Picasso`
Поени од реакции
197

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Поентата за темата таа со губењето на бебето на затвореничката ти е лошиот однос на судството или пак политичка тема?
    H
    Од каде идејата дека мислам на Ромите? Не јас мислам на јужниве соседи, затоа толку гнасно се изразувам! :toe:
    ако веќе сакаш да ги нервираш мисирков и братот збори им дека немаат стапнато во Македонија со години. Особено мисирков брише се што може кога некој му рече дека е во америка и си го шета гзот . Пребарај малце по форумов негови теми за скапи ресторани, излети во лас вегас и неговата работа :)
    Мој калибар?
    Оди у филозофија и психологија ќе правиме муабет.
    Не сум ја толку лош колку што ти мислиш.
    Самокритиката не е популарна дисциплина кога еден ентитет има еден куп замислени и реални надворешни + внатрешни непријатели кои може да апсорбираат се,од катастрофална економија до војни и економска колонизација...насекаде е така,на исток и запад...
    Гебелс арно си призна ама никој не го есапи хахаха
    Мислам дека разглабавме колективното расположение од обете страни .... ова го добив со 1 минута пребарување .
    Нема крај ама глупо е да речеш албанскиот патриотизам итн е романтизам а македонскиот е наци. Кога ќе извагаш испаѓа исто :)
    Плус политика вечно меша прсте :)
    Ооооо дали те допрев на меко место со мојот бероквасец.... Оф леле кутрото албанче, види го целото се наби со комплекси... Круме рече да ти ја ебе ТАА дома ШТО ТИ Е ЗАВИТКАНА ВО 12 МЕТРА ПЛАТНО !!

    П.С. А кога веќе ти ја ебе таа дома, може и на тебе да ти ја пецне (ебе) овчата (смрдливата) лој под кожа.

    НЕКА СЕ МНОЖАТ ВАКВИТЕ НА СЛИКАТА... СЕ НАДЕВАМ ТИ ЌЕ БИДЕШ ВО ЕДЕН ОД НИВ

    Abre se skan fjale tjera ata..si gjithmone!

    Ee faleminderit per bllogun....po shoh qe po benpune te mire :)

    Urime...
    Јас не се сеќавам да постирав дека оставиле огромни материјални остатоци, реков има по нешто.

    Јас сум повеќе музеолог/конзерватор и методолог учам и гледам што има на терен а не на црно бели листови.

    И на крај краишта ме боли за Келтите, зборувавме за Словените.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom