Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Па ќе ме памтиш нормално, сум ти стапнал на жуљ, а и кој не би, навиваш за кошаркаска верзија на шкупи (мада србоманска, не албанска)...

Еве ги зачетоците на навивањето на твојот клуб... Во 90та, знамиња на сдсм, пеење скандирање на српски, партизан дресови, звезда шалови... Србоманскиот шлајм на скопје собран на едно место... После 30 години независност уште сте титови :popce:


Дур Комити пишуваа графити за Солун, навиваа против ју репрезентацијата, државата се распаѓаше вие веете ЈУ знамиња на утакмици и навивате на српски, пропагиравте братство и единство. Кога ЈНА си одеше Аеродром цел го ишкртаа тие истите на видеото, сервис кру, со анти мкд пароли и четнички пароли. Колку побрзо ве снема толку подобро.
Сега тие истите се молат да се формира ех ју лига, зошто овде им се мочаат екипи од типот на Шкендија, Шкупи, Академија П. Ставаш клип од време на Југославија, дека се пеело дел на Југословенски? Па и Шверцери ве пцујат на Македонски па не се про Македонци. А иначе татко ти, дедо ти, баба ти и остало зборувале исти јазик, државен јазик, во иста држава, и истите сега пекаат да се врати Југославија. Ебате патриотите на хартија. Фалеше будалче :)))
Автоматски споено мислење:

Пред 3-4 години фуравте филм, Фемили и цпб се создадени од матичната група Комити. Е сега те прашувам како излегоа србомани ФА, ако таткото Комита е патриот?
Фалеше будалче х2 :))
 
Последно уредено:
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
После долги години враќање на стадион и потсеќање на вистинската магија на ултрас начинот на живот. За разлика од последниот пат кога сме навивале на фудбал, сликата е далеку поразлична. Екипата е далеку по млада, со подобар изглед и едукација. Бројката сеуште не е на кој знајт какво ниво, ама не е лошо. Уште е сезона па многу од луѓето се зафатени со сезонска работа, а и незгодните термини и неатрактивни противници си го прает своето. Допрва следит појако. :D
КУП: Oхрид-Беласица 21.08.2019
68548348_768954370207242_8135637784930025472_n.jpg 69168868_768954173540595_4561190225367269376_n.jpg 68714231_768954260207253_3091498643409076224_n.jpg
ФК Охрид-ФК Велазерими
69789851_771409919961687_6128779024127754240_n.jpg 68974238_771409679961711_376379486070898688_n (1).jpg
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Сега тие истите се молат да се формира ех ју лига, зошто овде им се мочаат екипи од типот на Шкендија, Шкупи, Академија П. Ставаш клип од време на Југославија, дека се пеело дел на Југословенски? Па и Шверцери ве пцујат на Македонски па не се про Македонци. А иначе татко ти, дедо ти, баба ти и остало зборувале исти јазик, државен јазик, во иста држава, и истите сега пекаат да се врати Југославија. Ебате патриотите на хартија. Фалеше будалче :)))
Автоматски споено мислење:

Пред 3-4 години фуравте филм, Фемили и цпб се создадени од матичната група Комити. Е сега те прашувам како излегоа србомани ФА, ако таткото Комита е патриот?
Фалеше будалче х2 :))
Ти дупиш некого со болдираново или користиш евтини прсканици?
Како прво, не знам од кога си навивач и колку пратиш, ама кога искочија некои приказни дека ќе се правело Екс Ју лига Комити имаа знаме дека се против регоинална лига.
Како второ сите екипи што ги наброја се далеку зад ФК Вардар и нема да не стигнат никад.
Како трето, патриоти на хартија? Извини револуционеру, прашај ги шверцери со кого најмногу се тепаат во Скопје на меѓуетничка база, не се прави луд и работете си на групата.
Поздрав и уживај.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Па ќе ме памтиш нормално, сум ти стапнал на жуљ, а и кој не би, навиваш за кошаркаска верзија на шкупи (мада србоманска, не албанска)...

Еве ги зачетоците на навивањето на твојот клуб... Во 90та, знамиња на сдсм, пеење скандирање на српски, партизан дресови, звезда шалови... Србоманскиот шлајм на скопје собран на едно место... После 30 години независност уште сте титови :popce:


Дур Комити пишуваа графити за Солун, навиваа против ју репрезентацијата, државата се распаѓаше вие веете ЈУ знамиња на утакмици и навивате на српски, пропагиравте братство и единство. Кога ЈНА си одеше Аеродром цел го ишкртаа тие истите на видеото, сервис кру, со анти мкд пароли и четнички пароли. Колку побрзо ве снема толку подобро.
Точно ова све, али факт е дека Service crew навиваа за Вардар и учествуваа во разни акции против Чкембари и други.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ајде договорете се прво меѓу себе па после со други. За Ричар одговор е дека не сум видел такво знаме, може имало, ама општо познато е дека сите чекаа да биде нешто од таа ех ју лига, зборам од тоа што сум зборел со фанови на вардар. Со шверцери се бркате највеќе затоа што ви се ривали во фудбал, една сезона кога навиваа на баскет имаше инциденти меѓу ФА и Шверцери. Прво го јадеа на камени мост, после земаа тапан од ФА пред утакмица со пиштол на деца што го носеа.
Автоматски споено мислење:

Кој јазик е овој југословенскиов?
Прашај го татко ти
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Сега тие истите се молат да се формира ех ју лига, зошто овде им се мочаат екипи од типот на Шкендија, Шкупи, Академија П. Ставаш клип од време на Југославија, дека се пеело дел на Југословенски? Па и Шверцери ве пцујат на Македонски па не се про Македонци. А иначе татко ти, дедо ти, баба ти и остало зборувале исти јазик, државен јазик, во иста држава, и истите сега пекаат да се врати Југославија. Ебате патриотите на хартија. Фалеше будалче :)))
Автоматски споено мислење:

Пред 3-4 години фуравте филм, Фемили и цпб се создадени од матичната група Комити. Е сега те прашувам како излегоа србомани ФА, ако таткото Комита е патриот?
Фалеше будалче х2 :))

Ај ова ќе биде последен пост на оваа тема, гледам дете си прашање дали си бил планиран тогаш а не пак да си бил жив и да си знаел што и како било, реално, и замараш со глупости...

1. Кој се моли да се формира екс ју лига? Јас би сакал да видам балканска лига во фудбал или нешто налик СЕХА али екс ју специфично ок, али и не мора. Порадо би бугарски и романски екипи него словенечки, хрватски и босански за да нема проблеми. Порадо би и да има забрани за гостувања на критични утакмици за да опстане проектот него да има навивање и да пропадне. Ова е лично мој став, не на групата, и е пред се за да му се даде можност на Вардар да се развива и ко што гледаш нема врска со навивањето, напротив спремен сум и да го жртвувам за ФКВ да пркне малку од малку. Сепак ова нема никаква врска со она што го постирав или со темата. Не сфаќам која ти е поентата ама ок, еве нека стои бар да сум ти јасен.

2. Не го ставив јас клипот, клипот на јутуб е постиран од фамили. Дечкиве очигедно се гледаат како наследници на овие. Јас само ти раскажав како било и зошто не треба да постоите (заедно со шкенди и шкупи). Не можеш ти да очекуваш од тие што биле и виделе тогаш денес да гајаат симпатии за тој клуб.

3. Стварно дај кажи кој е тој југословенски јазик? Да државата била југа, ама во неа сите навивавме на својот мајчин јазик независно дали тоа биле Комити, Рибари, Мајмуни или во другите републики Грин дрегонс, Делије, БББ сеедно...

4. Шверцери пцујат на македонски за да ги разбереме. Овде играте со Работнички и ги пцуете да српски? Будала...

5. Зборувале ист јазик да - Македонски и не би рекол дека некој од мојве пека да се врати Југославија. На крај крајева што има врска тоа со темава? Почнувам да се сомневам дака не си македонец или си стварно толку глуп?
Автоматски споено мислење:

Ова може порано ама пред неколку сезони додека играа АБА лига грмеа јако против србоманите кои навиваа за Партизан.
А да не заборавиме и на која група воџата го викаа Српче и што тој човек пропангира и до ден денес.
Автоматски споено мислење:
Знаеш тоа ти е исто како кога синот сака да се покаже пред таткото...

Не викам дека не е сменето, ама прво не е доволно сменето, на пример можеа да го сменат името во мзт скопје аеродром (ова е комедија потез сам по себе) ама не можеа да го извадат мзт? Па МЗТ не им е некој релевантен спонзор со години наназад. Историјата им е таква, во моментот кога сите МК групи сплотено навиваа и се бореа за незавсна Македонија они одбраа да бидат југословени. Тоа нема никогаш да им го заборавам. Јас сум пораснал одејќи на воен базен, се сеќавам на ФК Југ, на игралиштето каде денес е амбулантата во стар дром, на маракана (тревникот до булеварот) каде игравме фудбал, на кардељ, стара 5ка итн. Знам многу убаво како било не е само видеото. ЈНА кога се напна ситуацијата минира дел од касараната во Аеродром, ставија митролески гнезда вперени кон ОУ Видое Смилевски Бато, имаше снајпери горе на офицерски и на старачки дом преку улицата... Тогаш оваа баргра зеде сила и со црвен спреј цело школо и населба ја украси со графити од типот јна че овде заувек остати, вмро бугари сссс, македонци на колци и ред други така да извини ама јас тоа нема никад да им го заборавам.

Српче си е Српче, незнам што да ти кажам, градска фаца што никад не криел кој е и што е. Лично ни КК Работнички не ме интересира одамна ни тие не се она што беа. На времето во ЈУ да тогаш (па и сега) верувам дека секој клуб што го преставува градот а нема навивачи треба да се помогне за подобра презентација на градот, сега си го имаме КК ВАРДАР, каков е таков, наш си е и покрај сите 200 фузии :D
Автоматски споено мислење:

Точно ова све, али факт е дека Service crew навиваа за Вардар и учествуваа во разни акции против Чкембари и други.

Сервис кру беа углавно скопјани што редовни идеа во Београд на дербито, имаше македонци, делије и гробари што заедно со воз идеа до БГ (која комедија човече) па во БГ секој си бркаше работа со „својте“. Да идеа дел од нив и на запад, се сеќавам и трансот им беше често доле. Работава забега кога српското крило неќеше да навива за Вардар (тоа си е ОК, они си беа гробари, делије и што ти не) ама сакаат редовно да навиваат за некого не само да идат на дерби... мзт тогаш беше второлигаш во екс ју па овие почнаа за нив да навиваат на српски дур аеродромци седеа и си фаќаа сеир. Како што се радикализира ситуацијата во ЈУ така и овие стануваа се поагресивни и по анти македонски и ајде ете и тоа да го разберам беа углавно деца на воени лица од Стар Аеродром доста од нив дома имаа и оружје и све ама факт е дека аеродромци а и клубот дозволија багра од 20-30 души да прави што сака во клучен момент.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ај ова ќе биде последен пост на оваа тема, гледам дете си прашање дали си бил планиран тогаш а не пак да си бил жив и да си знаел што и како било, реално, и замараш со глупости...
Ало малоумник, повеќе години имам на форумов само него ли ти години што имаш, и мене дете ке ми викаш?
Тоа другото све што си го пишал, те молам последно да ти биде навистина. Фалеше на форумов за да имаме со кој да се смееме, ама ти уште повеќе си забегал... :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Доказ дека се е забегано е тоа што човек што направи нов профил и се претставуваше како Охриѓанец и дека нема никаква врска со ФА и МЗТ, а со секој пост дрка на нив, е тој кажува кој забегал... :pos: :pos: :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Ало малоумник, повеќе години имам на форумов само него ли ти години што имаш, и мене дете ке ми викаш?
Тоа другото све што си го пишал, те молам последно да ти биде навистина. Фалеше на форумов за да имаме со кој да се смееме, ама ти уште повеќе си забегал... :D

kurtone aj idi navijaj tamu na jugoslovenski jazik
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Доказ дека се е забегано е тоа што човек што направи нов профил и се претставуваше како Охриѓанец и дека нема никаква врска со ФА и МЗТ, а со секој пост дрка на нив, е тој кажува кој забегал... :pos: :pos: :pos:
Па на кој да дркам бе? На патриотите Комити? Што незнаат кај тераат? Еден вика србомани, друг заедно акции правевме. А вистината е дека сервис кру знамето и екипата беа ударни на запад...
Кога ги тепаат Кумани во Јане, Комити викаат дека Комити се тоа, а кога пеат во сала не се Комити, србомани се хахха
Автоматски споено мислење:

Па на кој да дркам бе? На патриотите Комити? Што незнаат кај тераат? Еден вика србомани, друг заедно акции правевме. А вистината е дека сервис кру знамето и екипата беа ударни на запад...
Кога ги тепаат Кумани во Јане, Комити викаат дека Комити се тоа, а кога пеат во сала не се Комити, србомани се хахха
И да, не сум дел од ФА, ама навивам за МЗТ од се срце. Колку е тоа тешко да го разбере некој :D
Автоматски споено мислење:

kurtone aj idi navijaj tamu na jugoslovenski jazik
Не бе ручеци на шкендија ке им пуштам хахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom