Torte Mobile
Поени од реакции
1.885

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Интегрално коло за Galaxy y pro цркнато демек, се прави или не се прави ? Телефонот се пали-гаси цело време. Чаре некое ?
    Здраво, гледам дека прилично се разбираш од телефони, имам еден проблем па не знам на кој да му се обратам за совет и решение. Неодамна ми беше донесен телефон Ајфон 4, од Шведска со најновиот софтвер 7ка, одкодиран. Јас го ресетирав телефонот и сега фактички ми стои како залкучен ми бара Apple ID i Password од претходниот сопственик, да не знаеш некое решение, би ти бил преблагодарен, поз :)
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Уфф лошо е ако бил на бета верзија на иос 7 ... тогаш ќе мора да го наоѓаш јузер и пассот
    Направи апдејт/рестор на последна верзија преку ајтјунс
    торте сакам да земам хтц оне од уса на договор има ли некоја финта да го земам телефонот на договор а ништо да не им плаќам и кажи ми некоја страна што функционира за беспари кодови за отклучување
    Друже што пари може да го продадам Sony Xperia L ганц нов во кутија 3 дена стар и Sony ericsson Xperia Neo 1,5 стар?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    okolu 180-200 za L
    Neo okolu 60-80
    Не работат ПП, па да ти кажам тука: Тенкју, сега ми кажа Бошко дека нарачал веќе... Сори за малтретирање.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: losmij
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    најде ли капаче?
    ти имаше барано по мобилариве?
    Acid
    Acid
    Уште го чекам од Бошко...
    Abe torte da te prasam nesto zemav telefon od t mobile zte blade 3 pro ama nonstop mi bara puk na servis mi rekoa deka e korisnicka greska, odnosno deka sum stavil druga karticka so nema blage veze ali ajde. telefonot mi go dadoa gratis koga go produzuvav dogovorot nekoe care???????
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Nosi go vo tmobile cim e pod garancija
    kikoto
    kikoto
    go odnesov i me pratija vo nekoj servis so sorabotuval so niv PROMO i od tamu mi rekoa deka za site telefoni odblokiranje bi cinelo od 300 do 350 denar, a za ovoj posto bil ponov potrebno bilo da se vrati glavnata ploca kaj proizvoditelot i ke cinelo 6000 denari, a telefonot e pod garancija dali se normalni ili ne neam pojma iskreno ali telefon so realno cini 3000 do 3500 denari za popravka 6000. Fala
    Другар да те прашам гледам дека се разбираш околу телефони моментално има v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) а кога ќе го абдејтувам на v4.1.2 (Jelly Bean) да не има нешто проблеми да не ми кочи телефонот ели нешто слично се работи за Sony Xperia J ми дојде порака за абдејт сама
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    pa ne bi trebalo druze sigurno e predvideno cim e oficijalen
    nemam probano ama jas bi go apdejtuval
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom