Општи дискусии за ТВ серии

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Wild wild country.

https://www.imdb.com/title/tt7768848/

Brilliant.....Veoma vrlo dobra. Moja preporaka pred ja poglednete serijata e da zapoznaete glavniot liko Osho i negovoto ucenje bidejki serijata ke ve odnese vo drug pravec.

"Man on the earth has the highest quality of consciousness, and yet his behavior is barbarous. And everything that you call civilization is just a word"
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
My Brilliant Friend

https://www.imdb.com/title/tt7278862/

Соработка меѓу RAI и HBO.

Книгата ја почнав да ја читам минатата година, ама многу ми беше досадна. Многу ликови нафрлани и дејството не ме привлече.
Серијата е предобра, едвај го чекам финалето.

Сигурно ќе биде обовена за нова сезона со оглед на тоа што се повеќе делови.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Има нови сезони од германските серии Berlin Station и Deutschland 83
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има тема за The Crown? Почнав да ја гледам периодов, којзнае како ми промакнала :S Уште сум на почеток ама се гледа дека е квалитетна серија, сценографијата и костимографијата се на ниво на Game of Thrones
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Геријатрија
Па и јас сум заедно за со нив, де! Ех, внучко, внучко...[DOUBLEPOST=1546022088][/DOUBLEPOST]
Има тема за The Crown? Почнав да ја гледам периодов, којзнае како ми промакнала :S Уште сум на почеток ама се гледа дека е квалитетна серија, сценографијата и костимографијата се на ниво на Game of Thrones
Само јас ја гледав до сега, мислам. Напишав по нешто, неколкупати, ама никој не се заинтересира, па затоа не отворив тема. И јас ја обожувам серијата, феноменална е, во секој поглед. А знаеше ли дека всушност споредбите треба да се прават обратно: „сценографија и костимографија на ниво на The Crown“, зашто всушност The Crown е до сега најскапата серија во историјата. За некои епизоди се дадени и по повеќе од 10 милиони фунти. Првата сезона севкупно чинеше над 100 милиони фунти.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2018
Мислења
34
Поени од реакции
34
Има тема за The Crown? Почнав да ја гледам периодов, којзнае како ми промакнала :S Уште сум на почеток ама се гледа дека е квалитетна серија, сценографијата и костимографијата се на ниво на Game of Thrones
Една од омилените од последните неколку години. И дефинитивно најдобра од Нетфликс. Веќе од идна година ќе ја гледаме Оливија Колман, така да, едвај чекам!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја изгледав и втора сезона. Damn, серијава е страшна, Литгоу и Фој како Черчил и Елизабета се копи пејст. Запознаена сум со нивната монархија и некои работи ми беа познати ама ова е разработено до детал и ако се е вистинска приказна (нормално со мала театралност), Елизабета добива респект кај мене за одредени постапки.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Го гледав вчера пилотот на Elite на Нетфликс. Ко шпанска верзија на 13 Reasons Why е, а гледам ја споредуваат и со Riverdale, Glee и How to Get Away With Murder. Ама ќе и дадам шанса зашто обично не сум се разочарал од шпанските серии и филмови. Некој од тука?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ја гледа некој The Ranch, добар хумор има за разлика од денешниве други ситкоми. На 5 епизода сум моментално.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја гледа некој The Ranch, добар хумор има за разлика од денешниве други ситкоми. На 5 епизода сум моментално.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Da da top e samo go nemas Danny Masterson vo posledna polusezona
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Da da top e samo go nemas Danny Masterson vo posledna polusezona
Да читав нешто заради обвинувања за сексуални напади или што и да е.....
Штета јак лик е, супер се надополнуваат со Ештон

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom