Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2014
Мислења
767
Поени од реакции
2.673
A да се вакцинираше најнормално очигледно му е побитно забегани глупости од 21ва титула.
Очигледно нема поента пишувањето, после 87 испишани страници се се врти во круг одново и одново. Се работи за ПРИНЦИП. И зошто би се вакцинирал еден од најдобрите спортисти во светот, со перфектна здравствена состојба, кога му е јасно и на него и на сите дека не му е потребна? Дури и да се вакцинира, вирусот пак ќе може да го шири зар не?! Ти пиеш антибиотик кога не си болен?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.940
Поени од реакции
6.954
Каде имаше протести? Па тие против името беа од 30 души кои земаат дневници за да дремат таму.
Тие против загадувањето беа растур систем, ги знам лично и организаторите, далеку се од капацитетот за да организираат некаков тип на „револуција“ и да променат било што.
Тие што ги организираше Палчо и овие од Родина се со друга позацинска цел.

Јас под протест подразбирам хард кор каде ако треба ќе го запалиме градот и не отстапуваме од ништо, ама умре тоа време.
Шо знам, никој не ни плати. Ни па очекував нити барав да ми плати некој. И јас се тешам така ама сум и реалист дека ние сме си криви и не обвинувам други. Ги има протестите, се организираат ама друго ќе е, до нас си е.

Умре тоа време, а и не вреди веќе. И секако немаше да излеземе и на таков хард кор протест :icon_lol:
На млад човек, кој треба да основа фамилија или има мали деца треба да е луд да сака да остане овде и да чека да се смени нешто.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.694
Поени од реакции
4.167
Очигледно нема поента пишувањето, после 87 испишани страници се се врти во круг одново и одново. Се работи за ПРИНЦИП. И зошто би се вакцинирал еден од најдобрите спортисти во светот, со перфектна здравствена состојба, кога му е јасно и на него и на сите дека не му е потребна? Дури и да се вакцинира, вирусот пак ќе може да го шири зар не?! Ти пиеш антибиотик кога не си болен?
Ако Ноле не се вакцинира тогаш 95% под 40 години не треба.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.794
Поени од реакции
11.972
Моралната громада се бори и официјално да стане најдобар тенисер на сите времиња и ти би го направил истото да си на негово место. Да го бојкотираше само ивентот немаше да прати никаква порака. Сега е јасна пораката ама изгледа очите никако да ви се отворат?!
moralnata gramada sirese virus megu deca. neka si sedi doma sega.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.974
Поени од реакции
22.764
Дека се е...очигледно има побитни работи од тенисот.
Дури и за професионален тенисер има, како на пример семејството, но очигледно не и вакцината одобрена за итна употреба. :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.694
Поени од реакции
4.167
Дури и за професионален тенисер има, како на пример семејството, но очигледно не и вакцината одобрена за итна употреба. :)
Он си знае т.е. не знае...за секоја одлука има последици така и за оваа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.794
Поени од реакции
11.972
Од темава може да се заклучи дека тие што ја поддржуваат политичкава одлука (за рејтинг) на кенгуриве може да се поделат на две групи

1.Луѓе со комплекс на ниска вредност што се мразат себе си и се балканско
2.Џон Крокодиловци кои се лишени од слобода 2 години па ги нервира човек што се бори за основни човеки права пошто они немале муда за тоа

Ок има и трета, напатени Федал фанови :D
jas pa ic ne gi delam tie so go branat siracot na zaraza megu deca. za mene on e gomnar a tie se gomna.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.073
moralnata gramada sirese virus megu deca. neka si sedi doma sega.
И? Пола ебано образование ширеше вирус меѓу деца. Корејци пратија некои секташи да шират вирус меѓу деца заради хејт спич. Пак е по морален него пола влада што ги турка овие мерки. Ги критикував данците или швеѓаните ама изгледа оние беа у право..
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.780
Поени од реакции
11.469
moralnata gramada sirese virus megu deca. neka si sedi doma sega.
И во трето препишувал на наставно ливче по општество.. Се чудам како не истражиле овие Аустралија.. Кој гарантира дека тие се морални?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.290
Поени од реакции
23.316
Шо знам, никој не ни плати. Ни па очекував нити барав да ми плати некој. И јас се тешам така ама сум и реалист дека ние сме си криви и не обвинувам други. Ги има протестите, се организираат ама друго ќе е, до нас си е.

Умре тоа време, а и не вреди веќе. И секако немаше да излеземе и на таков хард кор протест :icon_lol:
На млад човек, кој треба да основа фамилија или има мали деца треба да е луд да сака да остане овде и да чека да се смени нешто.
Не ти платиле тебе, ама му платиле на тие што биле во прв ред.

Кога не разбирав, и бев детиште излегував и на протести и на избори. На Плетвар сум бил дел од блокади на магистрален пат, ни идеше и полиција и не туркаа како да сме стока, студентски протести и секакви глупости, и заклучив дека се е џабе. На крај истите со кои си се договарал дека нема да отстапите од ништо ќе ти свртат грб.

Да, последното иако не ми се допаѓа е единственото чаре, едноставно од ова и да опстане држава ќе биде некаква вештачка творевина (веќе е).

Туку батали нашите маки и политики, денес е ден на св.маченик Новак Џокович и треба да го славиме достојно ;) Јадниот ќе остане без неколку милиони, а овие што тука скокаат да го бранат ќе имаат еден помалку за кладење ;)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.794
Поени од реакции
11.972
И? Пола ебано образование ширеше вирус меѓу деца. Корејци пратија некои секташи да шират вирус меѓу деца заради хејт спич. Пак е по морален него пола влада што ги турка овие мерки. Ги критикував данците или швеѓаните ама изгледа оние беа у право..
eden zabavljac ne mi go ramni so obrazoven sistem.

so sektasi mozes seedno dali srbski ili korejanski.
Автоматски споено мислење:

И во трето препишувал на наставно ливче по општество.. Се чудам како не истражиле овие Аустралија.. Кој гарантира дека тие се морални?
ne se oni u prasanje nole e...

ps. ako si bil izbrkan od skolo/faks za prepisuvanje DA, nema viza
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.026
Поени од реакции
50.850
"Today I exercised my power... to cancel the visa held by Mr Novak Djokovic on health and good order grounds, on the basis that it was in the public interest to do so," Immigration Minister Alex Hawke said in a statement.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom