ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Петок -а кога нешто е гага, навали пензионери, гужви за да се вози, за да се вози, тогаш и пазарувањето е поскапо.:bilokojzbor:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Во петок ситуацијата е... перја од млад кромид во фаца :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Петок

Бабиве инспирирани се од Jumper. Рипаат од еден на друг автобус за по 1 станица. А дур се возат, тоа кратко време го користат за да те станат од седиште зашто кромидите (-1 денар од дуќанот од маало) им тежат а реумата им олабавува коа седат на седиште на кое седел помлад некој. Нешо ко светена вода му доаѓа. Ако не им ја дадеш таа моќ добиваш пресен кромид/лук/праз у фаца или остар поглед од страна на фраерот на бабата кој со бастунот станува некој вид на пензо-нинџа. Како и да е - опасен ден за младите е автобускиот петок.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Пензионерине се да им ебам :mad: Автобусот фул у натре секој пензионер кормид или лук гледаш има у ќеса смрди труе :nesvest:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
Ме нервираат прозорците.
И мене ме нервира што неможе да се отворат, а на жештинава не се дише во автобус.
Инаку еве една случка да се посмееме малку. Се качува една легенда од кај мене во 16-ка на станицата кај Градска. И шоферов му вика, дечко а да платиш карта?? И овој: Ајде бе па и ти, и така идеш натаму :pos:
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Леле мамо утре е петок... Секој петок со автобусиве стана ЦРН
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.866
^Ами како , на еден другар татко му е шофер у градски - И нормално си има навика да си муабетат кога се вози со бус и му вика ТАТО !!!
а шоферов : 100 ПАТИ СУМ ТИ РЕКОЛ ..ВО АВТОБУС НЕ МЕ ВИКАЈ ТАТО :pos::pos: - глуми ерген јебо татко му и скоро секад е пицнат бетер ко за на свадба .....
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ме нервира шо е f-ing претопло внатре. Shit, излеа утре ќе треба да користам, со стариве и жештината, double the excitement -.-.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Teмава закон...

Значи имам толку многу случки да опишувам и којзнае дали ке има крај моето пишување...
Секојдневно пискање на деца во автобусот,плачење,врескање ко на колење да го носат...ме нервира кога некој седне на едното седиште а става едно чудо торби на другото,па нека ја плати тогаш....
Запотени луге на секој метар ко да не слушнале за стик...здивот му труи...и што ли уште не...
Возачот ко компири да вози,лево десно ко пијана кокошка.
Денес конечно да се погоди еден автобус со клима,телевизор,музика, абе се си беше супер.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
abe ne se zamaram lait ne se ni karam so lugeto gledam na sekoj da mu pogoda i nikoj da ne zafrknam so eden zbor ne mu go prava na nekoj toa so ne sakm da mi gp pravat od kaj ce ti pritreba vo zivoto za toa kade so mozete da ne se nervirate ne se nerivrajte ubav e zivotot za ziveenje samo treba da znaes kako se ziiveee
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
wtf? у која година се имаш возено со ЈСП? 2110?
:pos: :pos: :pos:

Друг беше автобусот бе брат,не од тие на кои сме навикнати,нов е мислам, и прв пат го гледам...Може од друг град идел автобусот:)важно многу убав беше...немам зборови:helou:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Има нови приватни 22-ки, две или една е уствари, жолти по боја, мераци е да се возиш во нив! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom