Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.323
Поени од реакции
22.619
А шо требаше глајте да ви ги искрши ? Па не сме примитивци ко вас ебати козоебачот.

ne ne... vie ste picki sto samo laete nisto drugo.

nego sega koga eve imame potvrda deka ova vi e shemata daj sleden pat i baklava organizirajte, nema smisla samo na sharski ste gi ostavile. bidete fer do kraj...
Автоматски споено мислење:

najgolem navivacki uspeh na balistite od tetovo jadele pleskavici vo bitola eptem seriozna rabota :bravobe::bravobe::pijanco:

a vash sto imate takva uprava pa uste i so godini gi branite na forumot... mockovci

oni bile i jadele vie 30 godini ste jojo klub i use im plakate ruceci :) ... ne be stvarno nesto u toa vodata vi stavaat nema drug odgovor
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Mesate babi i zabi edno e uprava na klub drugo se n.g ako za vas e toa navivacki uspeh sto ste jadele zaedno so uprava ne znam so da recam samo gospod da vie na pomos i toa ke vi bide maksimum
A za toa drugoto oti ne kazis so mu se mana pretres(licen i na kolata) na tie od upravata vasa sto pazareja vo eden market na eden natprevar
Arno vi veli kojanikot gledajte da ne se sretnime nekade da ne recam ohrid nisto nema da ostani od vas pozdrav

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Абе постот е трол за Коњаникот дека многу ги цени Чкембарите и кенгурот кој ви отече со ручекот, што си се силел толку! Јас сум навивач на Шкендија, а не од група на Балисти...и одам сегде да ја гледам Шкендија, а не да се докажам некому дека сум многу јак ...и секоја чест на потегот на Монголот, управата на Шкендија со иста мера им врати со ручек на екипата на Пелистер.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Управи, судии, играчи не е непознаница да седнат на ручек по утакмица. Таа сезона ако не се лажам на една утакмица беше и дестани во Битола кој беше воодушевен од атмосферата. Пелистер и шкендија имаа соработка, и жуниор знам дека го продаде Пелистер тогаш на шкенди. Се до моментот кога во тетово не беа нападнати нашите фудбалери. По мое најсрамен ручек беше, на утакмицата во Битола ко беа нередите со ебр, кај шо имаше 8 повредени полицајци, наши уапсени... ветераните наши беа седнати со луди и екипа вкафана, додека младите се бркаа со џандарите низ парк. Па се јавуваја и кај некој од прва екипа, дел заминаа вкафана дел не, а и тие шо го прифатија повикот по 15мин заминаа. Па после и дел од комити на едно дерби нашите(ветерани) ги частеа ск.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.089
ne ne... vie ste picki sto samo laete nisto drugo.

nego sega koga eve imame potvrda deka ova vi e shemata daj sleden pat i baklava organizirajte, nema smisla samo na sharski ste gi ostavile. bidete fer do kraj...
Автоматски споено мислење:




a vash sto imate takva uprava pa uste i so godini gi branite na forumot... mockovci

oni bile i jadele vie 30 godini ste jojo klub i use im plakate ruceci :) ... ne be stvarno nesto u toa vodata vi stavaat nema drug odgovor
ti da pies voda trkalo edno :) jas nitu sum mu platil rucek nitu sum znael deka pleakavici jadi nekoj tamu nekoja si greska na upravata ni gi potece madinata tuka pa uste sme branele nekoja uprava nemozis radi postapki na nekoj cela grupa da ja kalvas vo ist kos i so e na jako ne e nisto od grupta ova ama to e pred 40 godina avstralija zaminat i zakocen vo umo od to vreme te svakam p.s vie imate uprava ? ili mag( n)at cekate ?
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Абе постот е трол за Коњаникот дека многу ги цени Чкембарите
Не тролав, сериозен сум. Чкембари може се навивачки послабо едуцирани (и често ми даваат причина да ги тролам :D), ама за фајт екипа би ве прегазиле како брзиот воз што го најави Интегра.
Општо, во фер тепачки, вие и Шверцери би биле однесени со виорот безразлика дали би се соочиле со Комити или Чкембари.
Не зборувам за заседи или тепачки 20 на 1, користење оружја и слично, зборувам за неутрален терен и евентуален дуел на трибини во приближно иста цифра. Иако ги истепавте Гази Баба „хулиганите“ во Чаир, уште сметам дека они имаат далеку подобра фајтерска екипа од вас.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Не тролав, сериозен сум. Чкембари може се навивачки послабо едуцирани (и често ми даваат причина да ги тролам :D), ама за фајт екипа би ве прегазиле како брзиот воз што го најави Интегра.
Општо, во фер тепачки, вие и Шверцери би биле однесени со виорот безразлика дали би се соочиле со Комити или Чкембари.
Не зборувам за заседи или тепачки 20 на 1, користење оружја и слично, зборувам за неутрален терен и евентуален дуел на трибини во приближно иста цифра. Иако ги истепавте Гази Баба „хулиганите“ во Чаир, уште сметам дека они имаат далеку подобра фајтерска екипа од вас.
Абе јас те тролав, не ти чкембарите! Ај прочитај го уште еднаш постот, можеби ќе сватиш. И немој да ми се обраќаш мене (вие, би ве,...) оти јас не припаѓам на ниедна група на навивачи, уште повеќе , ми се повраќа од тоа што некои навивачки групи го сметат за кодекс - тепањето, насилството, одземање на реквизити, наместо, кореографиии, песни за својот тим, организирање на хуманитарни акции за општеството (не од типот крводарителство, и по некој пакет за некое сиромашно дете, туку баш конкретни решавања на локални проблеми)
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Не тролав, сериозен сум. Чкембари може се навивачки послабо едуцирани (и често ми даваат причина да ги тролам :D), ама за фајт екипа би ве прегазиле како брзиот воз што го најави Интегра.
Општо, во фер тепачки, вие и Шверцери би биле однесени со виорот безразлика дали би се соочиле со Комити или Чкембари.
Не зборувам за заседи или тепачки 20 на 1, користење оружја и слично, зборувам за неутрален терен и евентуален дуел на трибини во приближно иста цифра. Иако ги истепавте Гази Баба „хулиганите“ во Чаир, уште сметам дека они имаат далеку подобра фајтерска екипа од вас.
Sakam da znam od kaj vie ovoj vpecatok sa fajterski vo koj Ballistite gi stavash na kraj ?!

Kako prvo vo Tetovo ne doaga nitu eden protivnicka n.g. a vo mnogu situaci sme bile napadneti vo Skopje na natprevari so Vardar, i im se sprotistavavme sekogash.

Edno da znaesh, albancite od Tetovo se poznati za toa deka imat muda (i albancite nadvor od Makedonia ova go priznavat)i vie ovde cell den mozhe da razgovarate i da napraete analizi, mozebi ovie godini se pomirni bidejki i nemal problemi zash sme mnozistvo, no koga trebal da go pokazhame nasheto mudo sme go pokazhelle 90' godini do 2001. Site tie della bile od graganite na Tetovo i Ballistive...

Ne daj Boze pak da imaa tenzi vo ova drzava, pak od ovie Ballisti ke go jadete. A sami znaete deka den deneska ako ve pushta nekogash drzavata da doagate vo Tetovo, ke treba da zemate "allall" doma, bidejki nie ke go imame sekogash fitilot od koj se pali oganot!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.945
Абе постот е трол за Коњаникот дека многу ги цени Чкембарите и кенгурот кој ви отече со ручекот, што си се силел толку! Јас сум навивач на Шкендија, а не од група на Балисти...и одам сегде да ја гледам Шкендија, а не да се докажам некому дека сум многу јак ...и секоја чест на потегот на Монголот, управата на Шкендија со иста мера им врати со ручек на екипата на Пелистер.
Стварно не знам како многумина не приметија дека ги тролаш со тој пост.
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
ps. Javno sme barale da se pushtat site gostinski navivacki grupi vo Tetovo , i da ne pushtat na sekoj stadion da bideme prisutni
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.945
ps. Javno sme barale da se pushtat site gostinski navivacki grupi vo Tetovo , i da ne pushtat na sekoj stadion da bideme prisutni
Да ја имам цела полиција зад мене и ја би барал такви ствари, чак и повише би барал.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.945
Да даде Господ до крај на живот и вие исто вака ко ние што ја имаме, да ја имате полицијата зад ваш грб.
Исто ко на Кале што беше на наша страна, исто ко за протестите на Смилковско исто ко што беше строга со вас, а со нас не, за време на коронава.... и уште милион примери.
Велам, да даде Господ и вас така ви брани грб полицијата.
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
Да даде Господ до крај на живот и вие исто вака ко ние што ја имаме, да ја имате полицијата зад ваш грб.
Исто ко на Кале што беше на наша страна, исто ко за протестите на Смилковско исто ко што беше строга со вас, а со нас не, за време на коронава.... и уште милион примери.
Велам, да даде Господ и вас така ви брани грб полицијата.
Kako naprimer Ballisti vs komiti , nasiot vogja 6 meseci zatvor , a dvajcata komiti pusteni na sloboda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom