ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со оваа 22 отприлика за колку време би стасал од транспортен центар до сити мол?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со оваа 22 отприлика за колку време би стасал од транспортен центар до сити мол?
Зависи гужвите на Рекорд и сок банки дали ќе ги фатиш. Ако да, 20 минути, ако не, околу 10 :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
ау, остај си луфта за секој случај плус пензионери имаш утре.
фати си во периодот од 9-10 тогаш е многу порастеретено, бидејќи сите отишле на работа, и сеуште спијат другите :)
Знам дека утре е денот кога вонземјаните се возат ама мора да е во тој период. Имам закажано и назад авион во 11. Па затоа времето мора да си го испланирам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
од транспортен накај сити мол нема гужва, насабајле сите идат накај центар кој по работа кој у школо, гужва за нагоре тек на пладне кај 12
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Никогаш нема да ми стане јасно зошто луѓе кои се шверцаат се бунат контрола ко ќе ги фати.
Ало бе, убаво е кажано, возење без билет 1000 денари казна. Голема или не, треба да сфатиш дека 35 денари не вредат колку резилот и казната шо ќе те снајдат.
Си се возел без карта, те фатиле, ќе ќутиш и ќе си платиш казна.
Друга приказна е шо селективно се пишуваат казните. Ама тоа понатаму ќе полемизирам.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
епа затоа не сака народот да плаќа, зашто е селективно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека си плати карта он да е чист.
Па со такво понашање сме дојдени на ова дереџе. Исто ко што пари од даноци даваме за да зема пари некој шо не иде на работа, ама ние сме чисти :toe:
одамна не се возам во бус ама ги оправдувам сите што се шверцаат иако не е во ред.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Браво Гладиус. Од такви како тебе ете затоа не возат како сакаат. Па уште ти биди си чист. Па пријател тие кај се шверцаат и не плаќаат уште и ги уништуваат и мочаат автобусите. Друга работа е ова со контроливе и казниве што 95% важат само за нас, а нив ги прескокнуваат или пак минимален број поминуваат со казна иако кај нив ретко кој плаќа карта. Не дека шверцерите ги оправдувам ама кога веќе контролориве глумат шерифи по автобусиве нека биде за сите исто.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу ме нервира кога се возат некои што не е од Скопје и кога ќе прашаат каде треба да се симнат никој не и кажува.
Вчера една жена ја слушам му вика на шоферот кажи ми кога ќе стигнеш до воена болница за да се симнам. Овој ја измина болницата, оние вонземјаните позади ќутат и ми падна жал па морав јас да станам и да се симнам со неа.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Никогаш нема да ми стане јасно зошто луѓе кои се шверцаат се бунат контрола ко ќе ги фати.
Ало бе, убаво е кажано, возење без билет 1000 денари казна. Голема или не, треба да сфатиш дека 35 денари не вредат колку резилот и казната шо ќе те снајдат.
Си се возел без карта, те фатиле, ќе ќутиш и ќе си платиш казна.
Друга приказна е шо селективно се пишуваат казните. Ама тоа понатаму ќе полемизирам.
Не се разбираш затоа зборуваш. Сигурно си богато скопјанче :cautious: колку за информација повеќе од половина што се возат тераат на шверц ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom