Ѓорѓе Балашевиќ

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Го сакаме и двајцата,а "НЕДОСТАЈЕ МИ НАША ЉУБАВ" е пишувана како за нас.Го слушам мнооогу,и имам се од него.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Брат ми го слуша и колку што можам да заприметам има преубави песни, мелодии, текстови... немам зборови за типот... свака му част.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Edna od najubavite pesni na balasevic e ne volim januar nemam zborovi za pesnava mozam da ja slusam milion pati na den a balasevic ne e samo peac toj e poet!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
omilena pesna mi e neki novi klinci a mirka(najsmeh pesna)koga ja slusam se kinam od smeeenje:pos2:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
опрости ми катрин...omg... :,(
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Балашевич е цар!такви текстови како што прави он немам слушнато никогаш!имам еден куп омилени песни од него!но само една е над сите:Галиција!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
А знае некој кога иде наваму пак да направи концерт или слаба работа?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не бил веќе 4та година мислам е ова... не знам зошто не прави веќе :toe: ама претпоставувам дека претпочита да свири онаму каде луѓето можат да си дозволат 10 евра карта. Ние не можеме. Последниот пат беше 500 денари карта и ја наполни универзална. Ама за втор концерт... потешко. А порано праеше по 5, кога картата беше нормална... :(
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Не бил веќе 4та година мислам е ова... не знам зошто не прави веќе :toe: ама претпоставувам дека претпочита да свири онаму каде луѓето можат да си дозволат 10 евра карта. Ние не можеме. Последниот пат беше 500 денари карта и ја наполни универзална. Ама за втор концерт... потешко. А порано праеше по 5, кога картата беше нормална... :(
Бев јас на последниот концерт ама мислам дека беше 2005 тоа,и тогаш кажа дека ради филмот што го спрема ќерка му и ради обврските нема да може да дојде наредната година,ама еве поминаа две,па сигурно е тоа дека нема веке пари од концерти кај нас ама...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
5.461
Оливера, Неки Нови Клинци, Свирајте Ми Јесен Стиже и Опрости Ми Катрин без конкуренција
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Gorge e car kavi tekstovi toa e nevideno!!!
Rodjen pod sretnom zvjezdu magicnu al nad ovu zemju generalo tragicno!!!! taka neso bese mislam stihov........ako ne popravete me!!!
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Татко ми ме зарази со Џорџе, секогаш в кола си потпевнува нешто од него. Многу интересни песни има, си ги читам текстојте од ново,од ново пак и пак... Посебно Божа звани Пуб

Sa svalerske strane nije spado u tarzane
Al' daleko o tog da je bio zec
Im'o je neki tu i tamo al' svi vrlo dobro znamo
Da kod zena igra neki peti kec
Ljubav je igra u kojoj cesto ne pali blef
Srce se otvara teze nego najbolji sef
Im'o je on svoje dame karo, pik, herc i tref
I bio im je veran sve do sudnjeg dana Boza zvani Pub
 
S

StormRage

Гостин
Џорџе Балашевиќ е легенда која зборвит сама за себе... 1 песна- 1 приказна... закон е...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Да не знае некој каде можам да спуштам негови концерти? Или има во колекција некој нека ми пише пп.фала:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom