Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Кај виде дека го бранам? Уште у старт кажав дека нема никакво оправдување што иако знаел дека е заразен шетал. Исто и дека ите како има сега основ Австралија да го врати затоа што бил во друга земја, а кажал дека не бил.
Глупак ми вика човек кој у 2022 гидина, верува во тоа што му го сервира најголемото зло на денешницава(политичарите не ги рачунам), новинарите и медиумите. 90% од луѓето не го сакале, а баш у тој Мелбурн ги имаш најмасовните протести во Австралија против задолжителна вакцинација, карантини и други мерки. Каде ни маска ни дистанца постои.
aj eve ti ko covek u 2022 sto ne veuva na novinari kazi kako ke procenis kolku go sakale nole? daj bas da vidam koja metodologija ti ke ja upotrebis, cisto onaka da znam za drug pat lol

znam de... 20K imase na niv u grad od 5 mil ziteli.
Автоматски споено мислење:

Епа затоа ти велам, АТП сега фино може да им каже бидејќи немате услов да го организирате нормално турнирот и имате ригорозни правила, така што одредени играчи се попречени да учествуваат, турнирот ќе се премести во Х држава каде што може непречено да се одигра. Следна година ако е истото, повторно нема турнир.
Па Австралјаните можат да си седат со нивните правила уште 5-6 години, никој не го интересира тоа, што би рекле соседите далеко им лепа куча.
a sto e nenoralno spored tebe? sto 2ca teniseri se vrateni do 100+ koj ne postuvale zakoni za vlez pri drzavata?

kako toa imame rigorozni pravila? ne gledam 30-40% od ucesnicite da imaat problemi? nikoj drug ne se zali.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
aj eve ti ko covek u 2022 sto ne veuva na novinari kazi kako ke procenis kolku go sakale nole? daj bas da vidam koja metodologija ti ke ja upotrebis, cisto onaka da znam za drug pat lol

znam de... 20K imase na niv u grad od 5 mil ziteli.
Сега дрндаше капитализам монопол и тие работи, а како не може да споиш дека штампата и вести си тежок бизнис? Гигант, монопол, медија монголци и тие работи ти значат нешто? Информацијата е пари но и оружје....
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Сега дрндаше капитализам монопол и тие работи, а како не може да споиш дека штампата и вести си тежок бизнис? Гигант, монопол, медиумс монголци и тие работи ти значат нешто? Информацијата е пари но и оружје....
znam znam, sve e toa del od establishmetot i e conspiracy theory... nema vrska sto stanuva zbor za rivalski vesnici, razlicni gazdi plus 40+ radio stanici, razlicni gazdi i politiki i sto ti ne...

daj ako ne eden referendum da odrzime tebe posmatrac da te stavime pa da moze tocno da znaeme a ne da se razbacuvame so statistiki tuka na kajgana...

ustvari sto pa i toa e tolku bitno? eve i 51% da e fakt deka narodot NE GO SAKA OVDE.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
znam znam, sve e toa del od establishmetot i e conspiracy theory.
Го праат од антика. ОД АНТИКА!!! Ти фчера ли си роден. Ти што мислиш, дека некој инцестоиден нашминкан педер може да натера илјадници луѓе да градат пирамиди своеволно туку ебано така?
И да не зборам дека нивните лиценци , права за пренос и содржина пак зависи од твојата власт? Од власта што ја држат корпорациите? Или пак фактот дека ги финансираат со реклами за време на избори??
Апсолутно запрепастувачко е нивото на наивност што го имаш за некој што живее во белосветска земја. Ама остај тоа, ти нели си вработен? Како тогаш штанцаш постови цел ебан ден?? На работно време ако правиш си забушант. Ја сум корондисан во изолација.
И ај тоа, ама како 10 саати временски зони ти да посташ тука од 2 саат до сега ?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Го праат од антика. ОД АНТИКА!!! Ти фчера ли си роден. Ти што мислиш, дека некој инцестоиден нашминкан педер може да натера илјадници луѓе да градат пирамиди своеволно туку ебано така?
И да не зборам дека нивните лиценци , права за пренос и содржина пак зависи од твојата власт? Од власта што ја држат корпорациите? Или пак фактот дека ги финансираат со реклами за време на избори??
Апсолутно запрепастувачко е нивото на наивност што го имаш за некој што живее во белосветска земја. Ама остај тоа, ти нели си вработен? Како тогаш штанцаш постови цел ебан ден?? На работно време ако правиш си забушант. Ја сум корондисан во изолација
ok... aj taka neka e

jas sum gazda. za mene rabotat luge... piramidi seuste ne gradam ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.662
zatoa sto ne gi ispolnuva uslovite za VLEZ vo drzavata.

da se razbereme... NOLE e VIP faca. Sekoj toa treba da go znae. Za nego ne vazat obicni zakoni. Za nego ne vazese prijavuvanje do 10ti nego do 30. Za nego bese OK da ima poziviten test na 16ti a za site drugi ke bese prekasno.... Nole ne isto so mene ili tebe. Objasni veke @Inglourious Basterd sve toa....

e sega e cancelled... nema poveke vip vo AUS a najverojatno i sekade vo anglo sferata. od sega ke bide tretiran ko sekoj drug. kurchot na familijata deka pobedile protiv AUS na sud, deka nebeski narod e vakov takov ne proaga ovde. da si bea pribrani i da imaa asalen PR moze i ke ostanese ama vaka im stapna za zulj i sega seksot e neminoven....

zivi bili ke vidime vo nedela. ima stvarno dobar advokatski tim, samo sto sega mesto napad ke treba odbrana da spremat.
Има добри адвокати, и ако се погодат некои судии либертаријанци не би ме зачудило и да добие. Ама добро го изигра ова владата, што и да прави не добива две пресуди (правосилност) до понеделник. Така да, секако нема да игра на турнирот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Има добри адвокати, и ако се погодат некои судиии либертаријанци не би ме зачудило и да добие. Ама добро го изигра ова владата, што и да прави не добива две пресуди (правосилност) до понеделник. Така да, секако нема да игра на турнирот.
tesko ovojpat... posle glupostite od negovite site mu go imaat udreno pikot. sega se spremni i nema vadenje na tehnicki/proceduralni greski. nema bas ni vreme odbrana da se spremi, ocekuvanjata se deka i dvete strani ke imaat po 1 saat izlaganje.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
aj eve ti ko covek u 2022 sto ne veuva na novinari kazi kako ke procenis kolku go sakale nole? daj bas da vidam koja metodologija ti ke ja upotrebis, cisto onaka da znam za drug pat lol

znam de... 20K imase na niv u grad od 5 mil ziteli.
Автоматски споено мислење:



a sto e nenoralno spored tebe? sto 2ca teniseri se vrateni do 100+ koj ne postuvale zakoni za vlez pri drzavata?

kako toa imame rigorozni pravila? ne gledam 30-40% od ucesnicite da imaat problemi? nikoj drug ne se zali.
Не мора 30% да имаат проблеми, доволно е и еден, нарочито ако се работи за некој од топ 3 играчи.
Едноставно е, го преместувам во држава каде што ќе може да се одигра турнирот без никаков проблем, а не со еден куп проблеми, притисоци, закани, скандали и што уште не.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Ne pominaa 2 saati otkako go pustija prviot pat direktno go izvadi na masa deka se shetal pozitiven. Se sto trebashe da kuti i da im kaze fala, da si go izigra turnirot i ako moze da osvoi.
This.

Без никаква причина, скроз непотребно како типичен нискоинтелегентен балканец си изврши самоубиство.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.662
tesko ovojpat... posle glupostite od negovite site mu go imaat udreno pikot. sega se spremni i nema vadenje na tehnicki/proceduralni greski. nema bas ni vreme odbrana da se spremi, ocekuvanjata se deka i dvete strani ke imaat po 1 saat izlaganje.
Многу е можно да смислат нешто од тип, министерот има право да го избрка, ама нема да го банираме на три години зошто владата на Викторија и АО го довеле во заблуда дека може да влезе со постојните документи.

Ама ко и секогаш во англонски системи, многу ќе зависи од тоа кој суди.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Многу е можно да смислат нешто од тип, министерот има право да го избрка, ама нема да го банираме на три години зошто владата на Викторија и АО го довеле во заблуда дека може да влезе со постојните документи.

Ама ко и секогаш во англонски системи, многу ќе зависи од тоа кој суди.
Најверојатно сега може да остане во Австралија но незнам колку и како. Но ако остане со истите ставови за вакцинацијата не треба никогаш да стапне на Австралиска територија. Така ми е логиката.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Не мора 30% да имаат проблеми, доволно е и еден, нарочито ако се работи за некој од топ 3 играчи.
Едноставно е, го преместувам во држава каде што ќе може да се одигра турнирот без никаков проблем, а не со еден куп проблеми, притисоци, закани, скандали и што уште не.
pa vidi ne ebas taka... prvo ATP ne se soglasuva so novak, oni se za AO da se odigra. vtoro od kaj znaes deka na drugoto mesto drugite igraci ke prifatat da igraat? zosto mislis deka nekoj saka da igra u sneg momentalno koga tuka e leto? mislam glup primer e ova, ama se povikuvate na tradicii i sto ti ne, AO e grand slam so decenii. radi edna privilegrana budala zosto da se smeni nesto? jas sum ubeden deka i na drugite teniseri im e preku kur od novak, mesto da zbori za AO i za niv kolku tolku celo vreme se zbori za problemite na nole... nalet neka e i oni sigurno sakaat da se vrati fokusot na tenisot.

i na kraj moze i najbitno, so sreka neka im e da najdat drzava sto ke moze da izdvoi tolkav paricen fond, sto ima teniski igralista i moznost da odrzi grand slem vo januari. ahhh, da ima... NOV ZELAND, neka proba tamu da vleze....
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
pa vidi ne ebas taka... prvo ATP ne se soglasuva so novak, oni se za AO da se odigra. vtoro od kaj znaes deka na drugoto mesto drugite igraci ke prifatat da igraat? zosto mislis deka nekoj saka da igra u sneg momentalno koga tuka e leto? mislam glup primer e ova, ama se povikuvate na tradicii i sto ti ne, AO e grand slam so decenii. radi edna privilegrana budala zosto da se smeni nesto? jas sum ubeden deka i na drugite teniseri im e preku kur od novak, mesto da zbori za AO i za niv kolku tolku celo vreme se zbori za problemite na nole... nalet neka e i oni sigurno sakaat da se vrati fokusot na tenisot.

i na kraj moze i najbitno, so sreka neka im e da najdat drzava sto ke moze da izdvoi tolkav paricen fond, sto ima teniski igralista i moznost da odrzi grand slem vo januari. ahhh, da ima... NOV ZELAND, neka proba tamu da vleze....
Шпанија години пека за слем, и тоа со право, имаат еден куп квалитетни тенисери и се светска сила во тенис. А што се донесува до Јануари, па може да имаме еден слем во сала, зошто да не? Секако АО е лоша копија на УС Опен. Вака баш тамам ќе биде, еден на земја, еден на трева, еден на бетон и еден во сала. Ќе ги покријат сите различни услови за играње тенис.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom