ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Мерки на штедење струја од страна на новата Влада.
Ама во државните е баш убаво,ладно или приватнициве се скржави па затоа не пуштаат,може имаат помала плата,не е убаво така да се дели,во државните да има клима а во приватните да нема
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Може ли некој шо плаќал со телефон да ми ја слика пораката, денеска се возев значи 1000 пати се обидов ништо не ми стигна душата ке ми излеташе и излегов на првата станица и си одев пешки, од скоро живеам тука ама многу ретко користам автобус така да не ми треба таа картицата шо се полни.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Ја видел ли некоја новата апликација и новиот распоред на сајтот? Море мамето нивно, иди па снајди се. Наместо стариот возен ред, стаиле некојси нов џоа осовремен и на Фб има и упатство за користење. Убаво пишала една госпоѓа:“Да беше ова одење напред, немаше да има потреба од упатство“. Стоки...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали за студентите има бесплатна карта?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали за студентите има бесплатна карта?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Дали за студентите има бесплатна карта?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Има. Иди на студентски земи потврда и оди до некоја поголема билетарница на јсп да те сликаат.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Кога сме веќе кај бесплатните за студенти, дали важи и за 4та година?
 
Член од
18 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
А дали има врска дали си во приватна или пак државна квота ? Дали можеш слободна да добиеш и да си во приватна квота (редовен студент)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не го лажете детето, важи за 4та година, ама ако си додипломски студии. За магистерски не важи ништо.[DOUBLEPOST=1505753877][/DOUBLEPOST]
А дали има врска дали си во приватна или пак државна квота ? Дали можеш слободна да добиеш и да си во приватна квота (редовен студент)
[DOUBLEPOST=1505753909][/DOUBLEPOST]
Кога сме веќе кај бесплатните за студенти, дали важи и за 4та година?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom