ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
47 е точно..Бев синоќа,и пошто сум од Велес се качив од Транспортен центар или како се вика,од почеток..И приметив дека никој карта не купува,а оти?Шоферот со две раци одвај ја убаци во рикверц..:pos:
Да не си ја погодил онаа Бадинтерова што е
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.932
Поени од реакции
12.431
Добро бе нормални се со греењето во автобусиве? Вчера се качувам во двојка, шоферот пуштил греење, се слекол по таа кошулата на куси ракави, внатре 30 степени. Три станици се повозав и слегов, не можев веќе ми се чинеше ќе се онесвестам.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Добро бе нормални се со греењето во автобусиве? Вчера се качувам во двојка, шоферот пуштил греење, се слекол по таа кошулата на куси ракави, внатре 30 степени. Три станици се повозав и слегов, не можев веќе ми се чинеше ќе се онесвестам.
сигурно имал сипаници или лечел реума:pos:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пензионериве да ги фатиш па да ги тепаш и да ги тепаш и уште да ги тепаш и на крај една клоца у гз да им бапнеш....
Во двокатен една пензионерка седеше горе и се симна во гужвата доле за да застане на врата тогаш ја кога требаше да излезам. Абе да и .... :mad:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Пензионериве да ги фатиш па да ги тепаш и да ги тепаш и уште да ги тепаш и на крај една клоца у гз да им бапнеш....
Во двокатен една пензионерка седеше горе и се симна во гужвата доле за да застане на врата тогаш ја кога требаше да излезам. Абе да и .... :mad:
Ќе си ја избуткаш надвор и ако ти се понаша, една воспитна, за да ја вратиш во детството
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Колку време се патува од железничка до село Драчево? Со 67 се оди или?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Колку време се патува од железничка до село Драчево? Со 61 се оди или?
Знам дека 41 оди до таму секако, за други броеви не знам.
И едно пола саат не ти бега.
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Знам дека 41 оди до таму секако, за други броеви не знам.
И едно пола саат не ти бега.
Мислам дека 41 оди до населба Драчево. Mене ми треба до село Драчево, тоа мислам уште подалеко ќе му дојде.
 
I

[In]kognito

Гостин
Колку време се патува од железничка до село Драчево? Со 67 се оди или?
Мислам дека 31 оди, до н.Драчево имаш околу 25 мин од железничка...значи до селото пола саат 35 мин.
67 оди во Зелениково и мислам дека не врти лево за Драчево туку продолжува право
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Колку време се патува од железничка до село Драчево? Со 67 се оди или?
земи си такси иначе вака може да отспиеш еднаш и да тој е бусот сепак мора да знаеш до кај точно треба да стигнеш[DOUBLEPOST=1427484334][/DOUBLEPOST]Ауу одамна немам користено автобус али од ова денес незнам кога ќе се качам пак а осебено во овие пензионерски денови тоа трагедија невидена не дека се има некоја работа тоа врне истура тие у автобус шта да причам еден земал ракија си пие цел автобус смрди на друг лиги му течат трет пага у несвест за арома да не причам гас маска е слаба работа алоо вода о сашун али не мора да се шетаа ако знае кај тера и да барам субвенции од влада за млади лица ако се возат у бас несметајки средношколци и др гагаџии
 
Последно уредено:
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Кој автобус оди од транспортен центар до ОУ Димитар Беровски (Ѓорче Петров)? И колку време отприлика би траело патувањето
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Колку време се патува од железничка до село Драчево? Со 67 се оди или?
67 и 51 поминуваат низ селото. Пола саат кога нема гужва, 40-45минути кога е шпицот низ центар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom