Исчезнати лица

Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.278
Поени од реакции
792
Полицијата беше на ниво на задачата. Експрено го реши случајот за разлика од порашени ситуации (цитирам поранешна министерка на МВР): Па не можеш убиство да скриеш...)
мислам дека пради притисокот на јавноста и дека се работеше за фамилија од богато влијателни луѓе и на поранешни функции се забраза постапката и се мобилизира целата полицијаи се активира за решавање и му се даде најголем приоритет ,инаку тешко дека ќе се решеше и палчо уште ќе си држеше поткасти ,на канал 5 беше прва ударна вест на телма само ,само на мрт дневнико не беше тоа ден ударна вест
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Има ли некаде информација што се детектира сејф сити?
Од тоа што сум јас запознаен, никогаш не го купија софтверот за автоматска детекција.
Нашиве ништо не сум видел да кажат. У некоја од српскиве телевизии, пошто они дур беше актуела потрагата и после кога ги најдоа и фатија, имаа доста емисии и гости на темава со Вања и Панче, кажа еден дека системот кај нив и кај нас доста слично функционирал и дека и по табличката можел да регистрира возоло и да јави. Бар до толку би требало нашиов да финкционира, не се камерине ваљда само за некоја сообраќајка да се утврди.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.957
Нашиве ништо не сум видел да кажат. У некоја од српскиве телевизии, пошто они дур беше актуела потрагата и после кога ги најдоа и фатија, имаа доста емисии и гости на темава со Вања и Панче, кажа еден дека системот кај нив и кај нас доста слично функционирал и дека и по табличката можел да регистрира возоло и да јави. Бар до толку би требало нашиов да финкционира, не се камерине ваљда само за некоја сообраќајка да се утврди.
Требаше да функционира така, но од тоа што сум запознаен не беше купен тој дел од софтверот, мислам дека не се погодија со Израелците за цената. Сепак, не сум се видел со луѓе кои работеа на ова од поодамна, можеби се сменило нешто.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.644
инаку мајката некако многу ќути да негрешам душа ама некако многу притаено има нешто ,да беше некоја друга мајка од поссиромашните слоеви одма на телевијаиза ќе ја снимеа ќе плачеше ќе кукаше ко шо има и други примери и случаји .
Мајката заедно со ќерката се хоспитализирани на некоја од скопските клиники. Имаше објава од пријатели на семејството за тоа, девојчето имало здравствен проблем.

Не, сериозно не вреди да биде отворена темава.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
До 30та минута изгледав тешки глупости зборува неповрзани

Стоел Панче на Лукоил го скршил клучот и рекол не полнам гориво тука ќе одам на макпетрол. Тој шо бил со него ја вртел главата додека Панче чекал на бензиска за да не го видат на камера. Како идела нова кола он главата ја вртел у спротивна насока.

После Панче се вратил у 14h ама бил сам(и тука следуваат глупи теории па нели бил киднапиран како сам се вратил во 14h) и зошто не отишол на макпетрол и како мобилниот му го нашле ваму а не онаму
Узпат 100 прашања у минута поставува , одговара на три и продолжува со нови 100
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
У главно, дека убиството е нарачано и дека он ќе кажел од кого, ако набрзо полицијата не објавела. Во секој случај, валидно му е прашањето - Зошто не кажуваат со кого зборел по телефон Палчо, веднаш пред и по самиот чин на убиство?
Има и други работи.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Плус го брани на таткото, дека е невин и дека го местат. И дека токму тој обезбедил снимки од локаливе кај шо се гледа цитроенот сабајлето.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
За таткото и јас мислам дека цело време го местат, бидејќи многу лесно може да се провери што поседува таткото и дали должи по луѓе или банки пари, плус јасно се слуша на снимката дека тој ги обезбедува доказите и се објаснува со полицијата.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85
Сумирано

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.553
Абе ајде, овој треси глупости.
Секако, поверодостојно е да се верува дека го убиле Панче за 500евра и дека мотивот е користољубие!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.137
Поени од реакции
10.494
Секако, поверодостојно е да се верува дека го убиле Панче за 500евра и дека мотивот е користољубие!
Па реално да, поверодостојно ми е да верувам во тоа што кажале нашите какви такви институции, отколку да му верувам на ова темелно и детално истражување на српски теоретичар на заговори. Кој во што си милува да верува, во тоа ќе си верува.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.553
Па реално да, поверодостојно ми е да верувам во тоа што кажале нашите какви такви институции, отколку да му верувам на ова темелно и детално истражување на српски теоретичар на заговори. Кој во што си милува да верува, во тоа ќе си верува.
Добро ај Панче е за тие 500е а за Вања кој е мотивот? Откуп? Тргнати со лопати, копач и бензин, некако стварно нема логика ама добро верувај во институциите во кои народот има доверба едвај 5%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom