Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.368
Поени од реакции
22.665
А ха, значи лекарска комисија ВО Австралија која СИГУРНО го познава федералниот закон околу тоа кои состојби на телото се доволни за да добие исклучок од вакцинација МУ ДАВА таква потврда на Џокович дека има таква состојба, велиш треба да ја помножиме со нула? И тоа не една таква комисија, туку две или три?

Мислиш дека Новак за таква потврда се има обратено кај Абориџините, или кај некоја врвна професионална органзиација, која сигурно не би погрешила околу нешто такво?
da tokmu toa velam. ednata e za vlez u viktorija druhata za vlez na teniskite tereni. nitu ednata nitu drugata ne se vodele spored aus zakoni za vlez vo aus. mnozi gi so 0.
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
Ова Ставрево е трагедија у пичку матер. После 20 поста контрола му летнува едно МОЖИ и одма се издава. Каква глуперда самобендисана.
Тој Ставре кој знае какви фрустрации ти има набиено, секаде него го гледаш. Во стравот се големи очите.
 
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
dobro ti razbiras sto pisuva ili ne? ova e intervju so prestavink na opozicijata koj od ova probuva da iscenira politicki nastan i clen na vladeacka partija.

za hrvatov konkretno:

"Croatian coach Filip Serdarusic was allowed in the week before, he said he had COVID and they let him through and he was only kicked out when the Djokovic thing blew up. Obviously, there's something going wrong here," Nat said.

kade konkretno e ist slucajot? pisuva sto dokumenti imal? ova se preraskazuvanja i prepukuvanja na novinari i politicari a ne dokazi i nekakvi pravni naodi...

smeski, ako vrz ova uspea da izvlecis zaklucok deka slucaite se isti togas svaka cast... nema potreba u idnina od istragi i sudovi daj novinarite neka organiziraat debati
Автоматски споено мислење:



dzabe e toa, dzabe i komisiite tie ne se zemaat u predvid za vlez. aus si ima svoja definicija sto i kako, nole ne proaga spored nea. prosto ko grav e
Na kanal 7 na vesti go opisaa kako potpolno ist slucaj, ova ti e samo da vidis deka e zboruvano i ne mora da mi gi opisuvas politicarive posto gi znam odlicno Drug dokaz ti e sto e izbrkan otkako Novak go izbrkaa. Zosto bi go brkale ako si vlegol covekot legalno. Sto drugo ti treba, kopii da ti napravam od site dokumenti? Cehinjata, teniserka bese isti slucaj. TA gi kontaktirala federalnite vlast da gi proverat dali e se vo red so vizi i se sto pravat ama ne bile zainteresirani. E otkako vlegol covekov togas se zainteresirale. Za na kraj ke ti kazam deka ti nema pomos, zemaj terapija redovno posto gotov si, zabeguvas.
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
da tokmu toa velam. ednata e za vlez u viktorija druhata za vlez na teniskite tereni. nitu ednata nitu drugata ne se vodele spored aus zakoni za vlez vo aus. mnozi gi so 0.
Ок, сега ме убеди. Лекарските комисии во државата Викторија немале појма за федералниот закон, и му дале на Новак погрешна потврда. И при тоа воопшто не пуштиле никаков допис до федералната власт да прашаат дали нивниот наод е во ред, бидејќи Џокович не е никакв фактор, и воопшто не им било гајле дали ќе погрешат. Сето ова што го кажуваш е многу веројатно.

Да сум на твое место веднаш би се иселил од Австралија. Со такво ниво на инкомпентентост утре другиден можеш да одиш на лекар со настинка, тој да ти даде лек против сифилис, па да скинеш конци.

Јас поверував во оваа приказна за комисијата, не знам другите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.368
Поени од реакции
22.665
Na kanal 7 na vesti go opisaa kako potpolno ist slucaj, ova ti e samo da vidis deka e zboruvano i ne mora da mi gi opisuvas politicarive posto gi znam odlicno Drug dokaz ti e sto e izbrkan otkako Novak go izbrkaa. Zosto bi go brkale ako si vlegol covekot legalno. Sto drugo ti treba, kopii da ti napravam od site dokumenti? Cehinjata, teniserka bese isti slucaj. TA gi kontaktirala federalnite vlast da gi proverat dali e se vo red so vizi i se sto pravat ama ne bile zainteresirani. E otkako vlegol covekov togas se zainteresirale. Za na kraj ke ti kazam deka ti nema pomos, zemaj terapija redovno posto gotov si, zabeguvas.
ne postojat potpolno isti slucaevi, infoto sto go prilozuvaat e razlicno taka da sve toa pagja u voda.

na TA uste u oktomvri im se kazani pravilata, ima emailovi od toa.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Му се навртеа на веганот сите, си доби по муцка. Нека си провери таа неговата да не влече битолски корења очигледно има нешто со тој реон.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.368
Поени од реакции
22.665
Ок, сега ме убеди. Лекарските комисии во државата Викторија немале појма за федералниот закон, и му дале на Новак погрешна потврда. И при тоа воопшто не пуштиле никаков допис до федералната власт да прашаат дали нивниот наод е во ред, бидејќи Џокович не е никакв фактор, и воопшто не им било гајле дали ќе погрешат. Сето ова што го кажуваш е многу веројатно.

Да сум на твое место веднаш би се иселил од Австралија. Со такво ниво на инкомпентентост утре другиден можеш да одиш на лекар со настинка, тој да ти даде лек против сифилис, па да скинеш конци.

Јас поверував во оваа приказна за комисијата, не знам другите.
ne probuvam da te ubedam, nego da ti objasnam ali ocigledno gubenje vreme e.

sekoja drzava ovde ima razlicen pristap kako se spravuva so covid. viktorija ima drugi uslovi/baranja za vlez od wa ili nsw. kolku i da ti zvuci cudno oni si se pridrzuvaat na viktoriskite uslovi sto e normalno posto od niv dobile intrukcii praveni se po niven format i od niv se plateni.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.281
Поени од реакции
27.759
I
И во меѓувреме се шета позитивен меѓу луѓе. Малце ко да е иронично нели? Исто ко да донира храна на деца бездомници а притоа храната да е мувлосана.
Ne, ne e isto da ti se prepolni plukjite so voda i da nemas mesto za respirator i nekoj da ti ovozmozi posledna shansa za spas so nov respirator.
Автоматски споено мислење:

Какви дезинформации?
Па не се бореше, си го гледаше бизнисот, и не сакаше да се жртвува да седи затворен 10тина денови за да му даде легитимност на документот дека е болен.
Дезинформација е дека го интересира за народот, или за јавното здравје. Aко толку го интересираше ќе ги дадеше сите милиони на народот во неговата држава, а тој ќе живееше во двособно станче од 55м2 како и останатите од негова генерација.
Wooow, ama toa ne e pristoen zivot, barem ti znaes.
Zosto sega nekoi sho uspeal da se izbori nad pristojnosta, sho raboti nad 15h dnevno vaka go potcenuvas :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.842
Какви дезинформации?
Па не се бореше, си го гледаше бизнисот, и не сакаше да се жртвува да седи затворен 10тина денови за да му даде легитимност на документот дека е болен.
Дезинформација е дека го интересира за народот, или за јавното здравје. Aко толку го интересираше ќе ги дадеше сите милиони на народот во неговата држава, а тој ќе живееше во двособно станче од 55м2 како и останатите од негова генерација.
Каква контрадикторност човече хаахахаахха, ваков муабет да падне за социјализам/капитализам и да го кажам јас ова за гомната Гејтс и Безос, ќе ме пцуеш до 3 колено, битно тука тресна глупост за Новак и остана жив.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.976
Каква контрадикторност човече хаахахаахха, ваков муабет да падне за социјализам/капитализам и да го кажам јас ова за гомната Гејтс и Безос, ќе ме пцуеш до 3 колено, битно тука тресна глупост за Новак и остана жив.
Каква глупост бе чоече?
Каков Безос, каков Гејтс?
Па сите тие се исти к*р само друго паковање, социопати и нарциси желни за пари и моќ, кои глумат филантропи. Без разлика дали се бизнисмени, или се спортисти како овој херојов ваш.
Ме заболе што доаѓал од Балканот, исто гомно е како и сите останати. Накалапил 220+ милиони, ама се грижел за народот ;) нема грешка.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.842
Каква глупост бе чоече?
Каков Безос, каков Гејтс?
Па сите тие се исти к*р само друго паковање, социопати и нарциси желни за пари и моќ, кои глумат филантропи. Без разлика дали се бизнисмени, или се спортисти како овој херојов ваш.
Ме заболе што доаѓал од Балканот, исто гомно е како и сите останати. Накалапил 220+ милиони, ама се грижел за народот ;) нема грешка.
Ти ја тераше таа теза мал милион пати во други дискусии не јас. Нормално дека се согласувам дека не може да е филантроп со 220+ на сметката, нема ни еден човек со 220+ или со 100, 50 милиони на сметка и да се нарече филантроп.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.976
Ти ја тераше таа теза мал милион пати во други дискусии не јас. Нормално дека се согласувам дека не може да е филантроп со 220+ на сметката, нема ни еден човек со 220+ или со 100, 50 милиони на сметка и да се нарече филантроп.
Епа ако не е, не го воспевајте како да е новиот месија.
Отиде во АУС оти сакаше да лапне уште една титула, и уште неколку милиони.
Не се вакцинираше, оти тоа му е дел од неговиот PR.
Се изглупира максимално, и направи наглупав потег што можеше, дури и прикажува лоша слика за народот од овие простори со финтите што ги пробува.
Сите се будали, ама ако бил спортист, па уште и ако е од Балканот ајде да му се клањаме.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.842
Епа ако не е, не го воспевајте како да е новиот месија.
Отиде во АУС оти сакаше да лапне уште една титула, и уште неколку милиони.
Не се вакцинираше, оти тоа му е дел од неговиот PR.
Се изглупира максимално, и направи наглупав потег што можеше, дури и прикажува лоша слика за народот од овие простори со финтите што ги пробува.
Сите се будали, ама ако бил спортист, па уште и ако е од Балканот ајде да му се клањаме.
Ниту му се клањам, ниту пак следам спорт а најмалку тенис, нормално е да сум на негова страна затоа што го одбива тоа иако е славна личност а сите славни се слуги на системот, додека обичниот народ насекаде во Европа го кажа својот став на улица. Новак е тој еден од познтатите кој е против срањево и да знаеш дека насекаде е почитуван па дури и овде. А за милионите, тоа му е работа толку е платен, еве гледаш дека сега ги губи тие милиони, ако му било до нив ќе се вакцинирал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom