ЈСП - случки, прашања, дискусии

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не се разбираш затоа зборуваш. Сигурно си богато скопјанче :cautious: колку за информација повеќе од половина што се возат тераат на шверц ...
Статистикава врз база на кое истражување ти е направена?
И богат сум, нормално. Иначе да не бев немаше у авотбус да се возам
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Како со ЈСП да стигнам до кафаната Златно Буренце во кисела вода,во кои автобуси треба да се качам за да стигнам и на која по ред станица да се симнам за најблиску да ми биде од ресторанот.На пр. 4тата станица од градска или некое друго "референтно тело" што е познато :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Како со ЈСП да стигнам до кафаната Златно Буренце во кисела вода,во кои автобуси треба да се качам за да стигнам и на која по ред станица да се симнам за најблиску да ми биде од ресторанот.На пр. 4тата станица од градска или некое друго "референтно тело" што е познато :D
Златно Буренце не се наоѓа во Кисела Вода, туку до Љуц, блиску до фискултурно и до МВР.
Нема автобус што застанува во близина, ама зависи од каде доаѓаш можам да ти објаснам...
Можеш да одиш со 24 и со 16, ама да се враќаш после тоа едно 500 метри пешки...
Од која насока идеш?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Златно Буренце не се наоѓа во Кисела Вода, туку до Љуц, блиску до фискултурно и до МВР.
Нема автобус што застанува во близина, ама зависи од каде доаѓаш можам да ти објаснам...
Можеш да одиш со 24 и со 16, ама да се враќаш после тоа едно 500 метри пешки...
Од која насока идеш?
Оди и таму автобус на ЈСП и на приватниците со број 9 но од Клинички до Т поле од тука поминува
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Оди и таму автобус на ЈСП и на приватниците со број 9 но од Клинички до Т поле од тука поминува
Знам дека оди 9-ка, ама тоа му доаѓа втора станица на деветка (застанува на 300 метри од Буренце, па врти позади Рамстор), сигурно нема да оди до клинички и таму да фати автобус, па да се симне на наредна станица хахаха
Затоа го прашувам од која страна доаѓа, па од тоа зависи кој автобус би ми го препорачал :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не се разбираш затоа зборуваш. Сигурно си богато скопјанче :cautious: колку за информација повеќе од половина што се возат тераат на шверц ...
Пријател, немора да си богат(о) (скопјанче ха) за да платиш карта 35 денара у автобус (или 30 на билетара)! Застани на семафори, проси 20 мин ќе ги збереш...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Пријател, немора да си богат(о) (скопјанче ха) за да платиш карта 35 денара у автобус (или 30 на билетара)! Застани на семафори, проси 20 мин ќе ги збереш...
Е што кажа сега да знаеш... ќе си пресудиш.:kluc::несвест::nesumjas::yid::zver:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Можам да ги плукам ЈСП до 101 и назад, ама никогаш нема да разберам некој да не плаќа карта.
Ако немаш пари, не се вози да му се сневиди.
Или биди уште поголем фраер, оди со такси до некаде, и избегај му на шоферот. :cautious:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
И ? Ги собра ли 35 денара за карта? Да не треба да организирам да ти донираме? Шо знаеш може ќе се соберат и за една карта од 10 возења ако си до толку шворц.
 
Последно уредено:

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
И ? Ги собра ли 35 денара за карта? Да не треба да организирам да ти донираме? Шо знаеш може ќе се соберат и за една карта од 10 возења ако си до толку шворц.
Дрво :facepalm:
:pos:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
За колку време стигнува 41 од првата во Драчево до Тинекс во К.Вода(Дуња, Технички...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom