Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Кај бе брат Чалханоглу играше апла лош натпревар жити се?
Прво полувреме да, ама второ си беше океј реално.
Баш и јас ова сакав да го искоментирам, солиден ми беше и мене, имаше некоја слободна улога и организираше доста акции, ваљда тоа доста повеќе му лежи него да биде закован таму на крило.
Можда треба да се проба Пакета ко крило или ептен близу до напаѓачот, мислам дека ќе биде поефикасен така, вака ептен многу се троши за одбрана.


Него за Сусо и мене ми оди на нерви неговото понашање ама па види има некои податоци шо сериозно се на негова страна, мислам дека и откако си отиде Игуаин престана да биде толку себичен и баш на тоа се должи тоа шо Пјонтек е толку ефикасен, порано ќе ја здуваше преку гол и губевме доста акции така.


Ова видео го барав и реално да имавме малце покласа играчи он би имал уше најмалку 5-6 асистенции и тоа реално би значело и повеќе бодови и нема да сме му толку нафурани на него.
Реално он е повеќе плејмејкер на крилна позиција него шо е брзо и пробивно крило ко Робен, не можеме да очекуваме од него многу голови и наша грешка е што во тим играме со две такви крила, крила кои подобро функционираат ко плејмејкери и лесни сме за читање.

Пробаа да донесат брзо крило кое ќе се разликува од Сусо и ќе игра лево и оваа зима ама не успеаа но затоа верувам дека на лето ќе се надоградува тимот баш како шо треба пошо ги гледаат и Леонардо и Малдини недостатоците, само мора по секоја цена да се игра во ЛШ.



Затоа и двајцата ко попчиња излегоа на прес и расчистија сфе шо јавноста шпекулираше, најмалку у овој момент ни требаше покољ у соблекувална кое ќе резултираше и на терен.




Се надевам дека ќе го откупиме бидејќи сериозно заслужува, од оваа гледна точка можеби и е најпаметно да се жртвува Кеси и да се ували на некој премиерлигаш за 50м евра и чао пријатно, мораме да се фокусираме на поофанзивна и помодерна игра а не верувам дека истото може да се случува со Кеси и Бакајоко у прв тим.

Ае доста умарам.


п.с Киеза би било порњава да го зееме.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ако пазарат у Фиорентин мене ни Верету не би ми сметал, коск играч
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Една пред утрешниот натпревар



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074



Хрк пу, клошар поголем од Пирло!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Ја незнам клошарот Бориело што бараше ??? Уште не му го забравам голот што ни го акна за 0-1 со Рома и се утепа славејќи

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Seriozen si za Kaka?

100%, добро можда не поголем клошар од Пирло, ама клошар у сваки случај.

Одбија од Сити 120 мил, зашто сакал да остане, и после дебаклов на гифов летна за Бразил и директно од тамо у Мадрид, без поздрав за навијачите без ништо, пошто више бил договорен со Реал.

Море кој ќе размислим, да, поголем клошар од Пирло
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Pa kako sto imase muabeti deka City daval 200 milioni.
Da se slucese toj transfer mozebi i nikogas nemase da se sluci ovoj period od 2011 navaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od Siti ponudata koja se diskutirase bese 100-110m evra i tie pari duri i da gi zemevme so takvo rabotenje i totalno nemanje sens za toa na kade fudbalot se dzivi ke bea dzabe poradi Galijani i Berluskoni.

Istite tie 3-4 godini podocna vo paket shitnaa dvajca WORLD CLASS igraci na PSG za 65-70m evra.

Kaka otide vo Real zatoa sto toj taka sakase koga vekje vide deka sakaat da go prodadat i nema sto da barame krivica na pogresno mesto.

P.s Da ne zaboravame deka toj e posledniot Balon D'or na Milan i bukvalno eden od najdobrite ofanzivni veznjaci ikada, totalen non sens mi e igrach ko nego, igrach so tolku ima dadeno za Milan da se stava na ramniste so zmijata Pirlo, koj zamina vo direkten rival kako free agent i beshe osnovopoloznik na ovaa nivna dominacija sega.

P.p.s Marli odbija 120m evra od City vo januari poradi toa sto Kaka, koga vekje go brkaat, sakase da odi samo vo Real i spored mene poradi se toa sto go imase napraveno za Milan potpolno razbirliv poteg beshe da mu se ispolni toa baranje.

Ako seriozno mislite deka tie 40-50m evra ke go spasea Milan togas ne znam.



Hk, pu be, ne mi e jasno kako mozhe nekoj da go stava Kaka na isto ramniste so Pirlo.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
A jas pa stvarno ne gledam kaj vi zgresi Pirlo, osven za nekoi izjavi sto gi prenesoa i prasanje e dali tie se avtenticni.

Deckoto si otide od Milan vo koj site veruvaa deka e istrosen igrac i ne se poklopuva vo taktikite na trenerot.

Ostanatiot del od prikaznata se vika karma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
A jas pa stvarno ne gledam kaj vi zgresi Pirlo, osven za nekoi izjavi sto gi prenesoa i prasanje e dali tie se avtenticni.

Deckoto si otide od Milan vo koj site veruvaa deka e istrosen igrac i ne se poklopuva vo taktikite na trenerot.

Ostanatiot del od prikaznata se vika karma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prenesenite citati se od negovata biografija kade vo mediumite e preneseno bash taka kako sto sakal da se napishe toj.

Jas pa ne znam kako Kaka moze da bide predmet na vakva diskusija no ete ocigledno e deka nekoi raboti se zaboravaat brzo.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ja kako sto znam rakovodstvoto na Milan ne mu produzija dogovor na Pirlo i normalno kaj saka ke odi.. Ene go Asamoah, ne mu produzija dogovor i kaj saka ke si odi... Ne vi e Pirlo kriv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom