Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
daj be ne mi dosagaj poveke... ne me citiraj dzabe si go gubis vremeto i tvoeto i moeto
Се извинувам ако некои ствари што укажуваат на твоите постапки те нервираат и во иднина ти посакувам да не ти се случи пак
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.975
Поени од реакции
8.090
Znaci, znaes deka ova ne e vo red, deka i tvoite deca koi imaat nizok rizik na hospitalizacija a uste ponizok rizik na smrt se prisiluvani, mozebi za skolstvo, mozebi za rabota, ama sepak, ne ste daleku od makedonceto so najkorumpiran sistem vo evropa, i vo slobodniot svet se trpelo, i ne samo sho go trpis toa tuku i go branis :)
Не го бранам, ти мислиш дека го бранам, него не можам да се борам сам. Имам јас ваму пријатели ко вас јунаци само за на социјални мрежи, и ден денес се најгалсни за Џокович, ама кога им викав дај на протести не им се слушаше, од кога се заврши све едниот ми вика, "ај на протест", викам за што, "па за општо за све за цела ситуација", и уште ми додава, "легално е сега, нема да има проблеми со полиција", и што да ти кажвам повеќе, затоа и тука прашав, што прави народот освен што штрака по форуми и слично.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
isto taka se boram protiv dezinformacii kako na primer taa deka novak ne se borel lol.
Какви дезинформации?
Па не се бореше, си го гледаше бизнисот, и не сакаше да се жртвува да седи затворен 10тина денови за да му даде легитимност на документот дека е болен.
Дезинформација е дека го интересира за народот, или за јавното здравје. Aко толку го интересираше ќе ги дадеше сите милиони на народот во неговата држава, а тој ќе живееше во двособно станче од 55м2 како и останатите од негова генерација.
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
Какви дезинформации?
Па не се бореше, си го гледаше бизнисот, и не сакаше да се жртвува да седи затворен 10тина денови за да му даде легитимност на документот дека е болен.
Бидејќи го повтори ова неколку пати, дај линк да видиме каде пишува дека Џокович е вратен назад затоа што не седел затворен дома десет денови. Ти напишав еднаш, ама бидејќи немаше никаков одговор само стави хехенце. Првиот пат кога на Новак му ја одбија визата, појма немаа дали тој седел или не седел дома тие 10 денови, значи му ја одбија врз друга основа. Вториот пат во образложението на мнистерот повторно не се спомнува ништо такво.

Лесно е да се типка врз тастатура без аргументи.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
Бидејќи го повтори ова неколку пати, дај линк да видиме каде пишува дека Џокович е вратен назад затоа што не седел затворен дома десет денови. Ти напишав еднаш, ама бидејќи немаше никаков одговор само стави хехенце. Првиот пат кога на Новак му ја одбија визата, појма немаа дали тој седел или не седел дома тие 10 денови, значи му ја одбија врз друга основа. Вториот пат во образложението на мнистерот повторно не се спомнува ништо такво.

Лесно е да се типка врз тастатура без аргументи.
Зошто мислиш дека не е добра слика за генералната јавност?
Јас ли се сликав позитивен со деца?
Виза се дава, и се зема, не само за во АУС, туку за цел свет.
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
Зошто мислиш дека не е добра слика за генералната јавност?
Јас ли се сликав позитивен со деца?
Виза се дава, и се зема, не само за во АУС, туку за цел свет.
Сериозно, читаш што ти пишувам? Не биди @StefusRefus . Кажи ми каде пишува дека визата му е одбиена затоа што не седел дома 10 дена? Едen единствен пример? И аманте со тие патетиките се сликал заразен со деца, заразил деца, ептен идиотски е тоа. Децата скоро да не реагираат на оваа болест, не е Новак the gream reaper.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
Сериозно, читаш што ти пишувам? Не биди @StefusRefus . Кажи ми каде пишува дека визата му е одбиена затоа што не седел дома 10 дена? Едen единствен пример? И аманте со тие патетиките се сликал заразен со деца, заразил деца, ептен идиотски е тоа. Децата скоро да не реагираат на оваа болест, не е Новак the gream reaper.
Public interest е да не пуштиш неодговорен лик.

1642498554831.png

Оти им продолжуваат распуст ако не е битно за децата?
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
Public interest е да не пуштиш неодговорен лик.

Прегледај го приврзокот 319696

Оти им продолжуваат распуст ако не е битно за децата?
Никаде не пишува дека на Џокович му е земена визата затоа што не седел дома 10 дена заразен. Public interest е толку нејасна категориија што може да значи дека на Џокович му е земена визата затоа што може да повреди некого со тенискиот рекет кога замавнува на теренот, па да му летне во публиката и да удри некого. Мораш малку подобро од ова. Во случајот Public interest значи дека Џокович ги дискредитира срамните политики на австралиската влада, па всушност Public interest е нивниот интерес замаскиран во нешто нејасно.

Никој не знае зошто на децата воопшто им ја прекинаа наставата at the first place. Децата или се комплетно отпорни на вирусот и не се заразуваат, или се заразуваат и воопшто не приметуваат дека се заразени, ја прележуваат болеста на нозе, со што ствараат имунитет. Барем овие работи би требало да ги знаеш.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.174
Поени од реакции
8.357
Public interest е да не пуштиш неодговорен лик.

Прегледај го приврзокот 319696

Оти им продолжуваат распуст ако не е битно за децата?
Овде правиш замена на тези и тоа мнооогу лошо и очигледно...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
Никаде не пишува дека на Џокович му е земена визата затоа што не седел дома 10 дена заразен. Public interest е толку нејасна категориија што може да значи дека на Џокович му е земена визата затоа што може да повреди некого со тенискиот рекет кога замавнува на теренот, па да му летне во публиката и да удри некого. Мораш малку подобро од ова. Во случајот Public interest значи дека Џокович ги дискредитира срамните политики на австралиската влада, па всушност Public interest е нивниот интерес замаскиран во нешто нејасно.

Никој не знае зошто на децата воопшто им ја прекинаа наставата at the first place. Децата или се комплетно отпорни на вирусот и не се заразуваат, или се заразуваат и воопшто не приметуваат дека се заразени, ја прележуваат болеста на нозе, со што ствараат имунитет. Барем овие работи би требало да ги знаеш.
Во случајов беа деца, утре може со симптоми да излезе да прославува и со возрасни.
Не е одговорен, ако тој лично не верува во вирусот, не е тој што треба да одлучи за другите, на крај од денот и таму и тука имаш луѓе кои изгубија блиски од тој вирус.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Public interest е да не пуштиш неодговорен лик.

Прегледај го приврзокот 319696

Оти им продолжуваат распуст ако не е битно за децата?
Чекај малце лестер....го пуштиле кано внатре(наводно). Кано ти изгледа како одговорен?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom