acereal
Поени од реакции
4.960

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • ми стигна писмо им испратив све треба ли да ми одговорат на емаил или не?
    acereal
    acereal
    обично не враќаат одговор може да им се јавиш утре за посигурно т.е за побрзо да ти ја царинат пратката или види да не има случајно измена во тракингот треба да пишува send item to domestic location откако ќе ти ја царинат.
    ја порачав од интернет преку картичка имам скриншотови каде треба да испратам на кој емаил каде да го најдам?
    acereal
    acereal
    Прво треба да чекаш писмо да ти дојде дека на него го има бројот на пријавата ...
    здраво гледам дека се разбираш у пратки воа ноа да те прашам шо значи воа ? SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE 1/13/2018, 1:23:00 PM Record item customs information (Inb) mi go dava na tracking na posta.com.mk
    acereal
    acereal
    На царина ти е пратката ... значи ќе треба да им испратиш на емаил скриншат од извод од банка и од кај што си го купил производот .. ќе ти стигне писмо деновиве од царина ..
    Крак за твојот процесор? Што е финтава со ова ќе сакаш да ми објасниш? :D Како да знам дали има Фм17 крак за мојот процесор?
    acereal
    acereal
    На mkdev најдов јас ама сега не отвара нешто ... иначе оваа 2017 за секој процесор има посебен крак ..
    Прочитав во темата за Мвр за полицајци дека ги имаш прашањата за полагања... Дали ќе можеш да ми ги пратиш.
    acereal
    acereal
    Види грешка да не си :D
    Другар гледам си нарачал патики од АлиЕкспрес, јас имам нарачувано ама ситници, де кажи за колку време ти стасаа, да не ти ги царинеа кај нас на граница ?? Сакам да си нарачам патики па викам да не ме царинат .. и како си задоволен од квалитетот ако воопшто стасале, сакам јас да нарачам Nike Air Force бели.. околу 60 долари се ...

    Фала
    Usher$
    Usher$
    Аха добро фала, мене едно другарче ми викаше као нема шанси да ти царинат патики ама не било така.. окк :D
    acereal
    acereal
    Може и да не ти ги царинат може и да ти ги царинат зависи како ќе им текне , од 40 пара што имам нарачано само 2 ми имаат царианто засега .
    Usher$
    Usher$
    аха океј другар фала ти многу
    Ах тој Ozil ! ....
    Ко ќе треба утка ! ...
    • Ми се допаѓа
    Reactions: acereal
    acereal
    acereal
    Тамам си е , на време го пуштија од кај нас и одлично заработија , што сака нека прави сега не е наш играч повеќе :D
    Black Wanderer
    Другар сакам да порачам телефон од aliexpres, гелдам имаш порачувано преку интернет, ме интересира дали знаеш колку е царина и ддв за телефони?
    Имаше нешто за компјутерска опрема мислма само 5% царина без ддв или се лажам?
    acereal
    acereal
    Толку се плака само 5% , пример ако ти е 200$ телефонот ќе платиш само 10$ плус т.е 450 денари ако не си од ск уште 150 денари поштарина , и некој ситни трошаци во поштата по 20-30 денари уште 100 денари плус .
    W
    Aце, кажи ми за радиово како да се вклучам кога ќе отидеш ти. Прв пат пуштам, извини на ѕид што ти пишувам, не може преку ПП.
    Спуштив Винамп, Спуштив ShoutcastDNAS , го спуштив тој документот под радиото за директно слушање, доволно е тоа ?
    Ако има друго кажувај...
    W
    Werther
    Ace, кај е тоа сервер адрес бе пријател, не можам да најдам. И тагни го и Стелт да види ако може тој да ми намести.
    acereal
    acereal
    Во Shoutcast >Output.
    acereal
    acereal
    Не е онлајн не верувам дека ќе види ..
    Друже спремен си да пушташ или да пукнам уште една песна :)
    acereal
    acereal
    спремен сум :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    за 2 мин готова е песнава, влавај :D
    acereal
    acereal
    важи :)
    Друже сакам да те прашам во врска со порачувањето од aliexpress.com.Ако можеш да ми објасниш како оди,за колку стасуваат и каде стасуваат и како си задоволен,дека гледам имаш нарачано.Сакам да си земам 4-5 комада шорцеви за на тренинг гледам имаат интересни работи.Поздрав и фала.
    Друже може ли да ми пишеш пп како иде исплата од microworkers, напраив и ја над 10$ ама уше да знам да ги извадам :)
    Имаш ли некој пријател/студент кој патува од Ск до Охрид?

    Пиши ПП.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom