Најекономично греење (затоплување)

Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
@Sportage te zakopa sega. Ne se site lazgovci tuka
Tabelava za evidencija koj so sto se gree sto ja vodite nekako ne vi e dobra
Postot pishan od pred nekoja god kazuva se a ne edna slika koja sto mozi I da bila prethodno slikana ili kako bilo. Kako I da e ne e poentata koj kogo da napraj lazgo ili ne tuku me interesirashe dali mu e postaven I kako e zadovolen zato pobarav korisnicko iskustvo. Ako poinaku ti e svaten forumov mene mi e bash za sto pogolemo spodeluvanje iskustva I znaenje a ne kontraproduktiven da e.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Postot pishan od pred nekoja god kazuva se a ne edna slika koja sto mozi I da bila prethodno slikana ili kako bilo. Kako I da e ne e poentata koj kogo da napraj lazgo ili ne tuku me interesirashe dali mu e postaven I kako e zadovolen zato pobarav korisnicko iskustvo. Ako poinaku ti e svaten forumov mene mi e bash za sto pogolemo spodeluvanje iskustva I znaenje a ne kontraproduktiven da e.
Ne prijatele,tebe ne te interesirase kako raboti greacot tuku sakase da go omalovazis i da dokazes deka laze...

So seta respekt sprematvojte postovi za izolacija koesto se pozitivni no sprema nekoi postovi izgleda ne se bash iskreni I ne se objektivni.

Прикачени податотеки:
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Live photo.



Реков да се пази. Рецимо за во влез баш гледам ломо еко од причини што нема греач.


За главна клима може и да има, ама за споредни не
 
L

lleeoo

Гостин
Незнам зошто ти се чини дека има лоби група за одреден производител!!! Иако одредено време ми се чини дека беше негирано, сепак...
Auuuu pa ova oni zivi gi fatile :)) ova treba na sekoi dest stranici da se pusta za da ne se dovedat novite clenovi vo zabluda sa gi poslusaat tuka posocenite likovi[DOUBLEPOST=1547750180][/DOUBLEPOST]
I na minus 50 ke raboti spored tebe ama zatoa pravis videa na - 3 i go kries senzorot od termometarot kolku ventili i kompresija ima kompresorot i konjaza da ne mu meris na space shatlot :D
Ne be brat vi legence so topla voda e senzorot :)))[DOUBLEPOST=1547750311][/DOUBLEPOST]
Aj prekinete so prepukuvanje na forumot, aman dosadni ste, posebno ti Greenje ala Klima Ured. Gree ne greela Vivaxot greela. Gledaj tebe da ti e doma toplo i niski smetki za struja da imash i ne kazvaj za neshto shto ne si videl tuku samo si slushnal. Celo vreme samo se napagjate i vregjate, kolku e smenat forumot od 2015-16 god koga se zacleniv to chudo neshto. A Strelec i nekolku drugi chlenovi tuka se shto razbiraat i obajsnuvaat. A ostanatite samo prashuvame i uchime po neshto. Daj bidete blagodarni za site informacii shto do sega vi gi dal Strelec, edno Fala barem. Aj pozdrav
Ako strelco ne ti e na ignor ke naucis nesto ama neznam dali ke bide za klimatizacija:))
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Aj ako mozi da objasnish zosto zede greach za tvojata klima ako od postovive tvoi se gledaat kritiki sprema greach na tacna kako toa troshel I sl. I daj spodeli tvoe korisnicko iskustvo kako si zadovolen I kolku troshi kaj tebe.
U magacinot site klimi mu se bez greac zatoa go kritikuva greacot i siri demagogija za topli zimi duri i koga ke mu zakacis sliki so navrnati pola metro sneg sred grad.
Antifriz izgleda sipa u negovite klimi vo takva situacija, a i ponekoe kilo sol frla na terasata ko ke mu stane istava klizaliste.
Ovoj Demagog sega namesto FH sto kostase 60.000 sto ke nudi sega koga nema FH ako ne LN35 od neverojatni 90.000den bozemski kao istata samo na R32, a ovaa klima e bez twin kompresor i sega so kineski proizveden kompresor, sekako mnogu poeftina izrabotka od FH a 500eu poskapa. Manipulant prva klasa...
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
544
Ај за @murto и сите останати,Дали ја знаете прикаската за слепите луѓе и слонот?! Отишлите слепите да видат т.е. почуствуваат како изгледа слон...Едниот го фатил за опашката и рекол дека слонот е како јаже,другиот го фатил за увото и рекол дека изгледа како лепеза,третиот го фатил за ногата и рекол дека изгледа како дрво..:Е сега кој е во право а кој лажи...Испаѓа сите лажат а и сите се во право... Ако не читаш ќе бидеш како слеп,и ќе бидеш во право и ќе лажиш...Ако читаш дека сум задоволен корисник на Грее ќе бидам лобист,ако си читал од почеток ќе знаеш дека сум дошол за помош на темата па потоа сум купил Грее откако се сум испрочитал(не сум останал слеп) и пренесувам само искуство...Ако си го читал тој што сега го навредуваш ќе видиш колку позитивни работи напишал и колку клими препорачал...Ако не си читал ќе занеш само за навредите и нема да знаеш дека @Scorpio83 има Фуцицу и тоа по препорака на Стрлец..Не ми треба search се да пребарувам знам кој што рекол и напишал сум прочитал од почеток..,За другите зборувам да прочитаат да не останат слепи..
Кој од тука знае што е испарувач што е изменувач што е кондензатор а што саќе немаат поим дека е исто,со обратна улога.,Се знае само дека Грее нема еуровент стрелец е и нивни продавач(озогласен) и толку...И се влегува во воен филм...
Не сте слепи не Ви требаат наочари да прогледате,доволно е да прочитате,во спротивно останувате слепи!!
Додека прогледате отидов јас!
Постои conflict avoidance,conflict prevention i conflict resolution..Овде останува само conflict avoidance...Среќен Ви пат во останатото..
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Ај за @murto и сите останати,Дали ја знаете прикаската за слепите луѓе и слонот?! Отишлите слепите да видат т.е. почуствуваат како изгледа слон...Едниот го фатил за опашката и рекол дека слонот е како јаже,другиот го фатил за увото и рекол дека изгледа како лепеза,третиот го фатил за ногата и рекол дека изгледа како дрво..:Е сега кој е во право а кој лажи...Испаѓа сите лажат а и сите се во право... Ако не читаш ќе бидеш како слеп,и ќе бидеш во право и ќе лажиш...Ако читаш дека сум задоволен корисник на Грее ќе бидам лобист,ако си читал од почеток ќе знаеш дека сум дошол за помош на темата па потоа сум купил Грее откако се сум испрочитал(не сум останал слеп) и пренесувам само искуство...Ако си го читал тој што сега го навредуваш ќе видиш колку позитивни работи напишал и колку клими препорачал...Ако не си читал ќе занеш само за навредите и нема да знаеш дека @Scorpio83 има Фуцицу и тоа по препорака на Стрлец..Не ми треба search се да пребарувам знам кој што рекол и напишал сум прочитал од почеток..,За другите зборувам да прочитаат да не останат слепи..
Кој од тука знае што е испарувач што е изменувач што е кондензатор а што саќе немаат поим дека е исто,со обратна улога.,Се знае само дека Грее нема еуровент стрелец е и нивни продавач(озогласен) и толку...И се влегува во воен филм...
Не сте слепи не Ви требаат наочари да прогледате,доволно е да прочитате,во спротивно останувате слепи!!
Додека прогледате отидов јас!
Постои conflict avoidance,conflict prevention i conflict resolution..Овде останува само conflict avoidance...Среќен Ви пат во останатото..
Eden vic i za tebe
Vozel mujo nakaj germanija,i mu se javuva haso, i mu vika pazi mujo javija na tv deka nekoj ludak vozi u obratna nasoka.
Mujo:Ne e eden ludak haso,100 se!

Imaj ubava vecer
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
A be demagog
Za nekogo (Mdeni) i dvete pak se isti, oti imale ist Eurovent...ama ovaa 500 evra poskapava so kineski kompresor tesko da potrae isto.
ЛН35 знам дека има разлика во цена според бојата, не знам што цело време збориш дека климата е 90000 кога цената варира според бојата. Јас имав понуда од 64.000 за ЛН-то бела боја, тоа е разлика од 50 не 500еу ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
ЛН35 знам дека има разлика во цена според бојата, не знам што цело време збориш дека климата е 90000 кога цената варира според бојата. Јас имав понуда од 64.000 за ЛН-то бела боја, тоа е разлика од 50 не 500еу ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ne ne dupi 79k e najeftinata verzija-belata, 20% popust moze monter da ima popust ili diler, ili stvarno-realno nevredi 80k i ima nabildana cena zaradi markata.
Screenshot_20190117-201037.png
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Ne ne dupi 79k e najeftinata verzija-belata, 20% popust moze monter da ima popust ili diler, ili stvarno-realno nevredi 80k i ima nabildana cena zaradi markata.
Прегледај го приврзокот 203207
А може и цената да отишла нагоре?
Ај ќе прашам дали имало попуст додадено во цената, понудата беше во Септември

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Koj saka neka kupuva sto saka, negova rabota. Samo neka ne mi kazuvaaat veke prikaski za brendovi. Tie prikaski umrea veke nasekade, ne samo kaj nas. Raduvajte se sto nekoj go donese GREE kaj nas i ovozmozi da se kupi klima ured so super kvalitet za super cena.[DOUBLEPOST=1547755730][/DOUBLEPOST]Taman ke se smirat malce strastite i naednas niknuvat pacienti ednakvi na Klime. A be da se nemalo raat od "strucnjaci".[DOUBLEPOST=1547755891][/DOUBLEPOST]100 pati vi kazav, i pak ke povtoram. Koga Mitsu/Toshiba/Daikin ke donesat klimi Made in Japan, za pristojna cena, sekoja cest. Se dodeka gi stancaat vo Gree ili Midea, ke si kupam GREE ili Midea.
Nema veke ovci za sisanje, ako nekoi se uste sakat da bidat ovci za sisanje, SO SREKA NEKA IM E.[DOUBLEPOST=1547755944][/DOUBLEPOST]A za OEM brendcinja da ne kazuvam, jasna e rabotata.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom