Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Коман ќе го продолжи договорот со Баерн наредните денови.
Договорот му истекуваше летото 2023 година.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Па со оглед на стилот на игра што го практикуваат Јувентус најдобро е да не оди таму бидејќи со Алегри практикуваат фудбал од камено доба...дури во трета Македонска лига не играат повеќе на еден гол...вака по стилот најмногу ќе му одговараат Аталанта и Милан...иако реално и Интер веќе играат офанзивен фудбал со Инзаги само што ќе игра со уште еден партнер во нападот.

Ако гледаме за статистика секогаш Дортмунд e bullet proof...најофанзивната екипа во Европа
Plus gi pravi igracite podobro da izgledaat od sto se. :D
Автоматски споено мислење:

Коман ќе го продолжи договорот со Баерн наредните денови.
Договорот му истекуваше летото 2023 година.
Cestitki! 17milki godisno ama na kraj podobro nego zamena da baraat.
Автоматски споено мислење:

Најофанзивната екипа во Европа:

Прегледај го приврзокот 318767

А да... и со помалку голови во лигата од факинг Неверкузен.
Abe nekoj da piseses Baern e tinja oti sekogas gubi protiv Gladbach odme ke skakase.
Автоматски споено мислење:

Не сум сигурен дали да одговорам сериозно или саркастично на ова



Сосем случајно гледам ја свртиле 2-3...сепак одличен аргумент за да ми докажиш поента..губеле од Франфуркт 2-0 на полувреме...well done
Stelt logika. Za nego i Baern osvoi LS 99ta oti fudbal se igra samo do 90ta minuta.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
!

Erling Haaland: “Borussia Dortmund have started to put lot of pressure on me. They want me to decide now. And so… yeah, things will happen NOW. Even if I only wanted to focus on football and play football”. #Haaland

Од Романо е ова. Добредојде во Интер господине Халанд.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
!

Erling Haaland: “Borussia Dortmund have started to put lot of pressure on me. They want me to decide now. And so… yeah, things will happen NOW. Even if I only wanted to focus on football and play football”. #Haaland

Од Романо е ова. Добредојде во Интер господине Халанд.
Повече амбиции има детето али јеби га желби си се желби.
 
M

Macedon1um

Гостин
Не се они Милан во 5 за 12 да чекаат одговор дали некој ќе продолжи договор и остане

Дебелата свиња му е агент така да јасно им е на Борусија што им е целта, да изгорат уште некој клуб и да ги наполнат џебовите..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
Го мразам Мино али оваа оди на главата на Дортмунд имаа 2 години да му понудат подобар договор и да ја тргнат откупната клаузула.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Не се они Милан во 5 за 12 да чекаат одговор дали некој ќе продолжи договор и остане

Дебелата свиња му е агент така да јасно им е на Борусија што им е целта, да изгорат уште некој клуб и да ги наполнат џебовите..
Реално кај и да отиде 80% од ова у Дортмунд ако покаже и 150 милиони се смешна сума а не пак 70-80.




Летово Мбапе, Халанд и Влахович пред излезна врата, ќе биде интересно :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Реално кај и да отиде 80% од ова у Дортмунд ако покаже и 150 милиони се смешна сума а не пак 70-80.




Летово Мбапе, Халанд и Влахович пред излезна врата, ќе биде интересно :D
Мбапе е готова работа. Влахович не е класа како овие така да нема да е некој бум. Според мене Јуве или Арсенал ќе се добар избор за него. Не е уште спремен за тимови како Реал, Сити, Баерн...
Халанд ќе бира меѓу Реал и Барса, евентуално Сити, ама сепак мислам Шпанија ќе му е наредна дестинација.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Мбапе е готова работа. Влахович не е класа како овие така да нема да е некој бум. Според мене Јуве или Арсенал ќе се добар избор за него. Не е уште спремен за тимови како Реал, Сити, Баерн...
Халанд ќе бира меѓу Реал и Барса, евентуално Сити, ама сепак мислам Шпанија ќе му е наредна дестинација.
1. Јуве не е у никој случај добар избор за Влахович моментално.
Ова не го зборам како фан на Интер, реално Јуве е у катастрофална ситуација и е канцер средина сега.

Арсенал е најбитен опција за него.


2. Халанд у Барса не верувам дека ќе се Деси летово. Не знам баш Барса колку ќе може да си издвои 150+ милиони за 1 играч. (75+ бонуси и плата).

А и реално на Халанд не знам колку би му "легнала" Барселона.

Иако го поштуем тимот што го има Барса сеа, се надевам ќе продужат да вадат добри младинци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom