Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
E daj de spodeli, ne bidi takov.
Гебелс гебелс....ние те прашавме ТИ дали знаеш. Не Морисон, не елизабета 2ра, не надал, не премиерот туку ТИ дали знаше?
koga ke izmutira u nekava verzija na grip... ne sme daleku, ako sakash vremenski mislam do krajot na godinata, ako sakas politicki ke se glumi ludilo do 2025.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
koga ke izmutira u nekava verzija na grip... ne sme daleku, ako sakash vremenski mislam do krajot na godinata, ako sakas politicki ke se glumi ludilo do 2025.
Oва сега ти е кафански муабет, шпекулации, или професионална дијагноза базирана на истражување, со апсолутна сигурност?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Oва сега ти е кафански муабет, шпекулации, или професионална дијагноза базирана на истражување, со апсолутна сигурност?
zborot MISLAM vo mojot post jasno ukazuva deka e moe mislenje na temata... ti sfati go kako sakas
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
MISLAM vo mojot post jasno ukazuva deka e moe mislenje na temata... ti sfati go kako sakas
Значи нема благе везе со реалност, и дури е помалце кредибилно од кафански муабет. Што значи, meine kleine Goebels, што се тиче до тебе, може да трае и до 2500тата, ако не и до 20025 базирано на твоето мислиње базирано на нешто што е најкомичниот Пи Ар на сите времиња..
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
nisto ne ti e skrateno ako si vakciniran.
Тоа не можеш никако да го знаеш. Ниту едена од вакцините не помина доволен временски рок да биде прогласена за сигурна, а што се однесува до нивната функционалност, еве гледаме, вакцинирани луѓе се разболуваат, ебеш таква вакцина.

Ќе разберам јас да се ризикиваше со нетестирани вакцини ако се работеше за некоја страшна болест со огромен процент на смртност, ама да ме шприцаат со глупости за болест која во основа е посилен грип, не благодарам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Значи нема благе везе со реалност, и дури е помалце кредибилно од кафански муабет. Што значи, meine kleine Goebels, што се тиче до тебе, може да трае и до 2500тата, ако не и до 20025 базирано на твоето мислиње базирано на нешто што е најкомичниот Пи Ар на сите времиња..
i sto kaza sega?
Автоматски споено мислење:

Taa nekakva verzija na grip mozi i spanskata da se pogodi :cautious:.
P.s nema veze, ene kaj e 2025 :toe:
sve moze vlade. ako sakas vakciniraj se ako ne sto razlika ti pravi? ke si uzivaj vo mkd, ke si ides u kafani tamu i toa e toa...
Автоматски споено мислење:

Тоа не можеш никако да го знаеш. Ниту едена од вакцините не помина доволен временски рок да биде прогласена за сигурна, а што се однесува до нивната функционалност, еве гледаме, вакцинирани луѓе се разболуваат, ебеш таква вакцина.

Ќе разберам јас да се ризикиваше со нетестирани вакцини ако се работеше за некоја страшна болест со огромен процент на смртност, ама да ме шприцаат со глупости за болест која во основа е посилен грип, не благодарам.
nema gajle sedi si nevkaciniran, nikoj ne ti brani.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.685
Kako ne se borel? Za sho mu bea onie advokatski timovi?
Sea toa li e novata prikazna sho vi ja vrtat po mediumite?

Djokovic ima donirano milioni za pomos so pandemijata.
Ти нели се бориш за социјална еднаквост? Како ова застануваш покрај тајкуни што имаат 220+ милиони?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.700
Поени од реакции
8.689
Ова со бустериве како наркоманите со дрога, ќе се шприца додека не склоца.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom