ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.689
Поени од реакции
12.823
ај со среќа нека ни е поскапување во приватните, ако се случи ова сигурно 35 ќе ја направат картата
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
956
Поени од реакции
1.289

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Кој автобус оди од железничка до Качаначки пат? Или барем до Систина?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
Добра идеја. Се надевам со оваа промена нема да поскапат приватните билети од 25 на 30 денари
Одлична идеја. Само малку ме загрижува, дали ќе останат истите цени и ако бидат дигитални билетите, тоа значи дека нема да можам теоретски “бесконечно многу пати“ да се возам автобусите на ЈСП.
Зошто? Поради нивното куцање секој пат кога ќе влезеш и најверојатно ќе биде нешто со токени/кредити исто како кога пуниш кредит на телефон на при пејд
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
960
Поени од реакции
823
Ај од мене една тазе прича за несоцијализираните орангутани наречени јсп контрола.Се качувам во автобус вечерва и седнувам на прво седиште. Ми приога еден типец и ми бара билет. Јас го прашувам кој сте господине,дали ке може да се претставите. Ми вика јас сум контролор. Му побарав да покаже легитимација,одби. И јас не му покажав слободната. Почна да се заканува да прети. Зимам мобилниот и му кажав дека вртам во полиција. И да видиш како орангутанот наречен јсп контрола стана мало маче и почна да преде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.411
Поени од реакции
186.316
Ај од мене една тазе прича за несоцијализираните орангутани наречени јсп контрола.Секачувам во автобус вечерва и седнувам на прво седиште. Ми приога еден типец и ми бара билет. Јас го прашувам кој сте господине,дали ке може да се претставите. Ми вика јас сум контролор. Му побарав да покаже легитимација,одби. И јас не му покажав счободната. Почна да се заканува да прети. Зимам мобилниот и му кажав дека вртам во полиција. И да видиш како орангутанот наречен јсп контрола стана мало маче и почна да преде.
Обавезно сегде легитимации барајте. И мене некни една во Ѓорче додека ја чекав мајка ми со 4 жмигавци ми доаѓа ми вика, јас сум полицајка :lolzz: мало место е Ѓорче знаеме кои се полицајци. И викам дај легитимација ми вика дома ми е, ајде терај си патот. Без легитимации никој ништо не може :)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
960
Поени од реакции
823
Им пишав маил на јсп за да си ги едуцираат горилата. Ми ја расипаа вечерта. А се брзав,да имав време каква сцена ке им направев само.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.183
Поени од реакции
45.001

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.541
Поени од реакции
3.018
Луѓе help,
Од каде можам да се качам во 23 за накај Кванташки?
Од рекорд може?
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Луѓе 22ка минува низ комплекс банки? И од кај може да се качам од транспортен центар?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.233
Поени од реакции
530
Луѓе 22ка минува низ комплекс банки? И од кај може да се качам од транспортен центар?
Да минува покрај комплекс банки почетна станица и е транспортен центар ,
и под самата железничка станица.
 
На врв Bottom