Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Доста бре види го.:pos::pos::pos:
pa toa e... jebi ga hari kjul, tim kahil, viduka i bosnic zaedno ne mu se do kolenici na ovoj tuka...
Автоматски споено мислење:

Епа тоа е од целиот муабет се фаќаш за еден збор и пробуваш да го претвориш тоа во шега, аргумент за ова што го кажувам немаш ни пак можеш некогаш да имаш.
ilko u redu e... ti kazav ednas u muzej nekoj treba da ve stavime site so pogledive od tursko... svetot se menuva covece, nekoj raboti na podobro nekoj na poloso. kako ti ke zivees i kako ke gledas familija do tebe e. posteri u voz i takvi gluposti nemozat da deluvaat na tebe ili decata ako gi vospitas i postavis na prav pat. propaganda e propaganda, za da e uspesna treba i ti da si bar malku naklonet kon toa ako ostanes tvrd nema nisto da smeni.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
pogledive od tursko
A се извинувам . Он се радувал да биде роб од рајата кој што може да се движи само во неговиот санџак....
propaganda e propaganda
Што ja бљуваш нон стоп откако си тука. God save the queen! God save the Prime Ministah!
Ја ти кажав, и ја имам контакти таму и кажуваат се спротивна на тоа што тврдиш...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
A се извинувам . Он се радувал да биде роб од рајата кој што може да се движи само во неговиот санџак....

Што ja бљуваш нон стоп откако си тука. God save the queen! God save the Prime Ministah!
Ја ти кажав, и ја имам контакти таму и кажуваат се спротивна на тоа што тврдиш...
sekoj zivee ko sto saka de... normalno e i ovde da imas nekoj na koj tesko mu paga se ova, eve ilko znael nekoj sto u bt se vratile duri. jas pisuvam za sebe pred se a mislam deka i poveketo od aus isto mislam. imas nekolku nasi na forumov od aus, koj od niv bil u stranstvo od nov? koj planira da ide? 90% moze nemaat tvrdo definirani stavovi no mislat ko mene
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Не. Ти не збориш за овде-кај-тебе оти сите тие рестрикции контрадиктиктираат на тоа “sekoj zivee ko sto saka de „
pa sekoj moze veke 3 meseci da patuva i da si odi. za vreme na restrikciite isto, potpisi deklaracija deka nema da se vratis u aus do zavrsuvsnje na pandemija i odi si, nikoj ne te drzi so sila.

ako si resil da ostanes togas tie se pravilata. ako gi prekrsis sledi kazna ako te fatat.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
pa sekoj moze veke 3 meseci da patuva i da si odi. za vreme na restrikciite isto, potpisi deklaracija deka nema da se vratis u aus do zavrsuvsnje na pandemija i odi si, nikoj ne te drzi so sila.

ako si resil da ostanes togas tie se pravilata. ako gi prekrsis sledi kazna ako te fatat.
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm::facepalm::facepalm:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
И ти мислиш дека тоа е океј? Сварно мислиш дека тие правила се ок? Или прогон едно 3-5 години или затвор? Јеботе слободата.
Жити мајндсетот kano...
1642141352801.png
како во опште функционираш таму....чекај...можам да погодам
1642141439739.png
Или си тежок пациент за институција, или си на некои тешки и сварно тешки опојни дроги или си глуп или наивен како 3 годишник ако ги оправдуваш тие мерки. Дури и се прашувам како во опште то пуштиле во државата оти гарант им снижуваш стандард..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm::facepalm::facepalm:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
И ти мислиш дека тоа е океј? Сварно мислиш дека тие правила се ок? Или прогон едно 3-5 години или затвор? Јеботе слободата.
Жити мајндсетот kano...
Прегледај го приврзокот 319302
како во опште функционираш таму....чекај...можам да погодам
Прегледај го приврзокот 319303
Или си тежок пациент за институција, или си на некои тешки и сварно тешки опојни дроги или си глуп или наивен како 3 годишник ако ги оправдуваш тие мерки. Дури и се прашувам како во опште то пуштиле во државата оти гарант им снижуваш стандард..
normalno deka e OK. pandemija e. resenijata ovde davaat rezultati. ako na nekoj ne mu se sviga slobodno neka si odi/neka si se vrati od kade dosol ako smeta deka tamu bolje ke mu bide. ne gledam sto e problemot, ovde dur mozevme drzevme minimalno da ima slucaevi, sega koga e vakciniran narodot i koga virusot e oslaben se e otvoreno i granici i prodavnici... ako ima restrikcii ke bidat samo lokalni za da mu se pomogne na zdrastveniot sistem ako se polnat bolnicite/ako nema medicinski personal.


eve ti na gold coast, gradonacalnikot vika da se ostavi da se siri virusot. moze da se spravat, ne e tolku strasno. go sporeduva so malku poopasna influezna.

ne gledam sto ste tolku zagrizeni za nas, ovde ni e ubavo. docekavme poslab varijant vo kombinacija so golem % na vakcinacija ke prebrodime lesno bez mnogu zrtvi ko vo evropa.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930

Австралијата пуста да остане,
корона вирус цјала да ја хване,
не дават те на Джокович да влиза,
и го затвориха в хотел.
Нали не знајат, те са аборигени,
за БЦЖ и за балкански гени,
и кенгурото нека си подскача,
а Джокович печели пак.
С плескавица и крушова ракија,
и омикрон и делта ште убија,
а Новак Джокович е с корона,
заштото е балкански крал.

РЕФ: Лудија Ноле ги побеждава,
печели тој балканска слава,
лудија Ноле ште ги финтира и нјама да се ваксинира.

Australija, nek je đavo nosi Korona virus nek je skroz pokosi.
Jer Đokovicu ne daju da uđe Pa ga u hotel strpali na duze.
Zar stvarno nisu ti aboridzini culi Za BCZ vaksinu i balkanske gene,
Zato neka kengur i dalje skakuta A Đokovic i dalje pobeđuje.
Ludi Nole ih pobeđuje Stice slavu na Balkanu
Ludi Nole ce ih fintirati I nece se vakcinirati. x2
Pljeskavicom i kruskovacom Ubice i omikron i deltu A Novak Đokovic je sa krunom Zato sto je balkanski kralj.
Ludi Nole ih pobedjuje Stice slavu na Balkanu
Ludi Nole ce ih fintirati I nece se vakcinirati. x2
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.907
Поени од реакции
35.770
Епа тоа е од целиот муабет се фаќаш за еден збор и пробуваш да го претвориш тоа во шега, аргумент за ова што го кажувам немаш ни пак можеш некогаш да имаш.
Ххахахаха, јас пак ќе те прашам, каде виде дека во мкд нема повеќе слави?
Еве јас имам куќна слава, нема година да сум без гости, дури и за време на корона пак ме испочитуваа и дојдоа.
И на други теми ти имам пишано, ако толку ти смета тој западот што бараш во Германија?
Ме мрзи да ти цитирам мислења и во други теми, ама вртиш еден ист муабет како расипана касета, а не ти стиска да се спротиставиш против тоа што плукаш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.907
Поени од реакции
35.770
Уште само да беа пропорционални со мерките....
И да правеше поголем потенцијал за зајбанции подоле долж линијата..
Па беа пропорционални, тие имаа јасен план уште пред година и кусур.
Морисон уште тогаш излезе на ТВ, и го објави планот по фази, еве ги се држат до нив, и споредено со смртни случаеви се далеку поуспешни од нас.
Кај нас шетав со маска надвор, а во кафеана седеа без маска кога беа најопасните варијанти, луѓе умираат како муви, ама ние сме паметни да кажеме на некој како треба ;)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
А се што требаше беше да земе ваксајн, сега ќе имаше само тема у спорт. Али колку се сеќавам од порано тие беа против ваксини генерално, не само за ковидов.
И да не се залажуваме, многу народ овде радо би земал сино апче таму неголи црвено овде у хавусов. Ако имаме личен бенефит на микрониво (а овде тешко тоа) и ние добар дел сигурно ќе се приспособиме. Ама темата е (требаше да биде) за него и турнирот, не за нас. И еднаш нека го прекинат ова со Ѓоковиќ, нема повеќе никаков смисол.

Sent from my 4047X using Tapatalk
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom