Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Аха... така викаш. И што беше решението според тебе!? Да не' снема комплет од мапата нели...
Според мене решението беше Сергеј да врати долг, па после да се прави што ќе се прави. Вака сега ни он го врати, ни овие новиве ќе ги вратат новите долгови што ќе ги створат.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Според мене решението беше Сергеј да врати долг, па после да се прави што ќе се прави. Вака сега ни он го врати, ни овие новиве ќе ги вратат новите долгови што ќе ги створат.
Ние треба да бидеме среќни што некој се нафати уопште да покрие таков долг што го направиле другите. А како ќе биде во иднина, можеме само да нагаѓаме во овој момент.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Јас пак сметам дека требаше да ги задржат Ѓурковски и Величковиќ. Не е лесно да играш на погрешна позиција и да имаш толкава одговорност во дебитантска сезона.
realno i dvajcata se takov kalibar sto vo kombinacija so nivnoto neiskustvo i soliden vtoroligaski stoper moze da gi zameni. gledajki snimki od vtorite ligi i nekoi stoperi na timovi kako kamenica i kadino se tuka negde. ovie na vardar samo si go imaat nabildano CVto deka igraa redovno vo prva liga i toa za vardar (iako slab vo tie momenti). da igraa za vtoroligas nikoj ne bi se zamaral so niv, do tolku se prosecni. zaradi toa ne gledam nikakva zaguba za vardar.

steta e koga ke zaminat gaga fudbaleri/talenti koi se nadprosecni za 1. MFL level, nekoi kako cvetanoski (iako kaj shkupi se uste ne se prilagodi), serafimov, antovski itn. talenti kako gjurkovski i velickovic imas kolku sakas vo makedonija.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
realno i dvajcata se takov kalibar sto vo kombinacija so nivnoto neiskustvo i soliden vtoroligaski stoper moze da gi zameni. gledajki snimki od vtorite ligi i nekoi stoperi na timovi kako kamenica i kadino se tuka negde. ovie na vardar samo si go imaat nabildano CVto deka igraa redovno vo prva liga i toa za vardar (iako slab vo tie momenti). da igraa za vtoroligas nikoj ne bi se zamaral so niv, do tolku se prosecni. zaradi toa ne gledam nikakva zaguba za vardar.

steta e koga ke zaminat gaga fudbaleri/talenti koi se nadprosecni za 1. MFL level, nekoi kako cvetanoski (iako kaj shkupi se uste ne se prilagodi), serafimov, antovski itn. talenti kako gjurkovski i velickovic imas kolku sakas vo makedonija.
Аха... така викаш. И што беше решението според тебе!? Да не' снема комплет од мапата нели...

Со извинение, ама прописно да им се изнамочам на Ѓурковски, Величковиќ и остали лиглиња. Најмногу ради нивните лапсуси испаднавме од Лига. Нека идат кај сакаат слободно, ќе дојде до израз неквалитетот што го имаат. За играње во Вардар немаат срце и душа.
Апсолутно не се сложувам :D
Секогаш е добро да имаш во прв тим, играчи кои израснале во клубот, особено кога играме втора лига годинава.
Апсолутно не можеме да ги обвиниме нив за отпаѓањето. Па за време на Тетовче, Величковиќ играше сосема солидно. Не знам што очекувавте од нив, во ситуација кога бевме прилично послаби од другите, со негативна атмосфера, плус ја занемарувате нивната возраст и фактот што Џиџи им ги испомеша позициите.
Дефанзивците можат и на постари години да созреат, не викам дека ќе станат како Грне, ама ќе беа просечни играчи кои ќе ни врпеа работа.

Тоа што го зборував и за Али Адем. Јасно ми е дека немаат квалитет за нешто повеќе, ама он беше посебно мотивиран во Вардар и газеше. А децава играат во клубот од основно, сигурно ќе играа помотивирано од некои што се земени само за да не внесат во прва лига. Овие што ќе играат сега, сигурно ќе јадат метла ако влеземе во прва лига. Младиве бар може ќе се развиваа дополнително и ќе беа од корист во иднина.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Апсолутно не се сложувам :D
Секогаш е добро да имаш во прв тим, играчи кои израснале во клубот, особено кога играме втора лига годинава.
Апсолутно не можеме да ги обвиниме нив за отпаѓањето. Па за време на Тетовче, Величковиќ играше сосема солидно. Не знам што очекувавте од нив, во ситуација кога бевме прилично послаби од другите, со негативна атмосфера, плус ја занемарувате нивната возраст и фактот што Џиџи им ги испомеша позициите.
Дефанзивците можат и на постари години да созреат, не викам дека ќе станат како Грне, ама ќе беа просечни играчи кои ќе ни врпеа работа.

Тоа што го зборував и за Али Адем. Јасно ми е дека немаат квалитет за нешто повеќе, ама он беше посебно мотивиран во Вардар и газеше. А децава играат во клубот од основно, сигурно ќе играа помотивирано од некои што се земени само за да не внесат во прва лига. Овие што ќе играат сега, сигурно ќе јадат метла ако влеземе во прва лига. Младиве бар може ќе се развиваа дополнително и ќе беа од корист во иднина.
kolku go sakaat klubot gledas po toa za koi klubovi go napustija vardar. znaes deka pre sum covek koj e na strana na fudbalerite, retko osuduvam za transfer pa i mal da e napredokot, no ne mozes istovremeno da mislis deka nekoj vnesuva poseben sharm, kvalitet, zalaganje ili bilo sto vo timot koga na 18-19 godini go napusta klubot za verojatno da dremi na klupa vo 1. MFL i toa duri za prilicno niska plata. paga tuka vo voda sekoj muabet za toa deka na nekoj nacin mozat da bidat pokorisni deka uste kako deca igrale za klubot. moe mislenje.

inace jasno mi e deka se mladi, ama ednostavno nemaat poseben potencijal, mozes so godini da gi igras i sepak nema da bidat materijal ni za prosecna liga. spored mene takvi igraci voopsto ne vredi da se forsiraat, takvi imas na sekoj cekor duri vo makedonija. istata rabota koja tie mozat da ja zavrsat mozat komotno da ja zavrsat i 20+ nesto poiskusni stoperi od vtora liga, do tolku se ograniceni. i za 2-3 godini koga ke bidat poiskusni nema mnogu da se smeni, i togas vo sekoj moment za mali pari ke dobies slicni. fudbaler moze da se razviva koga ima poseben talent, toa e osnovata. ako toa go nema kolku i da se trudi nikogas nema da bide so poseben kvalitet. gjurkovski i velickovic se na talent level kako na primer viktor velkoski, 2-4 godini ako igraat redovno bi mozel da ocekuvas da prerasnat vo takov fudbaler, da bidat prosecen makedonski prvoligaski stoper. a i ne mislam deka drugite koi sega dojdoa nema da se zamaraat, na kraj site tie se fudbaleri za koi sekoj natprevar e vazen za i slednata godina da dobijat dogovor, dali kaj vardar ili na drugo mesto, taka sto sigurno ke si go ispotat gazot.
 
Член од
1 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
45
А овие "вардарциве" што се дерат шкупи и шверцерат на прослава после утакмица гушнати со артан груби дали се нормални , а оној па чешмеџиев мочле прв трча кај гомнана у публика ...ах бе јаничариии
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
А овие "вардарциве" што се дерат шкупи и шверцерат на прослава после утакмица гушнати со артан груби дали се нормални , а оној па чешмеџиев мочле прв трча кај гомнана у публика ...ах бе јаничариии
тие не се вардарци, тие се фудбалери, цело скопје се продаде за ич пари сега се фативте за фудбалерите.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Апсолутно не се сложувам :D
Секогаш е добро да имаш во прв тим, играчи кои израснале во клубот, особено кога играме втора лига годинава.
Апсолутно не можеме да ги обвиниме нив за отпаѓањето. Па за време на Тетовче, Величковиќ играше сосема солидно. Не знам што очекувавте од нив, во ситуација кога бевме прилично послаби од другите, со негативна атмосфера, плус ја занемарувате нивната возраст и фактот што Џиџи им ги испомеша позициите.
Дефанзивците можат и на постари години да созреат, не викам дека ќе станат како Грне, ама ќе беа просечни играчи кои ќе ни врпеа работа.

Тоа што го зборував и за Али Адем. Јасно ми е дека немаат квалитет за нешто повеќе, ама он беше посебно мотивиран во Вардар и газеше. А децава играат во клубот од основно, сигурно ќе играа помотивирано од некои што се земени само за да не внесат во прва лига. Овие што ќе играат сега, сигурно ќе јадат метла ако влеземе во прва лига. Младиве бар може ќе се развиваа дополнително и ќе беа од корист во иднина.
Па имаш такви бе, Коњанику. Стојанов, Стојковски, Пеев, Петров, Шиле, Фичо Петковски малку ли се. Што демек они се постари и нема да бидат мотивирани да придонесат!? Баш напротив тие подобро ја знаат тежината на Вардар од на пример Ѓурковски. Што се подаде да оди во Шкупи за да дреме на клупа таму. А секако имаш бар уште десетина други младинци што се останати.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не знам Јован Костовски дали планира да се пензионира, како засилување во ваква ситуација би му легнал на Вардар како на будала шамар. Јован Попзлатанов, Милован Петровиќ и Владица Брдаровски од поранешните вардарци се слободни играчи. Од играчи со долгогодишно искуство во ПМФЛ или ВМФЛ слободни се: Филип Миленковски, Дејан Цветаноски и Мирослав Јованоски.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Попзлатанов, Мики Петровиќ или Брдаровски би биле премија, ама мислам дека се нереална желба, можат во било кој тим од ПМФЛ да бидат стандардни, а веројатно и да се докопаат до трансфер во околниве послаби лиги (Албанија, Косово, Босна) во најмала рака.
Дефинитивно не се сложувам ни јас со Коњаникот, да зборевме за Серафимов, Младеновски, Адем, или нешто поодамна Тодоровски, Антовски, ги има сигурно уште неколку да не се присеќам и редам сите, ама овие дечки стварно играа и покажуваа потенцијал, кај сите имаше материјал за првотимец и имаа некакви предиспозиции и квалитети, ама децава лани што играа, иако дел од нив на погрешни позиции, беа апла просеци и не покажуваа ништо по што може сега да жалиме, не отскокнуваа ама со баш ништо од просечноста.

Солидни се имињата ко за втора лига инаку, Лазаревиќ и Најденов да останат и би имале тим доволен за влез во прва лига назад би рекол. Мене сеуште ми е нејасна ситуацијава, затоа што ретко кој го знае типов, за туку-така да се нафати да го исчисти заостанатиот долг.. Во секој случај далеку подобро сценарио од нивото на кое што бевме, ако се исчисти долгот огромна работа се завршила, ама ми е страв да не ни се врати дупло
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Кога? Бидејќи не прочитав негде официјално, мислев дека уште е слободен играч.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Знае некој колкава е моќта на Блу Скај и Слободан Крстевски да одржат и издигнат клуб како Вардар?
Има некој повеќе инфо за нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom