Терористички напади во светот

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.733
Пукање во Buffalo убиени 10 луѓе.

Како што кажуваат пукањето имало расистичка позадина, а напаѓачот во својот манифест го имал црното сонце (симболот на Азов батаљонот).

Типот се снимал како убива, ама објавено е сега само ова.
Seto manifesto e neoriginalno, nekreativno, forsirano napisano.
Glows in the dark.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.887
Поени од реакции
7.267
бафра ја ти викам дека се мутави со санкцииве и не знаат кај тераат. Ти еве почна да мислиш дека има глобална завера за да се ограничи јадењето на месо и ја да немам кременадли да пржам. Али не сфаќаш дека ради тоа што нема житарки и ти нема да можеш леб да испечеш, ќе мора тоа брокулата така да ја конзумираш.
Како тоа мутави? Значи целите јавно ги имаат најавено, во пракса си ги спроведуваат, нормално со поддршка од рајата, а ти ги сметаш за мутави. Не сфаќам, како тоа кога ги остваруваш своите поставени цели, те прави мутав. :cautious:

Една од целите им е рајата да не јаде месо, како тоа јас велам дека е заговор, кога самите си кажуваат што планираат... :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Како тоа мутави? Значи целите јавно ги имаат најавено, во пракса си ги спроведуваат, нормално со поддршка од рајата, а ти ги сметаш за мутави. Не сфаќам, како тоа кога ги остваруваш своите поставени цели, те прави мутав. :cautious:

Една од целите им е рајата да не јаде месо, како тоа јас велам дека е заговор, кога самите си кажуваат што планираат... :toe:
бафра, боли ме цеф некој таму што кажал што планира. Ништо не можеш со сила да му наметнеш на народот, тоа се виде и со вакцините. А камо ли да го натераш некого да се откаже од нешто како месо. Тоа востанија ќе има насекаде низ светот. Така да, можат да ти дробат само колку е штетно и слично, али да ти забрани нешто никој не може. Така да не си го возбудувај мозочето толку со овие работи. Нема завери, само они не знаат кај тераат и со глупавоста своја праат криза за храна.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Пукање во Buffalo убиени 10 луѓе.

Типот се снимал како убива, ама објавено е сега само ова.
Го има целото видео, го постираа на твитер и не ми се верува дека е реално или некоја FPS игра...
Незнам колку е расно мотивирано , овој лудаков прво искачање од кола застрала бела жена и почна све да убива. Ненормално е на каде отиде светов.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Го има целото видео, го постираа на твитер и не ми се верува дека е реално или некоја FPS игра...
Незнам колку е расно мотивирано , овој лудаков прво искачање од кола застрала бела жена и почна све да убива. Ненормално е на каде отиде светов.
Не си упатен толку и ти, типот *(Brenton Tarrant ) што влезе во џамиите во Нов Зеланд исто така го стримуваше цел евент на фејсбук (Christchurch Shooting) во траење до 17 минути. На видеото буквало истура мозок на деца и возрасни вкупно 51, пука од секаков вид оружје, му се трши муниција се враќа до кола зема нова итн. Снимката личи како извадок од видео игра и е ептен нереална, а како што гледам на видеово типот пола што ги затрела се белци. Инаку делови од манифестот му биле копирани од манифестот на Brenton Tarrant.
BTW

 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.960
Дајте видео.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Го има целото видео, го постираа на твитер и не ми се верува дека е реално или некоја FPS игра...
Незнам колку е расно мотивирано , овој лудаков прво искачање од кола застрала бела жена и почна све да убива. Ненормално е на каде отиде светов.
Kolku tazno mi padna za zenata, mi dojde takvo gadno i gorclivo cuvstvo..bukvalno zenata si odese najnormalno ne ni pogledna levo desno, ovoj otvori ogan i ja zastrela.. kutrata ne znaese sto ja snajde.. sto ti se vika zivot.. najnormalno si odis da pazaros od nigde nikade te ubivaat bez potreba..
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.960
Оној белецон ме кој му се извини цел живот му помина во таа милисекунда.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159

Kajgana Shop

На врв Bottom