Torte Mobile
Поени од реакции
1.885

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Друже, ми треба MicroSD картичка од 64 гига. Да биде класа 10 и некоја пофина марка. Цена? :)
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Nemam druze
  _The Great_
  _The Great_
  А телефони продавате? Xperia Z1?
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  nema ni toa
  Дали имаш екран + тач за Nexus 4 и која цена е ? Или само тач скрин ?
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Kompleten ekran sose tac bez ramka ... 4000 den so montaza
  Samo touch nema i nemoze da se smeni
  Здраво, ти благодарам за одговорот за s4-ката(проблемот со сензорите). Доколку би го видел телефонот дали би можел со сигурност да ми потврдиш што е проблемот и доколку се поправа да ми кажеш цена? Стварно ми е погоден и не би го менувал за ништо :) Поздрав
  bungee
  bungee
  Accelerometar raboti,gyroscope raboti,i proximity raboti ama samo za vrtenje sliki i slicno.Koga testiram na ovie senzori sto ne rabotat se ukocuvaat i drugite i nisto ne raboti.Dali moze da se zamenat samo ostetenite(ako se ispostavi deka stvarno e toa)i kolku bi cinelo?
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Hmm redok defekt ... ako pomine ke cini 20 evra da se zameni samo toj flet so prox i light senzorite kompleten dogja
  bungee
  bungee
  Sredov rabota. Go odnesov vo Video Data i mi kazaa deka konektorot za polnenje pravi problemi. Koga go isklucil se rabotelo kako sto treba. Da go odnesam da stavat nov i ke bide ok. Fala vo sekoj slucaj.
  Zdravo Vlatko, ме интересира колку би чинело декодирање на ХТЦ Desire 310. Воедно и промена на touch-ot на HTC One v. те молам за брз одговор.
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  800 den dekodiranje
  a na one v se menuva ekran sose touch komplet 2800 den
  здраво другар едно прашање. имам ми донесоа i phone 4 од Шведска,мислам најден е :) е сега дали ке може да се декодира и колку и ме чинело тоа ??? Позз
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  zavisi od koj operator e
  ako ima Apple iD na pocetok da ti bara togas ne se pravi
  L
  ljupce.donev
  теленор шведска колку ке ме кошта
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Okolu 90-100 evra ... jas ne go rabotam factory unlock ama tie se cenite
  Здрао бате едно прашање, Алкател М поп имам уште под гаранција, колку го ценат по мобилариве? Глеам најактивен си во подфорумот мобилни па може знаеш :) Сочуван е нема гребнатинки никаде нит па е сервисиран.
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  malku ke ti dadat verojatno max 2000 den
  i retko kade go zemaat
  sankerce
  sankerce
  оуу у пм многу малку :( Океј, фала на инфото :)
  здраво,да те прашам веспа на старо 50 кубика која е подобра не од појаките марки како априлиа и јамаха,ама да не е ни ептен кинез,ми кажуваа кивеј матрикс е добар,кимко и генерик .. фала однапред
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  keeway и генерик се исто тука некаде
  после одат sym, kymco како пред врвот
  и најгоре се италијанските априлија, пијаџо веспа јамаха

  зависи до колку пари
  јас сум возел кивеј ф-акт и кимко супер 8 имам последно ... за кимкото немам замерки, супер квалитетни се, 2 литри троши 4тактниот, кивејот 4.5 троши ама 2тактен
  Имаш ли дисплеј за HTC desire x и колку би коштало да се смени? На другарка и паднал телефонот, не знае кај да го однесе.
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Komplet odi ekran so tac zaedno ... cenata e 4200 den so montaza se komplet
  AlternativeF
  AlternativeF
  Ок, фала, ќе и пренесам
  Другар што телефони имаш на лагер до 170е?
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  iPhone 4 16GB Black gevey - 160 eu
  drugo poskapo Samsung Galaxy Note N7000 Black 16GB - 190 eu

  i dvata se kako novi so oprema i galanterija poveke futroli folii gratis
  Imam LG L7 2. Imam problem, koga zvonam na random kontakti ne me slusaat dodeka ne vklucam i isklucam speaker a jas gi slusam normalno. Na Viber voopsto ne me slusaat. Mu napraiv reset na telefonot i pak isto, i bez Viber isto. Telefonot e pod garancija od Vip ama mislam deka nema da zavrsat rabota nisto, malku e specificen problemot. Sovet?
  Torte Mobile
  Torte Mobile
  Tamu nosi go
  Ako ne ke ti ja ponistat garancijata
  Hardverski problem ima
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom