ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не е тоа ништо со зеленчук и овошје што се качуваат старциве слушајте го ова:
Пред 3 месеци се враќам од факултет и на бит пазар се качувам во 68, иначе се симнувам во Маџари. Се качив меѓу првите, и таман се сместив гледам еден муфљус трча да го стигне автобусот и скокање на задна со две кокошки у рацете. Коа почнаа да брефтаат, да кокодакаат,да трујат а бе автобусон мислиш кокошарник беше.
А тоа што носат празови, и кромиди тоа е класика работа, поготово во приградските линии.
 

hellboysk

Зависник
Член од
11 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Што да се каже за ЈСП тоа треба неколку тома да се напишат за да се објасни приближно но за целосно да доживееш треба да се возиш ...

Тепачки ,рекети , драпања , свашта се дешава низ бусовиве, затоа сите гледаат 18че да напуни чоек кола да земе и да си фура живот. :salut:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
најчесто јас ги праам тие случки :D
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ај објасни подетално да видиме шо муж си :D?
 

hellboysk

Зависник
Член од
11 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Абе сега кога се враќав од школо еден хендикепиран дечко седна во козле кај кам маркет јас бев фатен за шипката до него... го погледнав и ми падна жал , имаше некоја болест беше цел искривен и неможеше ни да оди убаво а камоли да стои во луда 57ица. Не е битно , кај бирото за вработување (ваљда е тоа) влезе една жена која имаше некои 40-50 години и му рече на дечково "Стани да седне постар човек што е ова некултура" Заборавив да напоменам дека 57мицата беше ФУЛ. Дечкото ја погледна и веднаш стана исплашено. Изреагирав веднаш, да бев само јас... беа сигурно некојси 20 души (македонци албанци ... све) кои ја напраија од гомно подолу и жената се симна а на дечкото му беше срам да седи , додека еден старец не го седна до него замолувајќи ја жената да седне на местото каде што предходно седеше хендикепираниот ... му направи муабет и го смири. Жалосно... порано имало многу повеќе респект а сега баби те тепаат со пиперки , жени ти се дерат и ако стоиш и ако седиш. Да појаснам.

Пак ја у школо идам , петок беше и гага им е на старците... една жена постара така , влезе на рекорд таман ја тргнав ташната за да седнам ја видов и и го отстапив местото, се свртев на другата страна зашо неможев да го мирисам нејзиниот опоен лук кој не можеше да биде победен од 2 отворени прозори ... негде кај хотел карпош осетив дека некој ме бутка и истата жена на која и го отстапив местото ми вика , ти бушаво дете не гледаш ли дека некој треба да се симнува (значи ја стоев) а госпожата неможела да помине од мене. Ми пукна филмот , кај уште и отстапувам место да иде дома да си ја прчи а ја у школо 7 саата ... уште ми се дере што стојам , ми РИКНА филмот и почнав да и гровлам (дерам) у фаца. Па све све ама тоа не... не се гордеам со мојата постапка ама дајте бре... па мајку му стара никој не можеш да задоволиш. Од тој ден не станувам на баби , само на дедовци и дечиња шо неможат да стојат или трудни мајки , мајки со деца , убави девојчиња :) :kesa:Тоа е тоа пријатели ЈСП , шо ке праиш! :salut:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Значи најтапа нешто у бус ти е кога се враќаш после напорен ден со 23ка и влегуваш и гледаш 3-4 циганчиња со мрсули до колена,рипаат низ автобусот,од шипка на шипка.Тоа им доаѓа нешто ко теретана се креваат по шипки,склекови на средна,чучњеви,стомачни на столчиња итн.Кај беспари ги пуштаат па и ЛОМ го праат автобусот :tapp::tapp:.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Седиштата се многу тесни и дебелите луѓе зафаќаат по две!
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
ne se banjaat penzionerite i smrdi cel bus u petok.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
^Zakon.

Утре немој некој да помислил да седнал во автобус, веднаш ќе биде станат :tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
со среќа за утре :pipi: уште од сега застанете на ред да чекате па белки ќе успее некој да седне....за помладиве праам муабет, за стариве знам дека ќе седат :pipi:

бидете упорни и не давајте некој вошлив старец да ви го земе местото :sakas_ust
 

ме ─╤╦︻ спука

╲╲╲╲╲╲CS,WE7,CR9 ╱╱╱╱╱╱
Член од
13 април 2010
Мислења
143
Поени од реакции
2
со среќа за утре :pipi: уште од сега застанете на ред да чекате па белки ќе успее некој да седне....за помладиве праам муабет, за стариве знам дека ќе седат :pipi:

бидете упорни и не давајте некој вошлив старец да ви го земе местото :sakas_ust
abe ne stanuvam za nieden starec i da e napolnet kako magare so kesi nema da stanam, neka stoi ako saka neka umri
 

Kajgana Shop

На врв Bottom