Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.055
Поени од реакции
6.662
ерата на абрамович и мултимилионските трошења завршија, челзи се враќа 2 нивоа подолу и тоа е тоа, зашто лажни надежи кај фановите постојат треба сами да се запрашаат

добри се со овие играчи што ги задржаа, ако тухел направи добар тимски дух ќе имаат барем уште една сезона за борба за место во лига шампиони, земајќи дека тотенхем и арсенал ќе бидат повоиграни и посериозни оваа сезона
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
ерата на абрамович и мултимилионските трошења завршија, челзи се враќа 2 нивоа подолу и тоа е тоа, зашто лажни надежи кај фановите постојат треба сами да се запрашаат

добри се со овие играчи што ги задржаа, ако тухел направи добар тимски дух ќе имаат барем уште една сезона за борба за место во лига шампиони, земајќи дека тотенхем и арсенал ќе бидат повоиграни и посериозни оваа сезона

Барем нешто ќе заврши. За разлика од твоите реченици.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.611
Па, има. Еве нешто си чепнал и ти. Тухел не бил сигурен (исто како и лани), а Марина и годинава Боели, се договарале со Севиља.

Или па добиле знак во позадина за некој подобар играч (според нивна проценка, ала Фофана ) и се префрлиле на тој фронт.
Многу сомнителна ми е целава работа.
Мене не ми е јасна една работа, договориле све со Севиља, договориле све со играчот и го стаиле на чекање трансферот. Њтф? Зашто би договориле све ако треба да чекаат? Нема логика никако.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене не ми е јасна една работа, договориле све со Севиља, договориле све со играчот и го стаиле на чекање трансферот. Њтф? Зашто би договориле све ако треба да чекаат? Нема логика никако.
Тухел доколку се предомислил и интервенирал.
Или, како што реков претходно, во меѓувреме добиле позитивни сигнали за некој друг играч (читај Фофана).

Е сега, има и трета опција. Севиља да прифатила пониска понуда од Барселона, од онаа на Челзи и сега Мончи се пере пред нивните навивачи.
Чудно е, во секој случај.

Кога излегоа пред некој ден вакви информации, веднаш ми изгледаа како измислици. Челзи бара оправдание за бруката и сагава. Сега кога Мончи го кажува ова..
Мислам, нема да го смени фактот дека Челзи се посрамоти со Кунде. Како и да ја вртиш.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.009
Поени од реакции
55.277
Истово се дешава со овој од Бриж сега, они бараат 33+2 он нуди 30+2 и не мрда погоре, играчот има огромна желба да дојде во Милан и викендов агентот ќе проба да ги исфорсира Бриж да ја прифатат понудата, ако не успее, ќе иде по друг играч.
Последната понуда на Малдини е 30+2 као што спомнав, и истата нема да ја покачи, океј супер.
Milan-De Ketelaere, it's done: Bruges 32 million + 3 bonuses.

Сепак Малдини не ја користел тактиката на Барса... а очигледно ни својата. хехе
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
ерата на абрамович и мултимилионските трошења завршија, челзи се враќа 2 нивоа подолу и тоа е тоа, зашто лажни надежи кај фановите постојат треба сами да се запрашаат

добри се со овие играчи што ги задржаа, ако тухел направи добар тимски дух ќе имаат барем уште една сезона за борба за место во лига шампиони, земајќи дека тотенхем и арсенал ќе бидат повоиграни и посериозни оваа сезона
Да,дека овие двајца за семки ги зедоја
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.989
Севиља ја прифати понудата на Челзи за Кунде. Тоа беше истиот ден кога Севиља отпатува на припреми во Португалија. Затоа и Кунде првично не беше пријавен во составот, бидејќи требаше да патува во Лондон. Тогаш Барселона стапила во контакт со агентите на Кунде (ако е точно што се пишува и Чави лично комуницирал со Кунде). Наводно го убедиле да почека (Барселона тогаш сеуште го немаше активирано вториот economic lever). Неколку часа потоа Севиља објави дека и Кунде ќе патува со остатокот од екипата во Португалија. Желбата на Кунде да игра во Барселона била пресудна и затоа се согласи да почека (наредниот ден Барселона го активираше пакетот). Тогаш од Челзи збеснаа и очигледно им стана јасно дека нешто се случува.
Новинарот Џерард Мартинез за цело време објавуваше со сигурност дека Кунде ќе заврши во Барселона, а англиските медиуми се потсмеваа со него.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чави стапил во контакт, му рекле од Барселона да почека, додека стигнат парите од ТВ права. Желбата на Кунде била пресудна.


---‐--------‐-----------------------------------------------------------

Во другиот, нормален универзум, а не во фан-фикции и толкувања, ситуацијата била следна:



Во четврток навечер Кунде веќе беше фудбалер на Челзи. Потоа Челзи имаше недоумици (не ги испратиле документите за комплетирање целосно на трансферот) и се повлече. Е тек после тоа, се појави Барселона.

Во случај да не знаете англиски. Спинови и манипулации, во детската соба на Игор Филевски. И тоа ако ви ја отстапи на саат време ќерка му Аргентина.
Не се сите со дијагноза како вас.

Значи, Барселона го договорила Кунде, затоа што Челзи првенствено се откажал од него. Не по моите зборови, туку по зборовите на спортскиот директор на Севиља, Мончи.

Терајте сега, филевци. :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Мене не ми е јасна една работа, договориле све со Севиља, договориле све со играчот и го стаиле на чекање трансферот. Њтф? Зашто би договориле све ако треба да чекаат? Нема логика никако.
Не сфаќаш ти седи сеа не прашувај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom