Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.947
SUV so pogon na 2 trkala ne e SUV tuku kola malce povisoka hahaha
Ako e za podolgi patuvanja,limuzinata pomalku ke trosi i poodmoren ke bides
Testiraj,pa kazi ni vpecatoci
Шевролет Каптива уште пред 4 години ја тестиравме зимата, колата немаше ни една година старост со нови зимни гуми, на место каде што лада нива излезе без да се редуктова и без никаква мака каптивата пролизга и се врати назад. Да се мочам во тие фенси џипови, возиш џип, одржуваш џип и купуваш 150 евра една гума, а Банско или Маврово да те фати троа невреме нема да излезе.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Шевролет Каптива уште пред 4 години ја тестиравме зимата, колата немаше ни една година старост со нови зимни гуми, на место каде што лада нива излезе без да се редуктова и без никаква мака каптивата пролизга и се врати назад. Да се мочам во тие фенси џипови, возиш џип, одржуваш џип и купуваш 150 евра една гума, а Банско или Маврово да те фати троа невреме нема да излезе.
Па сите тие СУВ коли се маркетиншки трикови и нема врска со реалност како теренци оти Лада Нива ги шиша сите овие фалбаџиски СУВови


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Па сите тие СУВ коли се маркетиншки трикови и нема врска со реалност како теренци оти Лада Нива ги шиша сите овие фалбаџиски СУВови


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Toa ti e SUV vozilo za gradski patista ili nekoe selsko patce kaljivo nisto poveke.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
не е сув него кросовер, ни кола ни џип, коли кои изгледаат како џипови. Еден плус кај нив е што си повисоко седнат друго све е исто како и обична кола
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Боље кажано за ку**ење :D
 
Член од
1 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Decki.....
mi nuda da zemam ......

Lancia Musa 2007
1.9 multijet
74 kw
100 ks

Vase mislenje ve molam?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Decki.....
mi nuda da zemam ......

Lancia Musa 2007
1.9 multijet
74 kw
100 ks

Vase mislenje ve molam?
Моторот е од фиат пресадено и добар е мотрот,а електрониката тоа не знам не е кој знае што електроника е исто како фиат пунто е инаку Ланча муса е наменето само за итлијански пазар и ако ти се допаѓа и ако е прифатлива цена тогаш земи . А што цена ти нуди???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво,
Планирам да купам половен автомобил во границата меѓу 4500-5500 еур
Сакам совет од вас (бидејќи не се разбирам многу во автомобили) каков би бил вашиот избор со ваков буџет.
Бидејќи немам конкретен избор, единствено услови би биле колата да биде со мала потрошувачка и прилично ефтина за одржување.
Можеби Голф 5, Ауди А3, Сеат Леон или некој Опел....

Ви благодарам однапред
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Zdravo imav problem so strafovi na predno trkalo 2 mi ispadnale negde u voznja.Staviv novi posle nekoj den pocna da tropa pak kolata pri vozenje i vrtenje u krivini,gi izvadov i vidov deka 1 ili 2 strafa bea izedeni,gi nemase zlebovite.. ja odnesov kaj majstov mi kaza deka navoite na trkalo kaj disk bile za pravenjei,gi napravil demek masinski i kupiv 4 novi strafovi. E sega posle nedela vozenje gledam na ednata dupka kaj sto e strafot ima malku izlupeno aluminium,dali pak go jade strafot ke pokaze vremeto ako pocne da tropa ili izleze celiot,ili pak go jade aluminskiot bandaz od struganje..
Sto moze da bide care nesto?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Повеќе сум за дизел, но сепак би сакал да добијам стручно мислење и за тоа што е подобро
За дизел најдобро се покажа 1.9 TDi од ВАГ групација Ауди,ФВ,Сеат и Шкода и после него JTD алфа ромео и некои фиатови пошо има и Фиат со мултиџет .
Јас би одел на ТДИ докажани мотори се


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
За дизел најдобро се покажа 1.9 TDi од ВАГ групација Ауди,ФВ,Сеат и Шкода и после него JTD алфа ромео и некои фиатови пошо има и Фиат со мултиџет .
Јас би одел на ТДИ докажани мотори се


Sent from my iPhone using Tapatalk
Според вас што е подобро Golf 5 1.9 TDI 105 кс ili Аudi A3 1.9 TDI 105 кс?
Која е поисплатлива во однос на потрошувачка и одржување?
Мислам дека со цените се тука некаде
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Здраво,
Планирам да купам половен автомобил во границата меѓу 4500-5500 еур
Сакам совет од вас (бидејќи не се разбирам многу во автомобили) каков би бил вашиот избор со ваков буџет.
Бидејќи немам конкретен избор, единствено услови би биле колата да биде со мала потрошувачка и прилично ефтина за одржување.
Можеби Голф 5, Ауди А3, Сеат Леон или некој Опел....

Ви благодарам однапред
Погрешно место братче. Овде освен 1.9 тди ништо друго не знаеме :D.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Според вас што е подобро Golf 5 1.9 TDI 105 кс ili Аudi A3 1.9 TDI 105 кс?
Која е поисплатлива во однос на потрошувачка и одржување?
Мислам дека со цените се тука некаде
Jас имам пасат 1.9 за продавање ако сакаш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom