavis bez japonec/ka moze i da ne vlezes. napravi go ova prviot den koga ke sletas. rezerviraj ko sto ti rekov porano.

ako si po pecurki obavezno probaj i shiitake nimono.
 
Ф

Флеш

Гостин
На кратко , колку имате испланирано трошоци/пари буџет ?
Колку се карти, пари за трошење таму земено ,хотел ?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
Мене 5000 ми излезе со се карта. Али јас доста одев по клубови, ако не излегуваш толку нема да те кошта многу.
ПС Картата е околу 1000, хотели не се толку скапи погледај на bookings не гледај скапи хотели и оние со по 3 звезди се добри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom