Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Глупа е споредбата брат...Значи кога заслужува критика заслужува кој сака нека е и што направил. И ДДГ заслужува критика иако не вадел од гомна милион пати. Јунајтед е ова и секој мора да биде на некое константно високо ниво доколку сакаме да претендираме кон повисоко место.
Која споредба е глупа?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Која споредба е глупа?
Па со времето на нашите претходни стопери. Факт е дека сме подобрени многу во тој дел со неговото купување, впрочем затоа е и доведен во Јунајтед да го крени нивото на играта во одбраната. Но од друга страна, има периоди кога не е доволно концентриран како во текот на денешниот меч и знае да згреши и да не кошта таа грешка.

Се согласувам и со твојот пост дека ДДГ мораше подобро да интервенира за првиот гол.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Не зезај, не дај боже се деси некое Вилшер сценарио ќе се сликаме или Марсијал сценарио (да му раскине женската и биде депресивен бааги време).Можно е и славата да му удри у глава, допрва ќе му се посвети медиумско внимание, да не забега по друг пат.Пупу да не го урочам.
Во секој случај сфаќаш која ми е поентата, не е арно да се потпреш на дете од 19 години што има уште работа пред него но и созревање.

Да го цитирам Оле, ако мисли играч дека стартно место му е загарантирано во Манчестер се заебал, мора да се бори со конкуренција.Има натпревари многу, повреди се дешаваат, ќе се ротира бааги и ќе има минути за сите.Башка не би било лошо да го згне и Марсијал малку, зошто и он знае некад да се исклучи од игра и да биде мрзлив, вака ќе мора да се бори да остане конкурентен и стартер.
Таман работа, ја немам ништо против Санчо. Баш сакам да имаме силна прва постава ама и јака клупа како Сити на пример - искача Силва влегува Марез, а кај нас Лингард влага :LOL:
Најголем критичар бев на Оле и управата дека не оставија со само Марсијал и Рашфорд како главни голгетери сезонава, среќа Гринвуд се појави иначе катастрофа. Две јаки постави мора да се имаат.

Само кажувам кого повеќе би ставил на клупа во случај Санчо да е прва опција. Крај краева Санчо може и послаб да е од тројцата па он да чека 60та минута за да влезе во игра :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Па со времето на нашите претходни стопери. Факт е дека сме подобрени многу во тој дел со неговото купување, впрочем затоа е и доведен во Јунајтед да го крени нивото на играта во одбраната. Но од друга страна, има периоди кога не е доволно концентриран како во текот на денешниот меч и знае да згреши и да не кошта таа грешка.

Се согласувам и со твојот пост дека ДДГ мораше подобро да интервенира за првиот гол.
Бројките велат дека Манчестер по бројот на примени голови е четврта најдобра одбрана во лигата. После Смолинг и Џонс, јас би рекол дека тоа е солиден напредок.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Бројките велат дека Манчестер по бројот на примени голови е четврта најдобра одбрана во лигата. После Смолинг и Џонс, јас би рекол дека тоа е солиден напредок.
Со Џонс и Смолинг ЛВГ имаше најдобра одбрана во лига или втора најдобра во 2015/16, Смолинг кога беше избран играч на сезона.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Јас за првиот гол повеќе би го обвинил Де Геа отколку Мегваер, затоа што топката помина на прва статива на висина која мораше да биде покриена. Факт е дека не брани Де Геа на нивото на кое бранеше, и овде еден куп кукаат како губиме бодови заради него, а сите заборавија колку бодови има спасено. Како и да е, и понатаму е доволно добар да брани за Манчестер, барем уште 2-3 сезони.
Абе крадат, ама важно се гради нешто. Така звучи овој коментар.

Се чувствувам прозван па морам да доискоментирам.
Де Хеа е икона. Тоа нема дебата. Многу пати не спасувал и тоа е факт. Но последниве пар сезони е далеку од своето ниво. И тоа е факт. А денеска беше исто така неколу пати неодлучен, плус за голот делумно кривицата би ја препишал и нему.
Нормално е да се негодува на неговите киксови кога досега сме биле навикнати на беспрекорни партии.

Јас би бил пресреќен ако ја врати својата стара форма.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Инаку, сите што кукате по Мегавер, изгледа заборавивте како изгледаше одбраната на Манчестер со Смолинг и Џонс пред да го донесат Мегваер. Секој напад паника, секој корнер половина гол, кутриот Де Геа како пајак на голот. Мегавер ќе направи по некој кикс, ама е присуство со онаа главурдата што ја има. Игра како машина, сите утакмици во сезоната, од европски купови до карабао купот. Знае да изнесе топка од 16, знае да подвикне кога треба, и опасен е на центаршути во противнички 16.

Ама работата е нашла ѓупката колбас, се жалела дека е крив.
И според мене Мегваер не е главниот виновник, далеку беше не е толку брз да покрие веднаш, а и не смееше поостри да влезе бидејќи има опасност да направи пенал, а и де хеа се постави добро, ама шутот беше милиметарски добар и влезе
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Де хеа не брани на баш негово ниво но и вака е подобар од мнозинството голмани. Најдобро можно сценарио, да се разулави наредната, го кешираме и го враќаме детено од Шефилд (само да продолжи вака). Не ме напаѓајте ама мене Де Хеа не ми изгледа дека ќе биде Ван Дер Сар тип на голман со стареењето. Може и да грешам а и сакам да е така.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Нападот одличен.
Одбраната прави грешки во ситуации кои се учат во пионерска фудбалска школа.

Лестер победи.
На Арсенал добро му оди со Вулверхемптон.
Вотфорд треба да се покаже против Челзи вечерва.

Следен натпревар - во четврток, на гости кај Астон Вила.

Напрееед нашиии!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

:love::love::love:


Дечки полека со Дин Хендерсон, има уште леб за јадење.Откако потпаднаа Шефилд и он почна да прави некои грешки кои во Манчестер сепак не би прошле т.е. маста би му ја извадиле.Дополнително којзнае како би се снашол под притисок, сепак си има тежина позицијата.

Де Геа е научен, од сам старт му бараа игла во сено и на сите грешки мамата му ја ебаваа, за на крај да испадне број 1 своевремено.Ќе се среди, не му е првпат да се сумњаат во него и да го критикуваат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Де хеа не брани на баш негово ниво но и вака е подобар од мнозинството голмани. Најдобро можно сценарио, да се разулави наредната, го кешираме и го враќаме детено од Шефилд (само да продолжи вака). Не ме напаѓајте ама мене Де Хеа не ми изгледа дека ќе биде Ван Дер Сар тип на голман со стареењето. Може и да грешам а и сакам да е така.
И она што сите го знаеме да го сумирам
последни 16 натпревари:
-12 победи 4 нерешени
-11 клин шит
-гол разлика 43:6
Нема разлика само што ваков скор со мурџо на пример ќе имавме ако игравме лига 3.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Со ВАР 5 минути проверуваа дали е пенал, а пешкото свирна ко из пушке! Баму око соколово или ш*пак пеерски. Ваков пенал за едно 50 години гледање фудбал, прв пат гледам!
второ полувреме не бев баш у можност скроз да пратам ама не ли беше тоа надвор од 16?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
второ полувреме не бев баш у можност скроз да пратам ама не ли беше тоа надвор од 16?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Раката му е над 16терец, а нозете надвор и се смета за пенал, а и воопшто немаше рака со рамо ја удри
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Небитно, само ги налутија повеќе и добија петарда :gjavol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom