Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
a dzokovic drzavjanin na aus e?
Ne e, ali nekako vo posledno vreme redovno gi promasuvas poentite.
Za pravila i propisi pravime muabet.
Vasite se takvi kakvi sto se, i ti kako lojalen gragjanin na Avstralija sakas dosledno da se pocituvaat, ili kako sto rece ako ne vi cini ne idite. I tamu se rabotese za pravila i propisi kade na stranski drzavjani bi im se onevozmozilo vrakjanje i smestuvanje vo drzavata na nejzin teret. Igorce duri se drzna da napisi( koja ironija be od Igorce) deka togas kao strancite im se krivi za koronata, a tuka pazi go opravduva istoto so obrazlozenie deka si se stiti drzavata od koronata, strancite da ne im ja donesat.. Koja patologija se desava tuka, tugj sram me jadi.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Ne e, ali nekako vo posledno vreme redovno gi promasuvas poentite.
Za pravila i propisi pravime muabet.
Vasite se takvi kakvi sto se, i ti kako lojalen gragjanin na Avstralija sakas dosledno da se pocituvaat, ili kako sto rece ako ne vi cini ne idite. I tamu se rabotese za pravila i propisi kade na stranski drzavjani bi im se onevozmozilo vrakjanje i smestuvanje vo drzavata na nejzin teret. Igorce duri se drzna da napisi( koja ironija be od Igorce) deka togas kao strancite im se krivi za koronata, a tuka pazi go opravduva istoto so obrazlozenie deka si se stiti drzavata od koronata, strancite da ne im ja donesat.. Koja patologija se desava tuka, tugj sram me jadi.
vidi vlade spored ON nemozes na svoj drzavjanin da ne mu dozvolis vlez. prv slucaj za takvo nesto bar sto znam e aus sega za pandemijata sto se zatvori i za svoj a ne pak za tugi drzavjani.

jas i na korona temata pisav deka ne se soglasuvam so toa. toa go smetam za najgolem sram na ovaa vlada i aus vo istorijata na ovaa drzava. ABSOLUTNO trebase sekoj so aus pasos da bide primen doma.

ova so novak nema vrska so toa.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Не паѓа снег да покрие брег.....
Господин Ѓоковиќ ризикуваше многу (21 граен слаем и најтрофеен тенисер на сите времиња,тоа за него е нешто најважно ,плус се разбира милиони долари...) но за возврат доби мноооогу повеќе.
Секој што не е зинат само за материјалното ќе го разбере ова.
Му се восхитувам на се што прави.......
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.796
Ne e, ali nekako vo posledno vreme redovno gi promasuvas poentite.
Za pravila i propisi pravime muabet.
Vasite se takvi kakvi sto se, i ti kako lojalen gragjanin na Avstralija sakas dosledno da se pocituvaat, ili kako sto rece ako ne vi cini ne idite. I tamu se rabotese za pravila i propisi kade na stranski drzavjani bi im se onevozmozilo vrakjanje i smestuvanje vo drzavata na nejzin teret. Igorce duri se drzna da napisi( koja ironija be od Igorce) deka togas kao strancite im se krivi za koronata, a tuka pazi go opravduva istoto so obrazlozenie deka si se stiti drzavata od koronata, strancite da ne im ja donesat.. Koja patologija se desava tuka, tugj sram me jadi.
Кај го пишав тоа што ти кажуваш дека сум пишал?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.015
Не паѓа снег да покрие брег.....
Господин Ѓоковиќ ризикуваше многу (21 граен слаем и најтрофеен тенисер на сите времиња,тоа за него е нешто најважно ,плус се разбира милиони долари...) но за возврат доби мноооогу повеќе.
Секој што не е зинат само за материјалното ќе го разбере ова.
Му се восхитувам на се што прави.......
Види да обединиш луѓе од цел Балкан, па дури и Албанци да ти покажат почит значи си направил голема работа, почит од и љубов од твојот народ вреди многу повеќе од милионите, милионите некој ден нема да бидат битни а ќе остане во сеќавање дека се спротиставил на баграта од запад и не бил пиун.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.319
Поени од реакции
40.113
Не го сакаат и го намаваа зашто е православец.
нема врска, го намаваа зошто е антиваксач. Да беше со две дози како секој нормален, никој немаше проблем да му прави.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.015
нема врска, го намаваа зошто е антиваксач. Да беше со две дози како секој нормален, никој немаше проблем да му прави.
Да се бутнеше и преку ред и да им го земеше местото на некои старци, може и ќе му дадеа аус пасош.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.784
vidi vlade spored ON nemozes na svoj drzavjanin da ne mu dozvolis vlez. prv slucaj za takvo nesto bar sto znam e aus sega za pandemijata sto se zatvori i za svoj a ne pak za tugi drzavjani.

jas i na korona temata pisav deka ne se soglasuvam so toa. toa go smetam za najgolem sram na ovaa vlada i aus vo istorijata na ovaa drzava. ABSOLUTNO trebase sekoj so aus pasos da bide primen doma.

ova so novak nema vrska so toa.
Ete sega imas i uste eden za sramenje.
P.s ako go pamtis muabetot, tamu i jas zborav za stranski drzavjani , ne za nasata dijaspora.
Pa ona bugarceto drugarti sto tuka se kurci i izigrava pogolem kengur i od kengurite ke se rasplacese.
Автоматски споено мислење:

Ни таму ни во Македонија странците не се криви за короната. Немаш поента.
Sega barase da ti postiram kaj napisa takvo nesto, ete ti postirav.
I kako ne se, za sto go vrakjaat Djokovic ako ne radi koronata. Baska Avstralija e mozi kontinent no isto e i ostrov. Od kade tamu korona osven ako ne mu ja donese nekoj od nadvor.
Koga sme kaj toa, od kade i kaj nas ako ne od strancite. Ne deka Vuhan e na 10 od Skopje.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.796
Ete sega imas i uste eden za sramenje.
P.s ako go pamtis muabetot, tamu i jas zborav za stranski drzavjani , ne za nasata dijaspora.
Pa ona bugarceto drugarti sto tuka se kurci i izigrava pogolem kengur i od kengurite ke se rasplacese.
Автоматски споено мислење:


Sega barase da ti postiram kaj napisa takvo nesto, ete ti postirav.
I kako ne se, za sto go vrakjaat Djokovic ako ne radi koronata. Baska Avstralija e mozi kontinent no isto e i ostrov. Od kade tamu korona osven ako ne mu ja donese nekoj od nadvor.
Koga sme kaj toa, od kade i kaj nas ako ne od strancite. Ne deka Vuhan e na 10 od Skopje.
Не знаеш да читаш изгледа. Пишував против обвинувања дека дијаспората го донел вирусот. Не дека нормален човек не може да разбере ама сепак некојпат мора и на тие што не разбираат да им се објасни.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Ete sega imas i uste eden za sramenje.
P.s ako go pamtis muabetot, tamu i jas zborav za stranski drzavjani , ne za nasata dijaspora.
Pa ona bugarceto drugarti sto tuka se kurci i izigrava pogolem kengur i od kengurite ke se rasplacese.
ne. so ova sum ok. pravilna odluka e ova.

za tie so bg pasos ako imaat i mk togas nema sto da se lutis. ako ne se otkazale od mk drzavjanstvoto togas treba da im se dozvoli vlez. ne sum 100% siguren ama mislam i deka postaro odnosno prvicno drzavjanstvo e ona sto se zima kako primarno pa taka ako eve u negov slucaj ang go deportira bg moze da mu go otkaze drzavjanstvoto a mkd ne smee.

sfati jas se drzam do pravilata i zakonite. ne se slagam sekogas so niv, nekogas i sveseno gi prekrsuvam ama veruvam deka u takva situacija ako me fatat teeba i ke si platam kazna ili sto i da e...istoto ocekuvam i do boris u uk, novak u srbija i aus ili nekoj shipo u mk... i za grujo i bilo koj politicar istoto go vikam neka dokazat deka krade i absolutno treba da si lezi....

ziveeme vo zaednica i zakonite treba da bidat zapazeni i da vazat za site
Автоматски споено мислење:

FJN53BzakAQM2aP.jpeg


za pola saat ke bide u avion za dubai.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom