Сакам да знам!

Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Имаме на таванот на подот распространето некоја волна за изолација уште пред 15 години, само така расфрлано , ништо фиксно. Кога се качив и земав една, се расцепа многу лесно.Дали треба да се фрли веке и дали е штетно по здравјето, оти и по кожата осетив осип некој мал додека бев во допир со волната?
Автоматски споено мислење:

Како да проверам на Mobi Pay услугата за плаќање со тел. на t-mobile, колку пари имам? На припејд сум, нивната апликација ја имам инсталирано но не најдов таква опција, дава само состојба на сметка на телефонот.
TelekomMK aplikacija, vo delot Pregled ima EasySms i tvojot telefonski broj, pritisni na toa i ke ti se otvori drug del so info za sostojba na kredit i ostanato..
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Имаме на таванот на подот распространето некоја волна за изолација уште пред 15 години, само така расфрлано , ништо фиксно. Кога се качив и земав една, се расцепа многу лесно.Дали треба да се фрли веке и дали е штетно по здравјето, оти и по кожата осетив осип некој мал додека бев во допир со волната?
Povekje od stetna i go sushi vozduhot koj go vdisuvate, da ne prajme muabet za zdrastvenite posledici ako sedela 15 godini...Star metod za izolacija e ti preporacuvam da ja frlis sto poskoro i so rakavici soberi ja vo vrekja,vrekjata vo otpad.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Povekje od stetna i go sushi vozduhot koj go vdisuvate, da ne prajme muabet za zdrastvenite posledici ako sedela 15 godini...Star metod za izolacija e ti preporacuvam da ja frlis sto poskoro i so rakavici soberi ja vo vrekja,vrekjata vo otpad.
Епа ке направиме така, ке платиме ако треба овие со Шут што работат нека дојдат и нека носат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Имаме на таванот на подот распространето некоја волна за изолација уште пред 15 години, само така расфрлано , ништо фиксно. Кога се качив и земав една, се расцепа многу лесно.Дали треба да се фрли веке и дали е штетно по здравјето, оти и по кожата осетив осип некој мал додека бев во допир со волната?
Автоматски споено мислење:


TelekomMK aplikacija, vo delot Pregled ima EasySms i tvojot telefonski broj, pritisni na toa i ke ti se otvori drug del so info za sostojba na kredit i ostanato..
стаклена волна нема рок на траење, нормално дека ке осетиш пецкање од неа, ти се жалиш што си ја пипнал само а замисли да си ја местел
земи 10см стави тервол врз неа и немаш гајле

Povekje od stetna i go sushi vozduhot koj go vdisuvate, da ne prajme muabet za zdrastvenite posledici ako sedela 15 godini...Star metod za izolacija e ti preporacuvam da ja frlis sto poskoro i so rakavici soberi ja vo vrekja,vrekjata vo otpad.
среќа па он не лаже и не спие на таван па нема шо кур да го вдишува тој сув воздух, освен за глувците ако не му е жал


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Имаме на таванот на подот распространето некоја волна за изолација уште пред 15 години, само така расфрлано , ништо фиксно. Кога се качив и земав една, се расцепа многу лесно.Дали треба да се фрли веке и дали е штетно по здравјето, оти и по кожата осетив осип некој мал додека бев во допир со волната?
Автоматски споено мислење:


TelekomMK aplikacija, vo delot Pregled ima EasySms i tvojot telefonski broj, pritisni na toa i ke ti se otvori drug del so info za sostojba na kredit i ostanato..
стаклена волна нема рок на траење, нормално дека ке осетиш пецкање од неа, ти се жалиш што си ја пипнал само а замисли да си ја местел
земи 10см стави тервол врз неа и немаш гајле

Povekje od stetna i go sushi vozduhot koj go vdisuvate, da ne prajme muabet za zdrastvenite posledici ako sedela 15 godini...Star metod za izolacija e ti preporacuvam da ja frlis sto poskoro i so rakavici soberi ja vo vrekja,vrekjata vo otpad.
среќа па он не лаже и не спие на таван па нема шо кур да го вдишува тој сув воздух, освен за глувците ако не му е жал


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Дали поштата работи регуларно во смисла на доставување пратки?
Колку што знам се продава; сакав да си нарачам нешто од интернет, па не знам дали би ми стасало...

Да, МК пошта работи регуларно.
Јас испратив во месец Септември препорачано плико за Белград, во поштата вработената ми кажа дека препорачаната пратка ќе стигне во Белград за недела дена, за точно 6 денови пристигна пратката во Белград кај мојот пријател на кого ја и адресирав препорачаната пратка.

Не сакам на никого да правам маркетинг, но така беше.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
nekoj da najde link od Arcelor mittal, ama izgleda sega drugacije se vika-druga firma( mi treba covecki resursi ili gen.direktor)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
nekoj da najde link od Arcelor mittal, ama izgleda sega drugacije se vika-druga firma( mi treba covecki resursi ili gen.direktor)
Според ова, Либерти Скопје е новото име

На нивниот сајт имаш општ контакт телефон. Конкретно до човекови ресурси може мејл да испратиш
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Другарот твој сторил прекршок по чл. 277 ст. (2) од ЗБСП.
За тој прекршок е предвидена казна од 200 евра или 40 негативни бода. Забрана за управување со возило не е предвидена како казна за тој прекршок, значи нема да има забрана.
Сепак, полицаецот ја утнал постапката, ама тоа не е ништо ново или чудно. :DЗа тој прекршок не се оди на Суд, туку се издава мандатен платен налог на лице место, за другар ти: 1. да си ја плати казната во рок од 8 дена или 2. да му се впишат негативни бода во возачката книшка или дозвола, ако нема книшка.
Сеуште има казнени поени? Знам имаше нешто дека ги укинале, не сум баш упатен а добредојдена информација е.
 
G

Gjoksi

Гостин
Сеуште има казнени поени? Знам имаше нешто дека ги укинале, не сум баш упатен а добредојдена информација е.
Негативни бодови постоеја во стариот Закон за прекршоците од 2015 год.
Негативни поени постојат и во новиот Закон за прекршоците од 2019 год.
Негативни бодови, односно поени постоеле и сеуште постојат и во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата (ЗБСП), меѓутоа НЕ за за сите сообраќајни прекршоци, туку само за одредени прекршоци во ЗБСП.
Поздрав.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Негативни бодови постоеја во стариот Закон за прекршоците од 2015 год.
Негативни поени постојат и во новиот Закон за прекршоците од 2019 год.
Негативни бодови, односно поени постоеле и сеуште постојат и во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата (ЗБСП), меѓутоа НЕ за за сите сообраќајни прекршоци, туку само за одредени прекршоци во ЗБСП.
Поздрав.
Ти благодарам.
Доколку не ти е тешко,ќе сакаш да кажеш дали за брзина постојат? Збориме за 20-30км на час. :)
 
G

Gjoksi

Гостин
Адвокатска работа ццццц
Бесплатен совет.
Брат, ами тоа е, како сакаш наречи го: совет, одговор... Он си праша дали има казнени поени, и му одговорив, и одма следува следно прашање и ќе стигниме до момент кога ќе праша „Ај те молам, другар мој има еден проблем...“. И треба само бесплатно да одговарам. Оти прашањата немаат крај, секој труд си има своја цена. Нема лутење тука. Некои колеги дури и одговорот што го дадив си го наплаќаат! Така стојат работите.
А и сам гледаш одговарам на прашањата и никому не сум наплатил, ама некогаш тие едноставно немаат крај! По секое прашање, следува друго прашање, и друго прашање, и друго прашање, до бескрај, така што....
 
M

Macedon1um

Гостин
Ти благодарам.
Доколку не ти е тешко,ќе сакаш да кажеш дали за брзина постојат? Збориме за 20-30км на час. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom